Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan szokjak vissza a...

Hogyan szokjak vissza a tanuláshoz?

Figyelt kérdés
12-edikes vagyok, 1 hónap múlva érettségi. Az a baj, hogy legutoljára 8-adikban tanultam itthon, sosem vettem elő könyvet itthon gimnaziumi idő alatt, de 4-5-össel mindig átmentem valahogy tanulás nélkül, most meg nekiálltam pár érettsegi feladatsornak és 1 matek érettséginek a 90%-át azt se tudtam hogy létezik. Próbaérettségim 3-as lett, az se nagyon ment. Viszont BME mérnökinfóra akarok menni, ahoz meg kéne matektudás és 5-ös érettségi. Hogy hozzam be 4 év anyagát?

2018. márc. 19. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ÖSSZES matekérettséginek az első részét csináld meg többször is. Ha nem megy, nézd meg a megoldókulcsot, próbáld meg kitalálni, hogy hogyan jöhetett ki az eredmény. Ha még mindig nem megy, akkor nézz egy Youtube videót a típusfeladatról.


Ugyanaz voltam mint te. :D ~10 nappal érettségi előtt kezdtem matekot tanulni, és meg is írtam ötösre.


A matekérettségik második részét is csináld meg (!), de az elsőre nagyobb hangsúlyt fektess.

2018. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké megpróbalom köszi :)
2018. márc. 19. 19:14
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
Milyen érettségiről van szó? Középszint vagy emelt?
2018. márc. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Közép
2018. márc. 19. 19:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát középszinten ötöst írni még nekem se volt nehéz, pedig én nem mérnökinformatikusnak készültem, hanem a bölcsészkarra. Meg nem is voltam végig 4-es 5-ös... Ötös talán sose.

Egyszerűen csak rá kéne szánnod az időt, hogy megcsinálj minél több régi érettségi feladatsort. Ha hajlandó vagy erre, akkor meglesz az ötös (simán), ha viszont nem, akkor mit akarsz az egyetemen?...

2018. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

BME mérnökinfóra nem ártana inkább egy emeltet összedobni, még akkor se ha csak közép a követelmény. Viszont emeltre felkészülni ennyi idő alatt valóban elég necces lenne... Ezt az érettségit most kapard össze valahogy aztán a nyáron kezdj el komolyabban foglalkozni a matekkal, mert az egyetemen nagyon nagy szükséged lesz rá. A BME mérnökinfó nem egy felzárkóztató tanfolyam, szóval légyszi-légyszi, készülj fel rá egy picikét, a saját érdekedben.

Amúgy egyetértek az előttem szólókkal. Ha komolyan veszed és rászánod a kellő időt, simán össze tudod hozni. Én törire aznap reggel tanultam meg a 2. vh-t a kocsiban a suliba menet, és szerencsémre pont az volt az egyik esszékérdés.. :D A nyelvvizsgámra is csak 5 nap alatt készültem fel, és végül az is meglett! Szóval hajrá, sok sikert! :)

2018. márc. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
25%

"A nyelvvizsgámra is csak 5 nap alatt készültem fel, és végül az is meglett!"


Persze, biztos 5 nap alatt tanultad meg a nyelvet nulláról B2 szintre, mi? :D

2018. márc. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Te tényleg ilyen retardált vagy, vagy csak nagyon belém akartál kötni?

A matek érettségire sem csupán 5 nap alatt készül fel az ember, hanem a gimi évei alatt folyamatosan tanul. Az utolsó évben meg kicsit rákapcsol hogy jobb eredménye legyen.

Nyilván én sem a 0-ról tanultam meg 5 nap alatt, hanem volt egy közép érettségim... Aztán vettem egy könyvet amiben ki vannak dolgozva a témák, azt bepusziltam, meg kitöltöttem pár feladatsort, és átcsusszantam.

Remélem így kielégítő a válasz. :)

2018. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!