Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha a párom...

Mit csináljak, ha a párom motiválatlan?

Figyelt kérdés

Ha hazajön a munkából, akkor csak görgeti a Facebookot, esetleg szorzatot néz. Szabadnapjain, mikor több napig itthon van, akkor ugyan ezt csinálja. Nem megy el a haverokkal sehova, nincs hobbija, a házimunkát is csak akkor végzi el, ha megkérem rá.

Én régebben nagyon motivált voltam, voltak céljaim, amiket el akartam érni, rengeteget tettem értük, de érzem, hogy ezzel engem is lehúz. Próbáltam megbeszélni vele a dolgot, de csak azt válaszolta, hogy "Lusta vagyok". "Nem tudom, hogy mit csináljak", "Nem érdekel."


2018. márc. 16. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Dugd meg!
2018. márc. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Dobd ki.

Komolyan, volt ilyen lehúzós párom, hagyjuk. Sehová nem mentünk, folyamatosan otthon ültünk, mert ő "fáradt", "lust", "nincs kedve"...


Én meg már megőrültem benn :(

2018. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ezért jobb egyedül élni és a hobbim (túrázás) során hasonló érdeklődésű emberekkel találkozni. Én kiraknám a helyedben, hogy máshol görgesse a facebookját. Elvégre nem vagy az anyja, hanem a társa lennél - vagy mifene, de ha ő nem társ semmiben, akkor minek van?
2018. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Velünk is ez volt. Engem is lehúzott, amitől ő mégjobban ellustult. Én szedtem össze magam, régi önmagam hozom vissza, jövök megyek, most már ő is pedzegeti, hogy csinálnia kéne valamit. Tehát fordítani kell. Húzd fel te őt. Ehhez dupla annyi energiára lesz szükséged mint egyébként ;) Azért hajrá.
2018. márc. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: nő vagyok! :)

Nem szeretném "kidobni", egyrészt mert régóta együtt vagyunk, másrészt mert nagyon sok mindent megtett értem, amit más nem tett volna meg.

Próbáltam vele beszélgeti erről, nem sok eredménnyel, de abban lehet valami, hogy ha látja, én csinálom, akkor talán ő is motiváltabb lesz! :)

2018. márc. 17. 13:28
 6/7 anonim válasza:
Parod regen is ilyen volt? Ha csak mostanaba akkor nincs kizarva egy enyhe depresszio, jo lenne ravedd h beszeljen egy pszihologussal. Esetleg mutass neki a youtubon motivacios videokat, vagy vannak jo konyvek is, mond el neki h aggodsz erte. Ha mindig ilyen volt akkor nem sokat tehetsz, max eled az eleted mellette, hidd el csatlakozni fog elobb utobb, igaz neked kell mindig mindent leszervezned
2018. máj. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, h. a 'lustaság', motiválatlanság, kedvtelenség, fáradékonyság hátterében betegség áll. Esetleg elhízott mostanában? Egy vérképet csináltatni nem nagy kunszt, hátha meglátnak benne valamit a dokik, amit könnyű orvosolni. (pl. alacsony ilyen-olyan szint, amin vitaminkúrával javítani lehet.)

De lehet kezdődő depresszió, PCOS, IR is a háttérben.

Motiváld példamutatással. (Biztos neked sem könnyű dupla energiát beleölni a szituba, de én azért nem mondanék le ilyen könnyen a páromról, ha egyébként jól megvagyunk.)

A sport sok endorfint termel: menjetek el sétálni egy közeli szép helyre, parkba v. kezdjetek el futni (élni) (ez az oldal sokaknak adott már motivációt: [link]

A futás rengeteg endorfint termel, és ha esetleg túlsúlyotok van, akkor a bringázás is nagyon szuper.

2018. jún. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!