Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha lehetőséged lenne elköltözn...

Ha lehetőséged lenne elköltöznél a béke szigetére ahol mindenki egészséges, mindenki jól él, mindenki nyugodt, boldog és szeretetteljes?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha átléphetnél a béke szigetére?


a,Maradnál a korrupt világban ahol te kiemelkedsz a többi ember közül anyagilag, ezáltal többnek érezheted magadat, mert van némi hatalmad, némi kapcsolati tőkéd emiatt, sok emberrel szemben előnyöd van, viszont minden nap szembesülsz azzal, hogy sok boldogtalan, szegény, beteg ember él körülötted.


b,Belépsz a béke szigetére ahol minden igazságos, minden ember egészséges, mindenki jól él, mindenki nyugodt, boldog és szeretetteljes, nincsen az emberek között rivalizálás, mindenki elfogadja a másikat, az emberek összetartóak, nincsen kétszínűség, bűnözés, irigység.



Félre tudnád tenni az egoizmusodat a többi embertársad miatt tudván azt, hogy ha belépsz akkor mindenkinek jó lesz és ezáltal mindenki boldog lesz körülötted vagy fontosabb az, hogy te kiemelkedj a társadalomból és az csak mellékes, hogy körülötted sok ember él boldogtalanul?



2018. márc. 30. 03:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%

Egyértelmű, hogy a "B".

Ahogyan az emberek túlnyomó többsége is azt választaná szerintem.

2018. márc. 30. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%

Egészség, boldogság, nyugalom, szeretetteljes környezet? Ha ez gyárilag adott, nem kell alaptőke, egzisztencia, aminek ugyancsak ennek a megteremtése volna a célja. Azért dolgozom, hogy éljek, és nem fordítva. De ha tálcán kínálják az Édenkertet, akkor nincs miről beszélni.

Még az egoizmusomat sem tenném félre, mert pont nem az az egoizmus, hogy másokhoz mérem magam. Hanem az, hogy magamhoz. Nem kell fényezni azt, ami eleve fényes. Egy egészséges egóval meg nincs semmi baj. Arra való, hogy menedzseljen az életben.

Persze, hogy annak örülnék, ha mindenkinek jó lenne. Szívesebben koccintok vidám arccal, mint savanyúval.

2018. márc. 30. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
B.
2018. márc. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%

A B. verzióból az élet veszne ki.

Max 1-2 hétig bírnánk, utánna mindenki elakarna menni.

Egy ilyen világban olyan dolgok nem létezhetnének, amik az embert izgalomba hozzák, ami miatt megéri élni.


Nem lenne sport(Az is rivalizálásra épül), nem lennének akció filmek(erőszak...) maga a témája is tabu lenne, nem lennének jó könyvek csak gyerekmesék.


Nem lenne meg a sikerérzet, hogy fejlődik a technika, nem lenne meg a mozgatórugó, hogy ne elégedjünk meg azzal, ami van.


Nem akarok egy olyan világba élni, ahol ez van...

2018. márc. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%

Te most a halálról beszélsz? :)

Nem kell oda vágyni, mert mindenkinek fix jegye van a béke szigetére.

Persze ehhez azért már az életben is úgy kell viselkedni, hogy békére leljen halálában.


;)

2018. márc. 30. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
50%
Hát, emberek, nagyon ideje már, hogy külön bolygóra válasszák az A-embereket a B-emberektől!
2018. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Ha a B-t választom akkor nekem is átmossák az agyam mint az ottlakóknak, vagy én maradhatok normális? Én nem akarok egy olyan szigeten élni, ahol nem fogadnak el engem és meg akarnak változtatni. Ugyanis én nem én lennék, ha nem idegesítene fel ha pl munka közben beletörik egy csavar egy hengerfejbe. Nem én lennék, ha nem kiabálnék obszcén szavakat a bútoroknak, ha belerugok a sarkukba. Nem én lennék, ha nem lenne bennem erőszak amit a számítógépen kiélhetek...stb.

Az embernek kell a rossz is, mert attól fejlődik a személyisége, a rossz és jó tulajdonságaitól lesz az, aki.

2018. márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Olvasd el Az emlékek őre című könyvet, vagy nézd meg az ebből készült filmet (de a könyv jobb), aztán válaszold meg magadnak a kérdést, hogy valóban jó lenne-e. :-)


Én maradok ebben a világban, de nem azért, mert olyan jó, hanem azért, mert ez valóságosabb és igazabb.

2018. márc. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%

Ha nincsenek az emberek közötti különbségek, nincs rivalizálás, nincs miért hajtani az azt jelenti hogy nincs feljebb. Az pedig nagy baj. Az embernek nagyon fontos hogy mindig küzdjön valamiért. Én tudom magamról hogy pár nap után bele tudok őrülni a semmittevésbe.

Emellett nem hinném hogy az élet arról szólna hogy teljes rózsaszín nyugalomban leéljük majd meghalunk. Szerintem minél több dolgot kell megtapasztalnunk, és valamit kezdenünk ezekkel. Erre a B világban nincs lehetőség.

2018. márc. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Te most a halálról beszélsz? :)"


Remélem, nem az öngyilkosjelölt a kérdező...

2018. márc. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!