Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Tényleg ennyire a pénz és a munkahely számít egy ember értékmérőjének?

Még a tinédzser éveimben volt egy fiú, aki az utcánkban lakott, és nagyon jó barátságban voltam vele, csomót lógtunk együtt. Ő pár évvel idősebb volt nálam, nem járt már iskolába, nem volt stabil munkahelye, pár havonta hol dolgozott, hol munkanélküli volt. A szüleim és a rokonaim nagyon nem nézték jó szemmel, hogy barátkozok vele, bár nem tiltottak, de mindig kaptam az olyan megjegyzéseket, hogy:

- Miért állsz szóba egy ilyen semmirekellővel?

- Mit tudtok egyáltalán beszélgetni, biztosan nincs egy értelmes gondolata sem.

- Nem találnál különb barátokat? Te olyan okos vagy, miért nem a hozzád hasonlókkal barátkozol?

- Meglátod, majd téged is le fog húzni az ő szintjére.

Borzasztóan irritáltak ezek a mondatok, mert egyáltalán nem ismerték őt, csak levonták a következtetést, hogy biztosan egy semmitérő ember.

Aztán egyszer csak jött egy lehetőség, és kiment külföldre, meg is szakadt a kapcsolatunk, pár évig semmit sem tudtam róla. Nemrégiben azonban újra felbukkant, hazalátogatott a szüleihez. Én is találkoztam vele, sokat beszélgettünk. Új életet kezdett kinn, szakmát tanult, jó munkahelye van. A családom, amikor meglátta, hogy itthon van, és hogy jó kocsija van, márkás ruhái, drága telefonja, viszi a szüleit szórakozni, meg vásárolni, szóval van pénze, akkor rögtön elkezdték mondogatni, hogy micsoda rendes gyerek ez, milyen jóképű, segítőkész, és most már arról faggatóznak, hogy nem akarnék-e esetleg összejönni vele.

Ez számomra elég visszataszító, hiszen ugyanarról az emberről beszélünk, akit évekkel ezelőtt még leszóltak, semmirekellőnek tituláltak, és most, hogy hirtelen pénze van, meg jó munkája, ennyire megnőtt a családom szemében, sőt egyenesen össze akarnak hozni vele.

Tényleg csak ennyire az számít a mai világban, hogy valakinek mennyi pénze van? Csak ezzel lehet "lemérni" egy ember értékét?

Keress kérdéseket hasonló témákban: munka, pénz, autó, megbecsülés, külföld, barát, szülő, család, fizetés

márc. 18. 14:40  Privát üzenet  

A válaszok

ez általános, de igazából nem is itt kell ezt leírni.

jó markánsan a szemükbe mondani ezt, amit gondolsz a dologról, kicsit érezzék magukat szarul, szánalmasan.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont márc. 18. 14:44 Privát üzenet

Miért kérdezel olyat, amire te is tudod a választ? Csak hogy panaszkodhass a családodról?

Nyilván nem csak ebben lehet mérni egy ember értékét, de sokat elárul a jelenlegi helyzetéről.

Amúgy egy autó, márkás ruha, drága telefon, 1-2 wellnes hétvége egyáltalán nem jelent gazdagságot, főleg nem egy külföldről pár napja hazajött személy esetében.

A válasz 62%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont márc. 18. 14:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Természetesen kérdőre vontam az otthoniakat is, hogy most akkor mi is a helyzet ezzel... De jöttek az ilyen közhelyekkel, hogy "Hát ezek szerint félreismertük", meg hogy "Biztosan megkomolyodott. benőtt a feje lágya".

A kérdésem lényege nem is ez, sokkal inkább arra szeretnék választ kapni, hogy mások hogyan látják ezt a dolgot. Hogy a legtöbb ember vajon ennyire előítéletes-e mint a szüleim, vagy tényleg ez a helyzet, hogy az anyagiak és a munka alapján ítélnek meg másokat.

# 3/10Időpont márc. 18. 14:51 Privát üzenet
Bizonyos körökben igen és bizonyos körökben nem. Van az a szint ahol már annyi tudásod van, hogy a pénz másodlagossá válik.

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont márc. 18. 14:55 Privát üzenet

Ameddig csak látásból ismerik, addig 100% ez a megítélés.

Megismerés után már kevésbé ítélik el-nézik le, de idővel elfogadják jobbára bár fenntartással.

Igazából emberre válogatja...

Viszont így nem értem, mert a politikus gazdag-jó munkahelye van s mégis egy sz@rdarab....hmm:DDDD

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 44%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont márc. 18. 16:33 Privát üzenet

Kérdésedre válaszolva:

A jelenlegi kizsákmányolásra és fogyasztásra épülő világban igen.

Normális körülmények, és etikailag viszont nem.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont márc. 18. 16:43 Privát üzenet

Igen. A mai világban valóban sajnos ez a fontos. Az emberi értékek nem annyira számítanak, a felszín számít. A szakma, ház, autó és a megjelenés.

Én biztos nem lennék egy emberrel csak a sikere és biztos háttere miatt. De sokaknak ez kell. Egészségükre. :)

A válasz 65%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont márc. 18. 16:46 Privát üzenet
7-es vagyok: Egyébként sokan tényleg így sorolják be az embert. Főleg a nyugaton. Akkor vagy valaki, ha vitted valamire és fel is tudod mutatni. Egyébként ha valaki szegényebb, akkor az kevesebbet ér. És ez itthon is így működik.

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont márc. 18. 16:49 Privát üzenet
Igen, különösen a "mai világban".

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont márc. 18. 20:56 Privát üzenet

Nem feltétlenül,de én se nézném nyugodt szívvel,hogy egy semmirekellővel barátkozz CSAK.

Mert Szabó Péter mondja,annyi a jövedelmed meg annyit érsz el amilyen az 5 legközelebb hozzád álló jövedelme.

Plusz ezt ismered: ,,Madarat tolláról embert barátjáról"?

Tehát csak féltettek,hogy nehogy elkallódj.

Plusz szerintem fontos,hogy egy férfi igenis érjen el dolgokat,tegyen le az asztalra,ezért vagyunk FÉRFIAK.

30F

A válasz 26%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 34%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/10Időpont márc. 19. 11:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Miért vagyok ilyen beszari?
Mi lehet annak a pszichológiai magyarázata, amikor az ember találhatna egyszerre akár hat munkahelyett is a jelenlegi rossz helyett, de mégis ragaszkodik a rossz melóhelyhez?
Hogyan kezelitek azokat az embereket, akik irigyek rátok és igyekeznek mások előtt lejáratni?
Pontosan mit jelent az, hogy földbe döngöl?
Ezek milyen típusú emberek? Hogyan kell kezelni őket?
Az emberek nagy része miért utálja azokat, akik gazdagok/vagyonosabbak az átlagnál? És miért nézik le azokat az embereket, akik nem egy munkahelyen töltik el az életüket, hanem...

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!