Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj ha valaki nem...

Miért baj ha valaki nem beszél sokat?

Figyelt kérdés

Világ életemben azzal piszkáltak mind gyerekek,mind felnőttek,hogy miért vagyok ilyen csendes.Pedig szerintem teljesen normális mennyiségben beszéltem.Miért van az ha valakinek be nem áll a szája és folyton hangoskodik azt tartják jónak?Miért baj alapvetően ha valaki keveset beszél?Kaptam a csendes,hallgatag és antiszociális jelzőket...

18l



2018. márc. 16. 13:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont az a baj, hogy sokat beszélek. Folyton elkussoltatnak, hogy maradjak már csöndbe. De amúgy akkor is szólnak rám, hogy sosem beszélek... Pedig az előbb nyomtak el... De aztán jönnek, hogy értelmes dolgokról kéne beszélni és nem fosni a sok semmit. Szóval egyik sem jó, ha a társaság nem szeret, ha kedvelnek, akkor jó mindkettő. Változtass társaságot, vagy kerekedj feléjük, különben állhatsz a fejedre is, az se lesz jó nekik és nem fognak tisztelni!
2018. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is pont ilyen vagyok, de soha semmiért nem változtatnék magamon, egyszerűen így érzem jól magam. Bízom benne, hogy az élet összesodor majd olyan emberekkel, akik így fognak szeretni.
2018. márc. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki mondta hogy baj?
2018. márc. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, és ne törődj azokkal, akik azért piszkálnak, mert csendes vagy. Sokaknak mindegy mibe, csak beleköthessenek. Én is ilyen vagyok, és sokáig szégyelltem, és egy ilyesmi kellemetlen szituációban az egyik kedves barátom állt ki mellettem azzal, hogy "lehet keveset beszél, de annál többet gondol". A piszkáló bedugult, és talán ez volt az a pont, amikor azt éreztem, hogy semmivel sem vagyok kevesebb attól, aki nem hallgatag.

Es az idő előrehaladtával egyre inkább örültem, és örülök, hogy nem hangosan gondolkodom, befelé fordulok. Akik igazán megismertek, pont ezért szeretnek, és érdekes módon velük beszélgetni is tudok.

2018. márc. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! 😊👍 Amikor én is tizenéves voltam, csendesebb voltam. Most kicsit jobban megnyiltam, szolidan. És még igy is azt mondta valaki" :"látom, hogy csöndes tipus vagy ugye." Hozzáteszem! Annyit beszélt az illetö, alig hagyott szohoz jutni!😁😁 Mondtam neki, ha olyan helyzet van, nem vagyok én csendes! Szeretek beszélgetni is emberekkel, érdekéödö tipus vagyok.

Tehát azt mondom: Ne keseregj, változni fogsz azért. 👍

2018. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Vannak akik visszafogotabbak,de vannak olyanos is akik meg nem állás nélkül papolnak..Én azt gondolom hogy tudni kell egy embernek hogy mikor kelljen beszélni :D bénám hangzik de ez van :D Vannak alkalmak mikor direkt arra van a szánk hogu beszéljünk,de vannak olyan alkalmak id amikor tudni kell mikor kell befogni.Kérdező,az hogy te ilyen nyugodt természetű vagy az nem gond (szerintem)..A szószátyárokkal meg nem kel törődni
2018. márc. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam sokáig, társaságban alig mertem megszólalni, mindig zavarba jöttem. Csak akkor ment, amikor a tanár felszólított felelni, mert nem akartam rossz jegyet kapni. Azóta lettem beszédesebb, mióta együtt vagyok a párommal.
2018. márc. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valahol a köztes állapot jó na meg az sem mindegy, hogy miről beszélsz, milyen stílusban és hogyan fogalmazid meg. Az emberek azt sem szeretik, ha valaki túl sokat beszél és nem tudja befogni. Viszont vannak olyan emberek, akikkel jó beszélgetni, mert értelmes dolgokról beszél, szépen fogalmaz stb.
2018. márc. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem jut eszembe, ki mondta, hogy csak akkor szólalj meg, ha a mondanivalód szebb, mint a csend, és nagyon igaza van szerintem. Persze hozzátenném, hogy felőlem szomorú, tragikus, stb. dolgokról is beszélhet az illető, ha van értelme, és nem csak azért fossa magából a szót, hogy ne legyen kínos csend (a fogalmat sem értem, a csend nem kínos), mert attól agyhúgykövet tudok kapni, mikor valaki oda nem illő baromságokat magyaráz (milyen körmöt csináltat, mi volt tegnap a Barátok Köztben, milyen kutyát látott útközben, mit eszik ebédre), és nem veszi észre, hogy nem érdekel, csak úgy szívja le az életerőm a baromságaival :D
2018. márc. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9.

Tudom régi, de ez nagyon igaz :-))) És az ilyenek nem veszik észre magukat, megsértődnek, ha már nem hallgatod végig a hülyeségeiket. Nemcsak fontos dolgokról érdemes beszélgetni, de amikor már hatodszor mondja azt ami vagy nem tartozik rád, vagy már nagyon untat, főleg ha ő akar a társaság hangadója lenni mindenképpen (még a középkorú kolléganők között is van ilyen)

2022. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!