Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért a párkapcsolat sokak...

Miért a párkapcsolat sokak szerint az élet értelme?

Figyelt kérdés
A környezetemben és ezen az oldalon is sok példát látok/olvasok arra, hogy valaki amiatt depressziós, hogy nem talál magának párt. Persze vannak helyzetek, amikor ez teljesen érthető, de sokszor olyan emberek is depressziósak, akik már alapjátaton lelki roncsok más okok miatt, csak sorolják, hogy mennyi probléma van velük, aztán a végén felsóhajtanak, hogy "vajon kell valakinek egy ilyen férfi/nő?". Miért nem látják, hogy egy párkapcsolat nem fogja megoldani a lelki és személyiségbeli problémáikat, hiányosságaikat? Miért nem gondolnak arra, hogy ha ilyen lelkiállapotban összejön nekik egy kapcsolat, akkor a problémáik a kezdeti "rózsaszín köd" után ugyanúgy előtörnek, tönkremegy miattuk a kapcsolatuk? Miért csak az számít teljes értékű embernek, akinek folyamatosan van pasija/nője és miért számít "selejtnek" vagy "betegnek" az, akinek nincs igénye egy kapcsolatra vagy úgy gondolja, hogy fontosabb feladata van aktuálisan az életben, mint a nők/férfiak hajkurászása?

2018. márc. 22. 19:48
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Kihagytam a leírásból, hogy értem, hogy mi a dolog pszichológiai háttere: nyilván mindenkinek jól esik, ha egy férfi vagy nő feltétel nélkül elfogadja, szereti, bókol neki, ez elég sokat dob az ember önbizalmán, egy ideig el is felejti a problémáit, de amikor feltörnek a bajok, akkor mindig elmegy a kapcsolat egy olyan irányba, ami egyiküknek sem jó, inkább egy pszichológus-beteg kapcsolatba megy át a dolog szerelem helyett. Az érdekel, hogy miért egy férfitól vagy nőtől várják sokan a megoldást a bajaikra (legtöbbször nem tudatosan) ahelyett, hogy felismernék, hogy ha "egészségesen" kezdenének párkapcsolatot, az mindkét félnek sokkal jobb lenne.
2018. márc. 22. 19:56
 2/17 anonim ***** válasza:

“k, hogy ha "egészségesen" kezdenének párkapcsolatot, az mindkét félnek sokkal jobb lenne.“


Szerinted a kapcsolat alatt nem történhetnek olyan élethelyzetek ami miatt depressziósak lesznek?

Vagy pedig ha épp felhőtlen boldogok és úgy talál két ember

egymásra akkor szerinted az kitart éveken át, csak a rózsaszín köd marad?


Van akinek tényleg a szeretet érzése számít, másnak az anyagi jólét, megint másnak az elismerés.


Provokáló a kérdésed.

2018. márc. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egészséges vagyok, tulajdonképpen semmi más problémám nincs a párkapcsolat hiányán kívül.

Ez viszont nagyon sokszor szélsőséges hangulatingadozásba kerget.

Tudod elég kellemetlen, amikor "csak" az az egy dolog hiányzik az életedből, hogy szeressen valaki.


Ezen kívül mindig azok hangoztatják, hogy nem fontos az életben, akiknek nincs hiányuk belőle. Ez is olyan, mint a pénz. Amikor úgy éreztem bármikor lehet majd párom, én is így gondolkoztam. Aztán 3 év magány után, amikor megtapasztaltam milyen a teljes érzelemmentesség világa. Egy lány sem kedvel és gondol rám.

Ilyenkor az emberben az játszódik le, hogy hány évig nem oszthatja meg az életét még mással. Meddig lesz még egyedül. Talán 30 éves koráig, amikorra már nem ugyanaz a fiatal marad és az évek gyorsabban fognak telni?

Az idő minden ember életében véges.

2018. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Szánalmas ahogyan másokat oltogatsz. Honnan tudod számukra (számunkra) mi a fontos az életben? Képzeld, igenis ez az egyetlen érzés aminek a hiánya fájdalmat okoz, legalábbis az én esetemben.

De szívből örülök ha NEKED nem kell attól félned nem lelsz párra, és emiatt elképzelni sem tudod milyen érzés lehet ezekkel az érzületekkel élni nap mint nap egy életen keresztül.

2018. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem provokáló a kérdés. Jogos.

Azonban szerintem ezt a témát nagyon is ki lehetne vesézni. Biztos egy szakember segítségével is. :)

Én úgy gondolom, hogy az ember alapjáraton társas lény. Vágyik, illetve "szüksége" van egy társra. Azoknak az embereknek, akiknek még nem volt párkapcsolata, mint pl. nekem, van egy alap elképzelése. Az, hogy egy párkapcsolatban ki lehet teljesedni. Ha van, akit szeretünk és szerethetünk, az élet és talán még a problémáink is kisebbnek bizonyulnak, mert ott van az érzés, hogy "biztonságban" vagyunk, áll mellettünk valaki. Még, ha ez persze valójában nincs is így, mivel az életben nincs 100%-os biztonság. Persze most nem az amerikai romantikus filmekre kell gondolni. LEGJOBB esetben az ember tisztában van önmagával és azzal, hogy az élet nem tündérmese. LEGJOBB esetben a párkapcsolatban élők azzal is tisztában vannak, hogy a szerelmet, érzést, stb. fenn kell tartani és folyamatosan kell érteni tenni és azon dolgozni, hogy mindketten tovább fejlődneke. De szerintem, ha ez sikerül, akkor minden probléma, gond és hátrány ellenére ez igen is óriási segítség tud lenni az életben és ott már tényleg csak a halál választhatja el a két embert. Gyakorlatban kevés példát látunk erre, mert az emberek lusták megérteni a történéseket, önmagukat és a másikat. Így képtelenek ezen dolgozni és inkább szakítás mellett döntenek. Vagy, alapból nem "passzolnak". Ez is lehet, persze.

Azért jogos a kérdésed, mert amellett, hogy - mint már említettem - az ember társas lény, az valóban igaz, hogy egy ember társ nélkül is nagyon értékes (tud) lenni, illetve értékesnek is kell lennie. Valójában egyedül is van általában lehetőség értékes életet élni, ha az ember úgy pörgeti a lapokat. Az ember egész életében voltaképp csak önmagával van, él annak ellenére, hogy emberek veszik körül. A problémák megoldásában van, hogy külső segítséget kaphatunk, de azokat általában nekünk egyedül kell megoldalni. Önmagunk legjobb barátjává kell válnunk. Más nem képes erre, még a legértékesebb szerelmünk sem.

Szóval szerintem ez lenne az élet "leckéje". A valóság sajnos már máshogy néz ki.

Hogyan lehetne átprogramozni egy olyan vágyat, ami az emberek többségébe (vagy talán mindenkiben) bele van építve?

2018. márc. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Szerinted a kapcsolat alatt nem történhetnek olyan élethelyzetek ami miatt depressziósak lesznek?"

Dehogynem. De a kérdésem nem erre a szituációra vonatkozik.


"Egészséges vagyok, tulajdonképpen semmi más problémám nincs a párkapcsolat hiányán kívül."

Ez is érthető, ahogy írtam is a leírásban.

Szerintem a jelenség, amiről a kérdés szólt ott kezdődik, ha az illető egyedül nem képes megbékélni magával, csak úgy tudja elfogadni magát, ha párkapcsolatban van, mint ahogy #5 írta. Nekem legalábbis az tűnik ideálisnak, ha először megbékélek saját magammal, megismerem magam, tisztában vagyok a saját pozitív és negatív tulajdonságaimmal. Ebben a helyzetben egy párkapcsolat már csak hab a tortán, de nem a boldogság feltétele.


Nem provokációnak szántam a kérdést, igazából nem is értem, hogy mi ennyire sértő benne. Nem azt írtam, hogy minden párkapcsolat ilyen, egy jelenséget írtam le, nem hoztam konkrét példákat. Nem értem, miért úgy reagáltok, mintha titeket említettem volna személy szerint, mikor semmi ilyesmi nem történt.

2018. márc. 22. 21:53
 7/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha valaki sose kap az ellenkező nemtől dicsérő szavakat, elismerést, akkor mire fel lehetne elégedett magával? Ha sikertelen a pártalálásban és vágyik rá, akkor szerinted mégis hogyan kellene meglennie nélküle?

Nem vagyunk egyformák. A szakemberek is sablonos dolgokat húznak rá minden emberre, ahelyett, hogy belátnák nem minden személy ugyanúgy kezel egy helyzetet. Nem azonos esélyekkel indulunk neki az életnek.

2018. márc. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
38%

És Te nem tudod azt milyen több évig egyedül úgy élni, hogy abszolút 0 vonzalmat keltesz bárkiben is. Nulla.


Vagy te el tudod képzelni úgy az életed, hogy most vagy pl 20 éves és 50 évesen életedben egyszer nem csókol meg senki, nem vesz neked semmit, nincsenek gyerekeid, nem szól hozzád senki esténként stb?

Hogy lehet kiegyensúlyozott szép életed ezek nélkül?

Volt már egyáltalán 3 hónap ivarérett életedből, amikor abszolút 0 vonzalmatt keltettél a körülötted élőkből egyáltalán?

Mert mindig az van, hogy az papol a kiegyensúlyozott szingli életről, aki kapcsolatban van.

Vagy az aki sokáig szingli, de 1000 udvarlója van és bármikor megválhat a szingliséég negatív hatásaitól. (általában lányoknál ez van) Ennek tudtában nyilván nem következik be a stresszes helyzet.

2018. márc. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

#8

Igen, én is erre utaltam. Aki nincs ilyen helyzetben, nem érzi át. Csakis másokat becsmérel.

2018. márc. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy szándékosan, vagy nem, de nem értitek a kérdést. NEM azzal van a baj, ha valaki párkapcsolatot szeretne/párkapcsolatban él, és NEM azzal, ha esetleg elkeseredik, ha nem jön össze neki. Semmi gond nincs ezzel, nyilván mindenki érzi, hogy neki személy szerint mire van szüksége. Nem írom le újra, hogy mi volt a kérdés, aki akarta, az úgyis megértette.


"Kérdező, ha valaki sose kap az ellenkező nemtől dicsérő szavakat, elismerést, akkor mire fel lehetne elégedett magával?"

Ha valaki ismeri és reálisan látja saját magát, akkor nem kell folyamatosan dicsérni ahhoz, hogy a béka seggénél egy szinttel feljebb tudja tartani az önértékelését.


"Ha sikertelen a pártalálásban és vágyik rá, akkor szerinted mégis hogyan kellene meglennie nélküle?"

Nem erről szólt a kérdés.


"És Te nem tudod azt milyen több évig egyedül úgy élni, hogy abszolút 0 vonzalmat keltesz bárkiben is. Nulla"

Honnan veszitek, hogy van vagy valaha is volt párom?


"Vagy te el tudod képzelni úgy az életed, hogy most vagy pl 20 éves és 50 évesen életedben egyszer nem csókol meg senki, nem vesz neked semmit, nincsenek gyerekeid, nem szól hozzád senki esténként stb?"

Van egy elképzelésem, hogy mit szeretnék, de nem csak akkor lehetek boldog, ha ez teljesül. Ha sikerül, akkor örülök, de ha nem, akkor nem fogok összezuhanni és lelki ronccsá válni, hanem elfogadom a dolgot és máshol keresem a boldogságot.


"Volt már egyáltalán 3 hónap ivarérett életedből, amikor abszolút 0 vonzalmatt keltettél a körülötted élőkből egyáltalán?"

Volt, de nem értem, miért rólam van szó ahelyett, hogy valaki érdemi választ adna a kérdésre. Azt nem tudom, hogy ki mennyire vonzódik/vonzódott hozzám, de ez már legyen az ő dolguk, ameddig velem nem tudatják, hogy mit éreznek irántam.

2018. márc. 22. 22:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!