Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidékiként kérdezem, hogy...

Vidékiként kérdezem, hogy Pesten mennyire "divat", hogy az emberek felszálláskor, szinte az életükért küzdve dúródnak fel a buszra?

Figyelt kérdés

2018. márc. 12. 15:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Amikor ott voltam, nem láttam dulakodást..sűrűbben járnak a buszok, van villamos és metró is..

Nem úgy mint vidéken, ahol úgy kellett utat törni magamnak ha nem akartam 25 km-t állni a buszon, vagy esetleg fel se férjek, a következő meg 1-1,5 óra múlva jön.

2018. márc. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Én ilyet még nem tapasztaltam Pesten.
2018. márc. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Hát jónéhány már akkor jönne felfelé amikor még javában szállnak lefelé ,úgy kell vállal kézzel lábbal arrébb rakni őket.
2018. márc. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Jellemző, főleg a nyuggerek a nagy arrogáns tolakodómesterek.
2018. márc. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Én ritkán járok Pestre, így nem igazán tudom. Viszont vidékiként mar tapasztaltam ilyesmit(vidéken). Szóval, nem pesti jellegzetesség ez.
2018. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Idősebb, sörhasú férfiaktól, nyugdíjasoktól tapasztalom ezt. Nem értem a logikájukat. Én ilyenkor nekik vágom a táskámat. Ismerősömnek szegecses táskája van, az sem rossz.
2018. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
39%
#6: Szóval, gyakorlatilag ugyanazt csinálod, mint ők?
2018. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy a táskájukkal van gond. Akkor veszik le, ha már leültek, azt is csak azért mert kényelmetlen... Nyomja a pici bunkó hátát :D
2018. márc. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

Én leginkább az időseknél tapasztalom, ezt, de alapvetően sokkal kevésbé jellemző mint vidéken. Vidéki nagyvárosban nőttem fel, ott amint félig kinyílt az ajtó, már bent is van egy ember, úgy kell verekedni azért, hogy leszállj. Ehhez képest meglepődtem, hogy Pesten relatív megvárják az emberek.


Bár mintha kezdene itt is kiveszni ez a szokás, és egyre többször tapasztalom, hogy bár nem tolakodnak, de tömött sorban körbeállják az ajtót, nehogy le lehessen szállni.

2018. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem gyakran, de sajnos már jó párszor tapasztaltam ezt Pesten. Ez leginkább az idősebb emberekre igaz. A kedvencem, amikor még azt sem várják meg, hogy te leszállj a buszról, hanem ő egyből ahogy kinyílik a busz ajtaja szállna fel! pedig látja, hogy ott állok az ajtóba és készülök leszállni, és konkrétan alig tudok tőle leszállni, mert egyből dúródna fel. Nem is értem, hogy nem fogják fel egyesek, hogy talán gyorsabban és könnyebben fel tudnának szállni, ha előtte hagynák a leszállókat leszállni. A metrónál divat még ez nagyon, hogy beállnak az ajtók elé a felszállni akarók, és neked még csak véletlenül sem hagynak egy kis szabad utat, ahol te le tudnál szállni és ki tudnál keveredni a tömegből.

Nem vagyok az a beszólogatás és indulatos ember, de ilyenkor komolyan küzdök legbelül magammal :D

2018. márc. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!