Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért foglalkozunk azzal,...

Miért foglalkozunk azzal, hogy mások mit gondolnak rólunk?

Figyelt kérdés
Nagyon sok embertől hallani, hogy "Nem érdekel mások mit gondolnak rólam", szerintem már ezt mindenki mondta, de valahogy ezt mégsem olyan könnyű megvalósítani, mint kimondani. Valamiért nagyon is érdekel minket mások véleménye, beteszik a bogarat a fülünkbe. Ha valamiről azt gondoljuk, hogy jó, egy-két kritikus ember könnyen elbizonytalaníthat. Gondolom ez neveltetés kérdése és a szüleinktől meg a környezetünktől vettük át. Sokszor látni közösségi oldalakon, hogy az az ember, akit "nem érdekel mások véleménye" valamilyen kritikát kapott, rögtön visszatámad, mert nagyon is érdekli és zavarja. Ha nem érdekelné, figyelmen kívül hagyná és tojna rá magasból. Hogy lehet a sok kritikát hatékonyan nem felvenni, hiszen sokszor emiatt nem, merünk lépni és maradunk olyan helyzetben amiben nem akartunk?

2018. márc. 27. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem valóban nem érdekel, kinek, mi a véleménye rólam.Közösségi oldalon pedig csak kapcsolatokat tartok és nem ott élem az életemet.
2018. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok. Sajnos nagyon befolyásol más emberek véleménye, de főleg a rosszak. Hozzuk ide fel példának a közösségi oldalakat: Ha valami olyan képet feltöltök a netre (kávé, könyv, virág), akkor egyből jön a cukkolás, h "jaj, minden ilyet ki kell tenni..." stb szarkasztikus megjegyzések. Ezért tényleg ha valami tetszik, akkor félve rakom ki netre, nehogy bármi rosszat is mondjanak.. Nekem valahogy ezt kellene elengednem :/ De könnyebb mondani, a "nem érdekel más véleménye" szövege, mint megcsinálni...
2018. márc. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez csak fiatalon, bizonytalan korban van így.

Aztán megkeményedik az ember, vagy legalábbis hamar túlteszi magát

Persze van aki nem elég erős és élete végéig megfelelési kényszerben lesz.

2018. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azert, mert az emberek hajlamosak mindenkire cimkeket ragasztani, hogy ez ilyen, ez olyan. Azaltal hiszik erosebbnek magukat, hogy velemenyt alkotnak masokrol. Szerintem senki sem szereti, ha negativ szinben tuntetik fel valami miatt. Vedekezes nem jo megoldas, nem mondhatjuk meg masnak, hogy mit gondoljon rolunk. Szerintem minden egyes negativ visszajelzest epitokonek kell hasznalni.
2018. márc. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet. Szerencsére már így is jobban vislem ezeket a dolgokat, mint 2-3 éve. Most 20 éves vagyok. Elszúrtam a gyerekkorom azzal, hogy nagyon visszahúzódó voltam és féltem változtatni legfőképpen mások véleménye miatt. Mindig leblokkoltam és a háttérbe szorultam.
2018. márc. 27. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!