Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki járt már dániában? Szerinte...

Ki járt már dániában? Szerintetek is nagyképűek a dánok?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Az ember ember mindenhol,változatosak vagyunk,a világban mindenhol vannak nagyképűek,szolidak,ilyenek,olyanok.

Nekem csak egy Dán vezetéknevű ismerősöm van,ő elég nagyképű.

2018. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Voltam ott, nekem nem tűntek annak.

Sokkal figyelmessek egymással, mint itthon.

2018. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Te is találkoztál mind az 5,7 millióval hogy ilyen kialakult biztos képed van róluk? Csak nehogy azt mondja valaki a magyarokról aki ezt az 1 darab kérdést látja, hogy ők milyen korlátoltak és, előítéletesek...
2018. márc. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

"Te is találkoztál mind az 5,7 millióval hogy ilyen kialakult biztos képed van róluk? Csak nehogy azt mondja valaki a magyarokról aki ezt az 1 darab kérdést látja, hogy ők milyen korlátoltak és, előítéletesek..."


Na ez visszájára sült most el, mert a magyarok többsége valóban korlátolt és előítéletes :DD

2018. márc. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És most akkor ott nincs normális ember vagy mi!!??
2018. márc. 15. 20:35
 6/10 anonim ***** válasza:
Jártam már Dániában, de nem az maradt meg az útról hogy nagyképűek lennének.Semmi rossz emlékem nincs, sőt találkoztunk nagyon kedves segítőkész, barátságos emberrel. Nem is értem ezt a kérdést, mire megy ki ?
2018. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Évekig éltem kint, és a nyelvet is beszélem.

Nem mondanám őket nagyképűeknek, de tény, hogy nem tartják sokra a kelet-európaiakat. Ennek leginkább valószínűleg az az oka, hogy nagyon sok vendégmunkás él kint, akik alapvetően nem valami magas színvonalon dolgoznak, és többségük még angolul is alig tud, nem hogy dánul. A dánok nem értik, hogy miért vannak ott ennyien. A nem-skandinávokkal szemben alapvetően bizalmatlanok. Amit a korábbi hozzászólók írtak (kedvesek, segítőkészek, barátságosak), nos mindez csak álca. Persze, kedvesek pár percig, de ezt inkább azért csinálják, hogy megfeleljenek a saját lelkiismeretüknek - és nem jótét lélekségből.

Az olyan egyetemeken és munkahelyeken, ahol tanulnak/dolgoznak dánok és nem-dánok is, a dánok alapvetően sosem vegyülnek a nem-dánokkal. Persze mosolyognak, megisznak velünk egy sört, lájkolnak facebookon, de nagyjából ennyi. Egy dán ember gyakorlatilag soha nem fog megnyílni egy nem-dánnak, hisz sokszor még honfitársai, sőt saját maga előtt is titkolja az érzéseit.

Elég bonyolult egy nép, és higgyétek el, ez a Világ Legboldogabb Nemzete-dolog mögött is rejlik egy, s más...


25f

2018. márc. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erről is látszik hogy nagyképűek meg lenézőek mert minket nemsokra tartanak...az ilyen emberekre hogy mondhatja valaki h nem nagyképűek!!!??? Sztem a skandiván a világ leggonoszabb képmutató nèpe!!!!!
2018. márc. 25. 00:40
 9/10 A kérdező kommentje:
Bocsi (skandináv**)
2018. márc. 25. 00:41
 10/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de miért kéne sokra tartaniuk minket?

Nekik a nem turista magyarok, egyszerűen csak vendégmunkások, divatosabb szóval élve bevándorlók.

Akik pedig itthonról külföldre mennek dolgozni (jó részük) nem rendelkezik valami magas végzettséggel. Éppen ezért csak azokat a munkákat tudják vállalni mindenhol, amit az osztrák, a német, a dán stb. egyszerűen nem akar vállalni. Tipikusan ilyenek a mosogatói állások, segédmunkák stb. Kapni fogom a lepontozást, de én se tartanék sokra itthon mondjuk egy bangladesi segédmunkást, aki nemhogy magyarul, még angolul is alig tud.

2018. márc. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!