Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, ha bármibe...

Miért van az, ha bármibe belekezdek, az felvirágzik, majd gyors ütemben tönkre megy?

Figyelt kérdés

Az egyik legnagyobb problémám, amivel küzdök az életben, hogy amibe eddig belekezdtem, az gyorsan felvirágzott, sok eredményt értem el benne, de mire kezdtem elhinni, hogy ez most már fix és stabil, azonmód gyors ütembe tönkre is ment. Ez a dolog az élet számos területén igaz rám, legyen az barátság, párkapcsolat, üzlet vagy bármi más.


(Tudom, hogy az életben vannak hullámok, hol jobb és hol rosszabb és igyekezni kell, hogy soha ne kerüljünk olyan mélyre mint a legutóbbi hullámban, de eddig ez nem igazán jött össze. Bár mélyebbre sem zuhantam sose. Inkább stagnál egy szinten.)


Előre is köszönöm a normális és építő jellegű válaszokat.


2018. márc. 16. 10:48
 1/7 anonim ***** válasza:

ez érdekes! létszemléleti kérdés! oknyomozás:


belekezdtem -> felvirágzott, eredmény

de mire kezdtem elhinni

most már fix és stabil -> tönkre is ment.

----------------------

hogy ezt így észrevetted, elindultál a megoldás felé


mindig "kezdeni" kell - A kezdésben van egy hatalmas teremtő erő, ami elvész, ha leáll, ez egy "keletkezésben, eredetében" való erő - mozgásban van, egyébként nincs


Bővebben erről Szuzuki Sunrjú: Zen szellem, a kezdő szellem

[link]

2018. márc. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is megfigyeltem hasonlót magamon, szinte mindennel kapcsolatban. Ha valamit eltervezek, küzdök hogy sikerüljön és mindig sikerül is, de utána már lassan megunom és nem tesz boldoggá. Szerintem nekünk maga az út fontosabb mint a cél. Ezért szeretek biciklizni és ez az egyetlen dolog ami mellett kitartok a végtelenségig. Mert nem az számít, hogy hol kötök ki a végén, hanem hogy hogyan jutok el oda.
2018. márc. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"az út fontosabb mint a cél" - ez bizony így van


"A cél halál, az élet küzdelem,

S az ember célja e küzdés maga."

Madách

2018. márc. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez egy teljesen normális jelenség, ami nagyrészt a te lelkedben játszódik le. A kezdeti lelkesedés nagyon előre tudja vinni a dolgokat, de mikor elmúlik, azt az ember úgy éli meg, mintha a környezet változna (már nem lenne olyan jó vagy hasznos az az adott dolog), pedig a változás az ő lelkében van. Párkapcsolat esetén ez egy kicsit más, de ott is jelen van ez a kezdeti lendület, ami aztán elmúlik.


Nincs olyan, hogy valami fix és stabil, legföljebb nagyon rövid időre. Mindig van valami probléma, ami miatt erőfeszítést kell tenni, csak mindig valami más.


Persze az is lehet, hogy téged eddig valamiért mindig éppen a kérdésben leírt módon talált meg a balszerencse, de szerintem valószínűbb, hogy az emberi pszichológia sajátságai és mindenféle gyakori tévhitek áldozata lettél.


Próbálj meg egy több kitartást összeszedni. Kezdeti gyakorlatként például tanulhatnál egy új nyelvet, az hasznos is, és komoly kitartás kell hozzá. Ott ugyanúgy át fogod élni, hogy mikor már azt hinnéd, hogy simán megy a nyelvtanulás, akkor (1) hirtelen kevesebb időd lesz rá, (2) elfogy a lelkesedésed, (3) egyik napról a másikra mintha az összes eddig tanult dolgot elfelejtenéd és szinte elölről kell kezdeni, (4) a következő lépés sokkal-sokkal nehezebbnek tűnik, mint az addigiak. De le fogod tudni küzdeni a problémákat, és ha elsőre feladnád, bármikor nekifuthatsz újra. Utána jobban fogsz bízni magadban. (Ha nyelvekből már nagyon pró vagy esetleg, akkor tanulj meg valamilyen hangszeren játszani, az ugyanúgy jó erre a célra.)

2018. márc. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Feltehetően ezek csak fellángolások a részedről és nincsen alapos kimunkálás, elemzés, hiányos a megalapozottság.
2018. márc. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bármiért is küzdesz, mindig kell legyen újabb és újabb cél, amit egy dologgal kapcsolatban meg akarsz valósítani. Egy nagyon boldog párkapcsolat is ellaposodhat, ha nem tesz érte mindkét fél. Az áhított hivatás is ki tud készíteni egy idő után, ha nem emlékezteted magad arra, hogy ez számodra kihívást jelent. Az életben mindig kellenek motivációk, különben lapos, unalmas lesz az egész. Lelkesedés nélkül minden hamar véget érhet.
2018. márc. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Köszönöm mindenkinek a válaszát. Rendkívül sokat segítettetek nekem. Rávilágítottatok a problémám okára és lehetséges megoldást is kaptam. Köszönöm.

2018. márc. 16. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!