Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan kell "hivatalos ügyet"...

Hogyan kell "hivatalos ügyet" intézni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok fiatal. Mindig kérek időpontot (kormányablak, szolgáltatók stb.), ha ügyet intézek.

Mindig pár perccel a kiadott időpont előtt érkezem (ezt néha kérik is, például kormányablak). Amíg nem kezdem a váróban "csinálni a hangulatot" (akár órákkal a kapott időpont után) egészen biztosan nem szólítanak. Alap esetben békés ember vagyok 30-60 perc "tévedést" már kénytelen vagyok elfogadni.

A dolog azért fura, mert másoktól meg azt hallom, hogy pár perccel a kapott időpont után már kint is voltak a hivatalból.

Konkrétan volt olyan ügyintézésem (nem hivatali), ahol arra hivatkozva várattak (amíg nem kezdtem el hangosan egyeztetni a többi ügyféllel), hogy én másik ügyintézőhöz tartozom (némi kiabálás után az ügy elintézhetővé vált)

Azt, hogy a szerencsétlen ügyintézőket hozzam kellemetlen helyzetbe, nem tartom fair eljárásnak, de azt sem, hogy engem váratnak órákat. Van valakinek békésebb módszere?



#anyázás #váltsuk ki az agresziót
2018. márc. 20. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezekszerint te fogod ki sorozatosan az ilyen helyzeteket? En volt hogy mar vartam 2 orat de volt hogy azonnal szolitottak. Zsakbamacska. Az altalanos az, hogy varni kell sokat. Barkit kerdezel igazabol ez az altalanos teny.
2018. márc. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mikor megérkezel, szólni kell, hogy időpontra jöttél. Én megtanultam első alkalommal. Naívan azt hittem, hogy mivel van időpontom, így csak várom amíg szólítanak. De nem szólítottak. Jó ideje vártam már, mondom megkérdezem én bent, hogy mi a helyzet. Még szinte leszidott az ügyintéző, hogy be kell menni akkor, amikorra az időpont szól. Én azóta mindig odamegyek, és szólok, ha van az ablaknál valaki, akkor is, hogy tudják ott vagyok. Borzasztó rossz ez a rendszer.
2018. márc. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen bejelentkezem. Érkezéskor még udvariasan
2018. márc. 20. 20:04
 4/4 Metionin ***** válasza:
Én csak megyek, kihúzom a számot a gépből és várok. Van hogy 5, van hogy 10 de van hogy 50 perc múlva kerülök sorra, bár ez a ritkább. Postán szoktam nagyon sokáig állni. Az előjegyzésről leszoktam mert az esetek 80%-ában leszarták és ugyanúgy ott ültem azt a fél órát.
2018. márc. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!