Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire a pénz és a...

Tényleg ennyire a pénz és a munkahely számít egy ember értékmérőjének?

Figyelt kérdés

Még a tinédzser éveimben volt egy fiú, aki az utcánkban lakott, és nagyon jó barátságban voltam vele, csomót lógtunk együtt. Ő pár évvel idősebb volt nálam, nem járt már iskolába, nem volt stabil munkahelye, pár havonta hol dolgozott, hol munkanélküli volt. A szüleim és a rokonaim nagyon nem nézték jó szemmel, hogy barátkozok vele, bár nem tiltottak, de mindig kaptam az olyan megjegyzéseket, hogy:

- Miért állsz szóba egy ilyen semmirekellővel?

- Mit tudtok egyáltalán beszélgetni, biztosan nincs egy értelmes gondolata sem.

- Nem találnál különb barátokat? Te olyan okos vagy, miért nem a hozzád hasonlókkal barátkozol?

- Meglátod, majd téged is le fog húzni az ő szintjére.

Borzasztóan irritáltak ezek a mondatok, mert egyáltalán nem ismerték őt, csak levonták a következtetést, hogy biztosan egy semmitérő ember.

Aztán egyszer csak jött egy lehetőség, és kiment külföldre, meg is szakadt a kapcsolatunk, pár évig semmit sem tudtam róla. Nemrégiben azonban újra felbukkant, hazalátogatott a szüleihez. Én is találkoztam vele, sokat beszélgettünk. Új életet kezdett kinn, szakmát tanult, jó munkahelye van. A családom, amikor meglátta, hogy itthon van, és hogy jó kocsija van, márkás ruhái, drága telefonja, viszi a szüleit szórakozni, meg vásárolni, szóval van pénze, akkor rögtön elkezdték mondogatni, hogy micsoda rendes gyerek ez, milyen jóképű, segítőkész, és most már arról faggatóznak, hogy nem akarnék-e esetleg összejönni vele.

Ez számomra elég visszataszító, hiszen ugyanarról az emberről beszélünk, akit évekkel ezelőtt még leszóltak, semmirekellőnek tituláltak, és most, hogy hirtelen pénze van, meg jó munkája, ennyire megnőtt a családom szemében, sőt egyenesen össze akarnak hozni vele.

Tényleg csak ennyire az számít a mai világban, hogy valakinek mennyi pénze van? Csak ezzel lehet "lemérni" egy ember értékét?



2018. márc. 18. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
50%

ez általános, de igazából nem is itt kell ezt leírni.

jó markánsan a szemükbe mondani ezt, amit gondolsz a dologról, kicsit érezzék magukat szarul, szánalmasan.

2018. márc. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Miért kérdezel olyat, amire te is tudod a választ? Csak hogy panaszkodhass a családodról?


Nyilván nem csak ebben lehet mérni egy ember értékét, de sokat elárul a jelenlegi helyzetéről.

Amúgy egy autó, márkás ruha, drága telefon, 1-2 wellnes hétvége egyáltalán nem jelent gazdagságot, főleg nem egy külföldről pár napja hazajött személy esetében.

2018. márc. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Természetesen kérdőre vontam az otthoniakat is, hogy most akkor mi is a helyzet ezzel... De jöttek az ilyen közhelyekkel, hogy "Hát ezek szerint félreismertük", meg hogy "Biztosan megkomolyodott. benőtt a feje lágya".

A kérdésem lényege nem is ez, sokkal inkább arra szeretnék választ kapni, hogy mások hogyan látják ezt a dolgot. Hogy a legtöbb ember vajon ennyire előítéletes-e mint a szüleim, vagy tényleg ez a helyzet, hogy az anyagiak és a munka alapján ítélnek meg másokat.

2018. márc. 18. 14:51
 4/10 anonim ***** válasza:
Bizonyos körökben igen és bizonyos körökben nem. Van az a szint ahol már annyi tudásod van, hogy a pénz másodlagossá válik.
2018. márc. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig csak látásból ismerik, addig 100% ez a megítélés.

Megismerés után már kevésbé ítélik el-nézik le, de idővel elfogadják jobbára bár fenntartással.


Igazából emberre válogatja...


Viszont így nem értem, mert a politikus gazdag-jó munkahelye van s mégis egy sz@rdarab....hmm:DDDD

2018. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Kérdésedre válaszolva:

A jelenlegi kizsákmányolásra és fogyasztásra épülő világban igen.


Normális körülmények, és etikailag viszont nem.

2018. márc. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%

Igen. A mai világban valóban sajnos ez a fontos. Az emberi értékek nem annyira számítanak, a felszín számít. A szakma, ház, autó és a megjelenés.

Én biztos nem lennék egy emberrel csak a sikere és biztos háttere miatt. De sokaknak ez kell. Egészségükre. :)

2018. márc. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: Egyébként sokan tényleg így sorolják be az embert. Főleg a nyugaton. Akkor vagy valaki, ha vitted valamire és fel is tudod mutatni. Egyébként ha valaki szegényebb, akkor az kevesebbet ér. És ez itthon is így működik.
2018. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, különösen a "mai világban".
2018. márc. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
26%

Nem feltétlenül,de én se nézném nyugodt szívvel,hogy egy semmirekellővel barátkozz CSAK.


Mert Szabó Péter mondja,annyi a jövedelmed meg annyit érsz el amilyen az 5 legközelebb hozzád álló jövedelme.


Plusz ezt ismered: ,,Madarat tolláról embert barátjáról"?


Tehát csak féltettek,hogy nehogy elkallódj.


Plusz szerintem fontos,hogy egy férfi igenis érjen el dolgokat,tegyen le az asztalra,ezért vagyunk FÉRFIAK.


30F

2018. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!