Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, hogy ne féljek...

Mit csináljak, hogy ne féljek ennyire a férfiaktól?

Figyelt kérdés

24 éves nő vagyok. Azt hittem ki fogom nőni, de ugyanúgy zavarban vagyok tőlük, alig bírok normálisan beszélni előttük.


A legrosszabb, hogyha van egy idősebb férfi, aki csak apró jelét adja, hogy törődik velem, foglakozik velem, akkor elkezdek kötődni hozzá. Ez általában a főnökeimnél fordul elő.

A mostani főnököm a második és rettentő zavarban vagyok tőle. Ha nincs ott, akkor pedig felszabadultnak érzem magam. Ugyanakkor büszkeséggel tölt el, mikor ott van, hogy ő a főnököm. Nevetséges ez az egész. És szó sincs semmi más érzésről, egyszerűen csak kötődni kezdek. Nem is tudom elmagyarázni.


És ugyanúgy zavarban vagyok más férfiakkal, pl a párom bátyával, apukájával, ha férfi az ügyfél a munkahelyen, bárhol.


Nagyon elegem van már ebből. Főleg a munkahelyen. Szeretnék ugyanolyan természetesen viselkedni, de olyan vagyok, mint egy 5 éves.


6 éves koromban meghalt az édesapám, ugyanabban az évben a Nagypapám is, aki akkor nevelt a Nagymamámmal, azóta soha semmilyen apa szerep nem volt előttem, talán visszavezethető az egész erre, de már nagyon utalom.


Mit tanácsoltok?



2018. márc. 14. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Konkrét tanácsot ennyi információ alapján nehéz adni.

Illetve én sem vagyok szakember.


Nyilván az édesapád halála is közrejátszik ebben, nagyon is.


De nem hinném, hogy "csak" ez okozná a problémádat. Ezen kívül még más is táplálja a félelmedet szvsz.


A férfiak is ugyan olyan emberek, mint a nők; nincs sok különbség.

Talán rá kéne jönnöd, mi az, ami miatt a másik nemre így tekintesz?


Nem hiszem, hogy vigasztal, de csak fiú, férfi is ugyan így érez a nőkkel szemben.

2018. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem teljesen jól érzékeled, hogy ennek az egésznek az apaminta hiánya az oka.


De ez olyan szintű dolog, amihez már pszichológus kell.


Amikor én féltem a lányoktól (ugyanez a zavarban vagyok tőlük dolog volt), akkor ugye cikinek-gáznak-kellemetlennek éreztem magam és a szitut, és nem tudtam kezelni ezt a hirtelen jött serdülőkoros dolgot, megijedtem magamtól, hogy bennem vonzalom van mások iránt, és hogy ezt mások látják, és mit gondolnak rólam, és a többi.

Aztán én nem tettem a dologért semmit, meg annyira nem is vágytam a dologra, aztán mégis pár év alatt elmúlt, és már nem jöttem zavarba nőktől, és nem értettem, hogy most akkor miért kellett nekem kínlódnom emiatt, ha nem is akartam.


Aztán azóta változott már a dolog, és nem volt nőkkel gondom ilyen téren.

Szóval nem értem, hogy miért lehet nálad az, hogy hiába teszed ki magad a szitunak folyamatosan, mégsem tudod elsajátítani azt, hogy szorongás-zavarbanlét nélkül, önmagadat adva tudj társalogni férfiakkal :/

2018. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Beszélgess velem. :)
2018. márc. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!