Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet valaki úgy pszichol...

Hogy lehet valaki úgy pszichológus, hogy ő maga sem teljesen ép lelkileg, sőt már az öngyilkosságot is megpróbálta?

Figyelt kérdés
Nem értem az ilyen hogyan segíthetne másokon, ha még magán se tud. Kissé hiteltelennek tűnne az egész. Mintha egy fogorvos prédikálna arról a lyukas fogú páciensének, hogy rendszeresen mosson fogat, miközben neki rohadnak a fogai. Nem kéne jobban szűrni az ilyet?
2018. márc. 15. 09:23
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Huh, hát biztos van jónéhány ilyen. Szerintem lelkileg senki se tud teljesen felépülni, új ember lenni, elfelejteni a múlt dolgait, szóval ha valaki ugyanúgy labilis marad, és könnyen visszaesik, akkor nem tudom, hogy hogy lehetséges, hogy pszichológus legyen belőle. Lehet az élteti, hogy másoknak segítsen, és ne kerülhenek olyan helyzetbe, mint ő.
2018. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha segítesz másokon, az segít magadon is. Ezt a módszert az elkeseredett álláskeresőknek is ajánlják. Mások segítése jó öngyógyító terápia. Pszichés betegeknek is van célzottan ilyen foglalkoztatás.

Egyik nagybátyám úgy lett orvos, hogy gyerekkorában szívbeteg volt, műtötték, meghalt volna egyébként, ha erre nem kerül sor, akkor ez olyan hatással volt rá, hogy azt mondta, hogy orvos akar lenni, hogy ő is megmenthesse mások életét.

Mellesleg a fogak nem csak a rossz fogmosás miatt mehetnek tönkre. Volt egy kollégám, akinek a fogorvosok már lemondtak az ínyéről, aztán elkezdett használni egy készítményt, ami teljesen rendbetette. Nekem gyerekkoromban fogszabályzáson tönkretették a fogzománcomat, egészen addig napi szintű fogfájással éltem, amíg piacra nem dobták a lila Elmexet, fogorvosok nem tudtak segíteni, amióta ezt használom, megszűnt a fogfájás.

2018. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=XsvcI2Elq1w&t=987s

Az első és azt hiszem az utolsó részében van a szőke csaj, kb. vele is ez van.

2018. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológusok/pszichiáterek közt egyébként különösen magas az öngyilkosságok száma. (Szóval ha mindenkit kizárnánk akinek hajlama van, valószínű nem maradna elég.)
2018. márc. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichológusnál, pszichiáternél egyébként annyi problémás életű ember megfordul, hogy még az is bekattanhat szakmabeliként, aki egyébként ép.
2018. márc. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy lehet épp azért tud hatékonyan segíteni, mert átélte azt, amit a páciense. A tapasztalat sokat számít az életben.
2018. márc. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6-os jól megfogalmazta.
2018. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a jó pszichológus, aki maga is átélt dolgokat. Egy "normális" embernek nem tudod elmagyarázni, milyen az, amikor meg akarsz halni, mert ez szembe megy a legerősebb ösztönnel, az élni akarással. Annyira abszurd, hogy aki nem élt át hasonlót, annak egyszerűen nincs kapacitása megérteni az öngyilkos hajlamokat, nem is érdemes velük beszélni erről.
2018. márc. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!