Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az általános iskolai, gimis...

Az általános iskolai, gimis csúfolódást, kiközösítést hogyan lehet elfelejteni? Miért marad meg az emberben felnőtt korára is? Nektek van ilyen emléketek?

Figyelt kérdés

Már eltelt jó pár év azóta, de mostanában elég gyakran eszembe jutnak azok a szavak, mondatok, tettek, amikkel csúfoltak általános iskolában. Nagyrészt emiatt lettem visszahúzódó mostanra. Kiközösítettek, csúfoltak, kinevettek. Volt néhány kislány aki tett róla hogy egyedül legyek mindig. Annyi "bűnöm" volt hogy akkoriban még nem volt fogszabályzóm és nem volt egyenes az első 2 fogam felül. Tesin is béna voltam, plusz vékony testalkatom volt. Nyilván ezek így felnőtt fejjel már nem olyan nagy dolgok, de akkor kisgyerekként borzasztó volt. Gimiben sem volt jobb a helyzet. A főiskolás éveim voltak a legjobbak. Ott normális volt a társaság, lettek igaz barátaim.

Nektek vannak ilyen emlékeitek hogy csúfoltak titeket iskolában valami miatt és nagyon megmaradt bennetek? Hogyan lehet elfelejteni ezeket a dolgokat?

23N


2018. márc. 5. 18:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nmég jól jártál , van ahol fősulin és munkahelyen is ez megy
2018. márc. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Igen, engem is csúfoltak, nem tartoztam sehová: se a menők közé, de a "nyomik" sem vettek be maguk közé, igazi kívülálló voltam. Idővel minden jelentőségét veszti, elhalványul, nem fog már érdekelni.
2018. márc. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Engem is szekáltak sokat az iskolában. Nem szerettem, megkönnyebbülés volt, hogy letudtam a dolgot. A gyerekek kegyetlenek, sokan attól érzik többnek magukat, ha másokat lehúznak. Nekem meg voltak a céljaim, ezért lenyeltem a dolgot. Nem is voltam jó tanuló, csak abból voltak jó jegyeim amiket szerettem. A többire nem tanultam és órán se figyeltem, mert tudtam, hogy úgyse számít, nem volt célom az egyetem, a szakmámhoz pedig nem számít a gimis bizonyítvány és az érettségi eredménye. De mély nyomot hagyott bennem, azóta is álmodok a gimis megalázó élményeimről, hogy felszólítanak vagy táblához hívnak és csak állok ott némán. Viszont a csúfolódás nem érdekel, mert már csak dacból is bizonyítani akartam és mára saját vállalkozásom van, míg a többiek egyetemen vannak valami büfé szakon vagy béna munkájuk van kevés fizetéssel. Nem azt mondom hogy kárörvendő vagyok, de meg vagyok elégedve saját magammal ezért már nem frusztrál hogy régen miket mondtak rám. Szerintem te is inkább a céljaidra koncentrálj és küzdj értük.

23f

2018. márc. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni nem lehet, max szerzel új, jobb emlékeket, amik lassan túlnyomják a rosszakat.
2018. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A mostani életemmel én is elégedett vagyok, főiskolát végeztem olyan szakon, ami érdekelt. Dolgozok,van párom,a családom mindenben támogat. De azért rossz hogy a sulis dolgokra egy rossz emlékként kell visszagondolni ilyen értelmetlen csúfolódások miatt...
2018. márc. 5. 18:50
 6/16 anonim ***** válasza:
65%

“Az általános iskolai, gimis csúfolódást, kiközösítést hogyan lehet elfelejteni?“

Úgy, hogy elengeded. Vége. Szerezz barátokat, érezd jól magad, ne ragadj bele az áldozatszerepbe. Nem mellesleg nem a külsőd miatt bántottak, hanem mert te voltál az, aki hagyta. Egyszer orrbavágtad, vagy szavakkal megszégyenítetted volna bármelyiket, sosem bántottak volna többet, mert ha következménye van, akkor már nem éri meg. Értem, hogy fáj, én is kiközösített voltam, de 10 évvel később már nem az a régi kislany voltam, és te sem az vagy, elvileg rengeteget kellett fejlődnöd azóta. Sokat röhögtem azon az idézeten, hogy “aki a múlttal foglalkozik, az seggel megy a jövőbe” de azért van ebben valami.

2018. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Menj el a legközelebbi osztálytalálkozóra. Meg fogsz lepődni, mennyit fordul a világ pár év alatt. Nekem ez segített. Utáltam amúgy a középiskolát és egy barátom sem volt az osztályban, mindig magányosnak éreztem magam.
2018. márc. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Persze azóta én is változtam. Nyilván nem egy 10 éves kislány szintjén vagyok. Max annyi maradt meg ebből hogy visszahúzódóbb lettem a bántások miatt. Na meg nincs önbizalmam.

Barátaim vannak, akikre bármikor számíthatok. Viszont ezekkel a csúfolódó emberekkel nem szívesen találkoznék többet..

2018. márc. 5. 19:03
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejteni sosem fogom az biztos. A 9. osztály kész pokol volt. A lehető legrosszabb helyre kerültem. Néha még az öngyilkosság gondolata is megfordult a fejemben (!). És lehet hogy beteges, de most legszívesebben megkínoznám azokat akik ezt tették velem. Viszont volt jó oldala is: megtapasztaltam milyen a pokolban 1 teljes évet lenyomni. Amikor mindig gyomorideggel mész be azt várva hogy vajon ma mivel mennek neked ezek a tetvek. Utána persze változott. Iskolát váltottam, lettek barátaim akik bár sosem áltak ki mellettem, de legalább volt kivel beszélgetni. Mostanra pedig megtanultam kiállni magamért, határozott lettem. Úgylátszik ez a "lecke" kellett az élettől. Az biztos hogy bárhová is kerülök csak jobb lehet mint amilyen akkor volt.
2018. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Gábor19... ***** válasza:
Sehogy, sőt ez még folytatódott szakközép iskolában és munkahelyen is.
2018. márc. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!