Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még más olyan ember is...

Van még más olyan ember is aki úgymond " lomorzsolódott" az iskolában, de az életben sikereket ért el? Van pénze, munkája és öröme is abban? 34F

Figyelt kérdés

Ha nem érdekel a történetem, akkor tekerd le a végéig, ahol a $-jel van!!!


Én kb 5 évet jártam iskolába, azt is ellógva általánosban. Gyűlöltem az iskolát, sosem értettem minek kell olyan felesleges dolgokat megtanulni, mint a történelem, a nyelvtani szabályok (alany/állítmány megkülömböztetés, amit a büdös életben nem fogsz használni ha szöveget olvasol vagy írsz), az irodalom, ami alapjáraton azért született hogy szórakoztasson, nem pedig azért, hogy beleerőszakolják azok fejébe is a műveket, akiket nem érdekelnek. Én jómagam egy könyvet nem olvastam ki (mármint amit az iskolában kötelezőnek mondtak). Viszont a kalandregényeket és a fantasy-kat, főleg amik a fiatoknak szólnak, íródtak, nagyon is szeretem. Sosem értettem miért is jobb gyerek az, aki az iskolában jól teljesít és miért rossz gyerek aki nem. Nem éreztem magamat rosszabbnak semmivel senkinél.


Namost én 5. után magántanuló lettem, mert semmiféle módszerrel nem tudtak beilleszteni a többiek közé. Utána az általános iskolát elvégeztem, igazából a tanárok jóindulatából, mivel semmit nem tanultam, majd érettségit tettem, ami nem volt nehéz levelezőn. Megkértem valakit hogy segítsen, valamint megtanultam minden tételt amit ez az illető kidolgozott nekem, amit mára el is felejtettem.


Namost, ezt csak azért tettem, hogy magamnak bizonyítsam be azt, amit sokaktól kaptam, hogy biztos buta vagyok vagy asperger szindrómás és azért nem ment az iskola.


Jelenleg vállalkozó vagyok! Azt ami érdekelt, nagy örömmel megtanúltam. Klímákat szerelünk, elektromos fűtést és hőszivattyú rendszerek kiépítését valósítjuk meg és ez nagyon jó munka, szeretem csinálni, mégha sokszor sok időbe is telik, kreatív vagyok benne és élvezettel készítem a kivitelezési terveket. Sokszor éjszakákba nyúlóan dolgozom és gondolkodom ha sokminden összejön. A feleségem egy diplomát elvégzett, de ő is hasonlóan gopndolkodik az egész iskoláról. Amikor munkába állt, csak akkor vette észre, hogy szinte SEMMIT nem tud alkalmazni az iskolában megtanultakból, semmi gyakorlati tudása nincs.


Namost, egyes politikusok szerint én egy lemorzsolódott ember vagyok, sőt, beleesem abba a kategóriába, amit bizonyos emberek "kiemelnének" a családból és intézetekbe dugnának, szegregálnának.


Viszont! Én a vállalkozásommal összehoztam egy házat, 3 Budapesti lakást ( najó, ezt meg ingatlanosként sikerült elérnem az elején, az összeborulásban) és a fizetésem havonta bőven 1 millió felett van. Mindezt úgy, hogy kedves tanárnéni megmondta, hogy semmire nem fogom vinni és megkérte az osztályt hogy röhöglyenek ki a sok butaságért amit a terveimről, álmaimról összehordtam. Én röhögök most rajtuk, ahogy 1-2 diplomával 200 ezerért güriznek a volt osztálytársaim 10 órában és hazamennek a panelba. Vagy kimenekültek külföldre és a McDonald's-ben working-olnak 400 ezerért úgy hogy egy ingatlan bérlése havonta ott belekerül 350.000 forintba... Mivel angolúl egyik sem tud normálisan megszólalni, csak az angol felmérőik voltak jók, beszélni nem tudnak . . . Ez is fura, hogy én pedig folyékonyan beszélem, és kell is, mivel egyeztetnem kell a forgalmazókkal/beszállítókkal és azt NEM bízom másra.



$ Tehát. Van más is aki hasonlóan jól teljesít az életben azon kívül, hogy az iskolában nem igen teljesített?


2018. márc. 17. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletre méltó az, aki sok munkával feljebb küzdi magát.

De nem tartom helyénvalónak, hogy ilyen gúnyos és lenéző vagy, mert ez nem egy sikeres attitűd az életben. Igen, megmutattad, hogy lehet így is, de ehhez nem kellene, hogy agresszió párosuljon.

Nem igazán tudtál ezen felül emelkedni, ahogy látom. A tanárok jól beszéltek, az ilyen iskolásokból általában nem sok minden lesz, te rájuk cáfoltál, de mentségükre legyen mondva, hogy tízezerből egy ilyen van.

Az osztálytársaid is keményen dolgoznak, mint te.

Az általad sorolt sikertelenségeik egy része az oktatási rendszer sara. Például az angol. Szerintem nem kell magyarázni.


A tények a következők: nem vagy egy iskolázott ember, olyanokat írsz, hogy " röhöglyenek", de kemény melóval felküzdötted magad. Rázd le magadról a másokhoz való hasonlítgatást, mert lehet akármennyi pénzed, boldogtalan és keserű leszel. Ne gondolj rájuk, hanem élvezd az életet. Ennyi.

2018. márc. 17. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Attól, hogy nem vagyok iskolázott ember, még lehet igazam és lehet jó az amit leírok. Kérlek inkább azt próbáld meg kivenni abból AMIT közölni szeretnék az írásomban, ne pedig azt ahogy írok. Igen, van bennem agresszió, de ezt a lelki sebet egy politikusi megnyilvánulás szakította fel, akinek nevét nem említem meg és ez okozta a késztetést arra, hogy valahova leírjam azt, hogy azért mert nem mindenki illik bele egy bizonyos csokorba, még nőhet belőle is "szép virág". Lehet a politikai események követését kicsit szüneteltetni kéne, de sajnos teljesen nem tudom kizárni, márcsak azért sem, mert bizonyos dolgokról tudnom KELL.
2018. márc. 17. 10:26
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Attól, hogy nem vagyok iskolázott ember, még lehet igazam és lehet jó az amit leírok."


Nem állítottam, hogy nem az, csak hogy túl sokat rugózni se jó ezeken. Ne keserítsd meg az életed, ne vidd túlzásba.

Egyébként nem is válaszoltam a kérdésedre: van ilyen, én, igaz, az egyetemről hullottam ki szándékosan, hogy azt csinálhassam, ami érdekel, ahhoz meg elég volt az érettségi. :)

2018. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Igazán sikeres akkor lennél szerintem kérdező, ha a sok múltbéli sérelmedet elengednéd és nem döngetnéd a mellkasod, hogy micsoda ügyes és keményen dolgozó ember vagy, iskola nélkül mit elértél húúúú haaaa, bezzeg ők miket mondtak.

Ki nem szarja már le miket mondtak? Látszik, hogy azóta is ebbe vagy beleakadva. Tök klassz és szép, amit elértél. Kinek és mit akarsz akkor bizonyítani még, hogy azt hangoztatod, mekkora szar az iskola? Megjegyzem azért az anyanyelveden illene tudni helyesen írni...


Ha ennyire mély nyomot hagyott benned amúgy, javaslom keress fel egy szakembert, aki segít abban, hogy elengedd ezeket.

2018. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kisiskolás kortól beleringatják az embert egy hazugságba: hogy a siker azon áll vagy bukik, hogy minél magasabb végzettséged legyen, egyetemre menj. Pedig a siker azon áll vagy bukik, hogy azt csinálod-e, amihez értesz, és amit szeretsz. Neked ez összejött, a többieknek nem. Ezért felesleges szidnod őket, inkább sajnálnod kellene őket, mert hazudtak nekik és ők elhitték, ahogy még pár millió diák. Azt írod, menekülnek: van, aki felnőttként ér el a labirintus zsákutcájába, ez nem vidám, nevetni való dolog. Szóval melldöngetés helyett inkább értékeld, amid van, mert szerencsés vagy.
2018. márc. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Persze, igazad van :) Amúgy ami az Angol nyelvoktatást illeti, abban teljesen igazad van! Amikor 5.-ben megpróbáltam beszélni angolúl, kombinálni a tanultakat és kifejezni magam, tudod mit kaptam az angoltanártól? Hogy hagyjam abba és hallani is rossz. Valóban, hibás mondatokat használtam, de én kommunikálni próbáltam a tanultakból, ezért kombináltam össze dolgokat, amire a válasz nem az volt, hogy segít nekem és megmutatja hogyan kell, hanem az, hogy nem akarja ezt hallani sem, mert ez rossz neki. Szerintem itt ölte volna meg egy másik, nálam akár még sokkal tehetségesebb, viszont kevesebb akaraterővel rendelkező diák érdeklődését az idegen nyelvi kommunikáció iránt.
2018. márc. 17. 10:41
 7/17 anonim ***** válasza:

Minden tiszteletem a tiéd, hogy ilyen háttérrel ide jutottál. Véleményem szerint késő nőtt be a fejed lágya (későn értél be). Ha minden lemorzsolódó vagy gyengén tanuló gyerek ilyen karriert érne el akkor valóban nem érné meg tanulni. De nem így van.

A net tele van a hozzád hasonló emberek történetével (Gates).


Mondanivalód lényegével nem értek egyet. A lemorzsolódott gyerekek sokkal kisebb százalékából lesz sikeres ember mint a diplomázott emberekből. Mindenki tud sztorikat arról, hogy egy programozó vagy egy mérnök vagy egy pénzügyi szakember havi 1-2 milliós fizetésért plusz juttatások dolgozik pedig csak egy diplomája van.

2018. márc. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Tiszteletreméltó amit elértél, de a te példád az "egy a tízezerből" , és általában aki nehezen halad már általános iskolában, az sajnos többségben tényleg nem sokra viszi... De tudom, mindig vannak kivételek, mint te is. Összességében az természetes hogy minden gyereket arra buzdítanak hogy tanuljon, de ez nem is csak arról szól h bemagold a sok felesleges szart, hanem h tudd mi az hogy "teljesíteni" kell. Felnőttként is bírni kell a strapát, gyerekként is szokni kell azt hogy otthon van még 4 házi meg készülni kell a holnapi feleletre. Amúgy félig meddig a te cipődben jártam én is: általánosban, közép suliban még jó tanuló voltam, nem volt semmi gond, de a fősuli már nagyon nyögvenyelős volt, mert ahogy betöltöttem a 20-at, már tényleg nem volt semmi kedvem tanulni, - fősulin is sok felesleges szar volt! - szóval csúszásokkal, keresztfélévekkel de nagy nehezen elvégeztem azt is. És vicces, de tudom hogy jobb munkám és fizetésem van mint némelyik eminens évfolyamtársamnak, aki gond nélkül ledarálta a fősulit. Tényleg igaz az hogy egy iskolában ki mennyire tud tanulni és magolni nem feltétlenül jelenti azt hogy jobban meg is fogja állni a helyét az életben.
2018. márc. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Egyébként sajnos tényleg rengeteg tanár nem tud mit kezdeni a különcökkel, "csodabogarakkal", akik kilógnak a sorból, akiknek másképp működik az agyuk mint a nagy átlagnak. Én is tudnék mondani rengeteg példát, olyan régi osztálytársakat, akik nem voltak rosszak vagy erőszakosak a suliban, a tanár mégis megalázta őket a többiek előtt.
2018. márc. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tiszteletre méltó az élettörténeted, de mégis hány ilyen van? Ha veszünk 100 gyereket, aki elvégzi az iskolát és 100-at, aki kibukik belőle, akkor vajon melyik csoportból lesz több sikeres ember?


Szerinted azt kellene mondani a diákoknak, hogy tök felesleges az egész iskola, inkább menjenek haza, tanuljátok, ami érdekli őket, hisz ez már bevált neked is, meg Bill Gatesnek is? :)


Nem irigységből mondom, mert én is elég jól keresek, de szerintem elég szomorú az, ahogy a műveltségről gondolkozol. Miszerint a történelem hülyeség, a nyelvtani szabályok hülyeség, a szépirodalom hülyeség, jézusom.


Én elhiszem, hogy számodra nagyon szuper lenne egy kultúra és műveltség nélküli világban élni, ahol nem tartjuk számon a történelmet, nincsenek szépirodalmi művek/versek, nincs színház, hanem mindenki csak annyit tud a világról, amire szüksége van (pl. itt egy légkondi, szereljük fel, azt menjünk!),de azért nincs mindenki így.

2018. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!