Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van annak hogy...

Mi értelme van annak hogy hálát adunk azért amink van?

Figyelt kérdés
2018. márc. 27. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Semmi, szektás hülyeség.
2018. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Rájönni arra, hogy milyen értékek vannak már most is az életedben. A legtöbb ember rohan előre, még még még többet akar, miközben már most is rengeteg mindene megvan, csak épp nem tudja értékelni. Mint az elkényeztetett gyerek a századik játékot.
2018. márc. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Mert néha hajlamosak vagyunk természetesnek venni olyan dolgokat mint a biztonság, az ivóvíz, a tanuláshoz való lehetőség, meg olyanokat is gondolunk néha, hogy ha végezzük a szokásos feladatainkat azért nekünk járhatnak dolgok, meg olyanokat hitetünk el magunkkal, hogy ha olyat csinálunk ami nekünk kicsit is fárasztó vagy kényelmetlen akkor áldozatot hozunk ezért vagy azért, pedig az igazság az, hogy a hely és az idő határozza meg mindezt, és semmi olyan nincs ami alapvetően a létezéshez járna.
2018. márc. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig jobb úgy élni, hogy hálás vagyok azért, ami van, mintha mindig azon sírnék, hogy mi nincs, szerintem boldogabbak az előbbi emberek.
2018. márc. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Elégedettséget!
2018. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerű: el kell menni egy olyan településre, ahol csak a pusztulat van (pl.: bojlerből jövő melegvíz, vagy épp kút, nincs kórház a környezetben, stb.), az "én" lakókörnyezetemben meg megvan szinte minden. Ekkor jön rá az ember, hogy mi veszi körül.
2018. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 2-es leirta a lenyeget. Nem utolso sorban ez a boldogsaghoz vezeto kulcs is. Ha mindig vagyakozunk tovabb, sosem leszunk elegedettek. Fontos hogy FELISMERJUK boldogsagunkhoz vezeto utat... csupan ennyi az ertelme :D
2018. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért nem írjátok egyszerűen csak azt hogy "Mert az optimizmus jó." Ez az egy mondat összefoglalja mindannyitok válaszát.
2018. márc. 27. 23:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Az optimista ember a jó oldalát próbálja látni a világnak. Tudni mindent a megfelelő helyen értékelni az életedben, inkább egy racionalista szemlélet. A hála nem a tények felülértékelését jelenti, hanem az értékek felismerését.
2018. márc. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ebben a hála dologban azt nem értettem soha, hogy kinek vagytok hálásnak ilyenkor?

Mert ha Istennek az nyilván baromság meg főleg hatalmas álszentség. Mint amikor valakinek a gyerekét megmenti egy csapat orvos egy sok órás műtéttel, majd megköszöni a család Istennek, hogy megmentette a gyereket... A belem kifordul az ilyenektől. A hitük szerint, ha valaki miatt műteni kellett a gyereket az Isten volt és megköszönni az orvosoknak kellene a kőkemény munkájukért.


Így van ez az élettel is.

Ha azoknak az embereknek vagytok hálásak, akik a mai kényelmes, biztonságos, egészséges életet lehetővé tették, abban van ráció (értelme mondjuk ennek sincs, mert a hálától még soha nem történt semmi a világon).

Na de Istennek hálásnak lenni... Az csak pöchendiség.

2018. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!