Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van egy 7 éves kistestvérem...

Van egy 7 éves kistestvérem és öngyilkos akar lenni. Nagyon szeretem, és nem tudom neki elmagyarázni azt, hogy mit beszél. Segítene valaki? Hogyan tudnám erről lebeszélni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lánytestvérről van szó.

Mostanában mindenen beduzzog. Azt hiszi, hogy a világ az övé. Ha pl. hármas lesz egyik dolgozata,akkor ilyeneket ordibál, hogy dögöljön meg a tanár, hogy nem adott neki ötöst.

(Kitűnő tanuló egyébként.

Nincsen semmi agyi problémája.)

Ha nem sikerül neki valami, mindig sír. Úgy csinál, mintha meghalt volna valakije...

Mit javasoltok, mit tegyek vele? Vagy ezt csak azért csinálja, hogy nagynak látszódjon, hogy ő öngyilkos akar lenni?

A válaszokat nagyon megköszönném!



#öngyilkosság #sírás #7 éves lány
2018. márc. 11. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%
Ez nem normális, az átlag 7 évesen nincs is tisztába ilyen dolgokkal valami komoly probléma lehet nála. Pszichológushoz kell vinni minél hamarabb.
2018. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

"Nincsen semmi agyi problémája."-


Ezt majd inkább egy pszichológus fogja tudni megmondani, nem pedig te.

2018. márc. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Nem a te dolgod megoldani, akárhány éves vagy. (De mellesleg te hány éves vagy?)


Pszichológusnak kell megmutatni őt. Iskolapszichológusnak lehetőleg, hogy minél hamarabb lássa.

2018. márc. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
85%

"mindenen beduzzog ... ordibál ... sír..."


Én a duzzogásból meg a hisztiből még nem gondolnék arra, hogy öngyilkos akar lenni. Ezt ő mondja? Saját magától, vagy csak ha így kérdezel rá? Vagy ő nem is mondja, csak te gondolod?

2018. márc. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Nincs teljesítési kényszere? Anno az én lány osztálytársaimnak véresre volt rágva a keze mert annyira stresszelte őket a sok elvárás. Egy undorító “elit” iskola volt. Próbáld vele megértetni hogy nem olyan fontos a tanulmányi eredmény. (Igen, lóf...t nem tükröz azon kívül hogy mennyire tud valaki magolni) Sokkal fontosabb hogy lelkileg és testileg rendben legyen az ember.

A szüleid mit várnak el?

2018. márc. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors válaszokat!

Tényleg semmi agyi baja nincs, a szüleimnek sincsenek semmi tanulmányi elvárásai. Én nem szeretnék különösebben ezzel az üggyel foglalkozni, csak annyit, hogy elmagyarázzam neki, hogy miért ne adja fel ennyi idősen az életet.

2018. márc. 11. 22:03
 7/19 A kérdező kommentje:
Ő szokta magától mondani, hogy "elegem van, nem akarok élni!"
2018. márc. 11. 22:05
 8/19 A kérdező kommentje:
Én 14 éves fiú vagyok.
2018. márc. 11. 22:06
 9/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem nekem kell megoldanom, de mindenképp segíteni szeretnék neki.

Nem hiszem el, már mostanában egy olyan kérdést sem lehet kiírni, ahol kommentben ne oltanák be a kérdezőt???

2018. márc. 11. 22:12
 10/19 A kérdező kommentje:
Na mindegy nem szeretnék ebből is vitát kihozni.
2018. márc. 11. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!