Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért érzem helytelennek,...

Miért érzem helytelennek, hogy nem fontos a családom?

Figyelt kérdés

Az értékrendemben a saját biztonságom, belső békém és szabadságom az első. Aztán jönnek a tesóim aztán a párom és csak utána a szó szoros értelmében vett család a szüleimmel együtt, ugye...

Miért érzem ezt szégyellni valónak?

(Tudom, én kéne ismerjem magam, de nem tudok rájönni, és talán másnak vannak ehhez hasonló gondolatai, tapasztalatai)



2018. márc. 17. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért érzed kellemetlennek, mert ez a társadalmilag elfogadott norma, hogy a család az első. Főként az idősebb korosztály szereti ezt hangoztatni, mert ők még azt az értékrendet képviselték. A valóság az, hogy minden ember énközpontú és kicsit egoista. A “család az első” elmélet szerintem csak akkor érvényes, ha saját gyermekeid, házastársad lesz, vagy bármilyen élőlény, akiért felelősséget vállalsz. Bőven ráérsz mással foglalkozni magadon kívül, ha saját famíliád lesz. Addig nyugodtan törődj a saját jólèteddel.
2018. márc. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A tesódat a párod és a szüleid elé helyezted,tehát valaki mégis elég fontos helyet foglal el közülük az életedben.Ezzel a gondolkodásmóddal nem vagy egyedül.Még mindig jobb,hogy tudsz távolságot tartani a szüleidtől és nem függsz tőlük érzelmileg,mert vannak akik 40évesen se tudnak leválni róluk.Ha így érzel a szüleid iránt annak az is lehet az oka,hogy nem tudtatok szoros kapcsolatot kialakítani egymással vagy vannak valami sérelmeid az irányukba.A szüleim nekem sem állnak az első helyen a prioritás listámon.Alig várom,hogy elköltözzek tőlük.Nem igazán közeli aviszonyunk.Persze látogatnám őket meg segítenék nekik ha elköltözök.
2018. márc. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
#1 nél a válasz
2020. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!