Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a párom le akar beszélni róla, hogy pszichiáter legyek? Szerintetek igaza van? ( több lenn) 23/L

Figyelt kérdés
Orvosira járok, jövőre végzek. Akkor kell majd eldönteni ugye, hogy milyen szakirányt válasszak. A pszichiátria nagyon érdekel. Viszont többen ( köztük a párom is ) le akarnak beszélni róla, ilyen érvekkel: hogy nagyon stresszes, a pszichiáterek mind beleőrülnek idővel a munkájukba vagy alkoholista/gyógyszerfüggők lesznek. Meg hogy ők nem értenek igazán az orvosláshoz, mindenki lenézi őket, rosszul bánnak az emberekkel stb.
2018. márc. 30. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha a parod ebbe beleszol, akkor ne is menj pszichiatriara, mert te magad is instabil vagy.
2018. márc. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy "kalandosabb" pszichiáternek lenni, mint mondjuk fül-orr-gégésznek, magánrendelést pedig nehezebben adsz majd, mint egy nőgyógyász, de ha nagyon érdekel ez a terület, akkor válaszd ezt!
2018. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Művészekre is ezt mondják, hogy ne legyél pl. festő, mert éhen halsz. Én eddig egy éhen halt művészt se láttam. És mi sem halunk éhen. :D

Szerintem ha ez szíved vágya, ne más életét éld, hanem a sajátodat.

2018. márc. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert a párod nyilván jobban tudja, hogy milyen egy pszichiáter munkája mint te, aki gyakrolatokra jársz, klinikai tárgyakat tanulsz, orvosokkal találkozol... Szerintem ne engedd, hogy egy pasi beleszóljon a te jövődbe, mert neked kell majd a válaszott szakmában dolgozni, neked kell élvezni a dolgot, nem neki. Lehet, hogy pár év múlva már nem is leszel együtt vele, legalább a munkád legyen olyan, amit minden élethelyzetben örömmel végzel.
2018. márc. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy mit választasz mindig ott lesz mögötted a sok ellenző, akinek amúgy lövése nincs a dologról, csak azt hiszi, hogy van és ezért magyarázza a magáét. Nem kell mással foglalkozni. Ez a Te életed, Neked kell dönteni. Ha Te pszichiáter akarsz lenni és jól meggondoltad, akkor senkinek nincs joga arra, hogy lebeszéljen róla. Főleg nem baro.mságokkal. Az a fontos, hogy Te magad járd át a témát és láss bele, tudd, hogy mi fog várni és ha úgy is afelé hajlasz, akkor hajrá!


Én csillagász akartam lenni gyerekkoromban. A tanáraimtól konkrétan azt hallgattam, hogy én ahhoz hül.ye vagyok, teljesen esélytelen. A szomszéd megmagyarázta, hogy azzal éhen döglök, a szakmunkás meg lenézőn értetlenkedett, hogy ő nem érti mit lehet szeretni a csillagok bámulásán... Már szinte sz.arul éreztem magam, ha szóba jött, hogy mit tanulok. Őszintén nem is emlékszek senkire, aki azt mondta volna, hogy na az tök jó, érdekes és valóban hasznos dolog. Ilyen baromi negatív hátszéllel csináltam végig a BSc-t... Ezek mindenhol ott vannak, nem szabad figyelni rájuk, ők maguk sem tudják, hogy miről beszélnek, csak a szájuk jár.

2018. márc. 31. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Részigazságok vannak benne.Sok esetben elég stresszes,nem könnyű az emberekkel bánni,meg is támadhatnak.Vannak,akik belezakkannak,de azért ez sem feltétlen úgy néz ki,hogy akkor alkoholisták/gyógyszerfüggők lesznek.Az,hogy ki bánik rosszul az emberekkel/mennyire ért az orvosláshoz az orvosfüggő,egy natúr belgyógyász is bánhat rosszul a betegekkel.Szóval,nem állítom,hogy nincs igazság abban amit mondanak,de ha nagyon érdekel,és reálisan szembenézel a szakma nehézségeivel,akkor ne tartson vissza a környezeted.
2018. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!