Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, amikor...

Mit gondoltok arról, amikor valaki egy könyvből vagy filmből merít ihletet a gyilkosságaihoz? Tartozik felelősséggel a szerző?

Figyelt kérdés

2018. márc. 10. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ez a legnagyobb baromság amit ma hallottam, pedig még csak fél tíz van... Dehogy tartozik
2018. márc. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

És ha a hírekböl, akkor a média a felelös?


Ennyire hülye elképzelésröl régen hallottam.

2018. márc. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem könyvtől függ, mert pl. ha egy használati utasítás szerű dolog, vagy módszergyűjtemény (pl. hogy hol lehet könnyen beszerezhető mérgeket találni, hogy kell őket használni, stb.), vagy ilyesmik akkor szerintem igen.
2018. márc. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok ilyen van, pl öngyilkossági hullám is indult már meg bizonyos könyvek miatt. De ez nem a szerző hibája, aki nem tudja helyen kezelni, mert meg éretlen hozza, ne olvassa el.
2018. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az az illető alapjaiban nem normális.
2018. márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek #3-al. De értelmetlen kérdés, még azt sem lehet tudni, hogy milyen könyvre gondolsz. Pl. ha az író saját, vele-megtörtént traumáit dolgozta fel egy könyvben, az biztos nem azt a célt szolgálja, hogy ihletet adjon egy gyilkosnak. Ennek ellenére egy beteg elme bármibe beleképzel ilyen “ihletet”.


Errõl az a történet jut eszembe, ahol egy gyilkos régi, középkorból származó vallásos rítusokat használt a gyilkolásnál, amirõl könyveket szerzett antikváriumokból. Ezeknek a könyveknek inkább az lenne a célja, hogy elborzadjunk azon, hogy milyen szörnyūségek léteztek évszázadokkal ezelõtt. A gyilkos számára gyilkolási útmutatóul szolgált.

2018. márc. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy fenét tartozik! Nem tehet róla kinek milyen beteg hajlamai vannak.
2018. márc. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!