Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Máshol is ilyenek a fiatalok?

Máshol is ilyenek a fiatalok?

Figyelt kérdés

Most leginkább a 15-18 éves tinikre gondolok. Azt szeretném megtudni, hogy máshol is (leginkább az USA-ban) ilyenek a középiskolás fiatalok mint itt Magyarországon?

Ugyan úgy minden héten buliba/szórakozó helyre járnak és ész nélkül isznak és cigiznek? Máshol sem tudja a fiatalok többsége alkohol nélkül jól érezni magát? Mert Magyarországon ezt tapasztalom.

A válaszaitokat nagyon megköszönöm főleg olyanoktól akiknek van tapasztalata, esetleg élt kint az USA-ban és látott/hallott dolgokat.

A helyesírási hibáimért előre elnézést kérek.



2018. márc. 17. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Itthon se mind ilyen, amit leírtál.


Mondjuk az USA-ban 21 év a korhatár az alkoholos italoknál, szóval ők kicsit nehezebben jutnak hozzá, de nyugi, megoldják ők is. :)

2018. márc. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Nekem van egy pár tinédzser ismerősöm, hát a nagy részének egy fillérje sincs arra, hogy ilyenekre költse, akikről te beszélsz, az csak egy nagyon kis százaléka a mai fiataloknak.
2018. márc. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Itthon is vannak másfélék is, és máshol is vannak ilyenek is meg másfélék is, sőt, régen is voltak ilyenek is meg másfélék is, a szüleim és nagyszüleim fiatalkorában is voltak.
2018. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Igen, ilyenek mindenhol vannak. Nem is értem, miért gondolod, hogy csak itt van, vagy hogy USA-ban nincs ilyen.
2018. márc. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem itthon nem a tobbseg ilyen, csak a kulso szemlelo az orditozo reszeg idiotakat hamarabb eszreveszi, mint például azt aki otthon ul, vagy kavezoban van stb. Kozepiskolas vagyok, es az osztalyom/evfolyamom 20-30%a bulizik csak, a tobbiek nem szeretik. Ameg nem kerultem be a gimnaziumba en is azt hittem hogy mindenki minden heten buliiii meg alapozaaaas de meglepodtem hogy nem. De szerintem az USAban biztosan kevesebbet jarnak hiszen az veszelyesebb hely nemhinnem hogy a szulok csak ugy elengedik ejszaka a gyerekeiket, en biztos nem engednem.
2018. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
27%
Nem ilyen jellemző, mint itthon. Nekem féltestvérem él ausztràliában (kicsi kora óta) , es nagyon elcsodálkozott amikor itt járt, hogy itt mennyire sok fiatal cigizik az utcán (meg azon is hogy mennyire fiatalok)
2018. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Ott is ugyanúgy buliznak, isznak, cigiznek, bandáznak, csak nem nyilvános szórakozóhelyeken, mivel oda nem mehetnek és nem szolgálják ki őket.

De megoldják máshol.

2018. márc. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
20%
Mivel jobbak ott a megélhetés, jobb életet élnek valamivel kevesebb az alkesz. Dohányt sokkal kevesebben fogyasztanak, mert az ott dohányzók nem kapnak egészségbiztosítást. Meg amúgy is dohányosokból mo. pont hogy az élen jár a világranglistán. Bulizni meg azért ott is szoktak páran.
2018. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

USA


Az itteni bulikban is megvan a cigi, ital a különbség inkább az, hogy kint sokkal elterjedtebb a drog/füves cigi. Szóval ilyen téren az otthoniak még levannak maradva.

2018. márc. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%

Én 15 éves vagyok, de nem szoktam inni, legfeljebb a szüleim társaságában karácsonykor pár ml tokajit, és cigarettázni sem szoktam, nem is bírja a nikotint a szervezetem, hála a kedves óvónőmnek, akit annó folyamatosan körbe vett a büdös és átható füst.


Bulizni sem szoktam, nem értem miért lenne jobb egy klubban idegenek között félholtra innom magam, amikor otthon olvashatok egy érdekes könyvet vagy társasozhatok a kishúgommal.


Viszont az osztálytársaim nagyrészére tűpontosan illik a leírásod. Minden hétvégén egy házibuli, ahhol ha nem iszol meg legalább fél liter vodkát bekeverve fantába vagy sprite-ba, akkor kis "pólyás" vagy.

Az pedig, hogy a töménytelen alkoholos folyadék után fejenként legalább nyolc szál cigarettát elszívnak (és nem is akármilyen erősségűt), mit ne mondjak, nem a legokosabb dolog. (Ez a legutóbbi osztálykirándulás élményei, amit most mesélek... az elején vicces volt egyedüli józanként a részegek között, aztán elkeserítő, hogy minden lányra én vigyáztam, hogy nehogy megerőszakolják őket...).

A legrosszabb, hogy én is "cinkostárs" lettem, mert kénytelen voltam "besegítkezni" a piavételben, hosszú sztori...

Az 1kg sminket és a szoláriumot, pedig ne is említsük... bár végülis nem az én dolgom, nem én fogok 30 évesen 45nek kinézni...


Tehát nem mindenki ilyen, vannak kivételek... vagy csak pont a kivételek közé kerültem... ki tudja? XD

2018. márc. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!