Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak engem borít ki hogy a...

Csak engem borít ki hogy a mai világban az abortusz kérdés már egy teljesen elfogadott dolog, semmi morális visszhanggal?

Figyelt kérdés

Azt hallom hogy mindenki úgy beszél róla, mintha ez a világ legtermészetesebb dolga lenne hogy a még meg nem született, de már élő gyermek elöl elveszik az életet. Mintha egy mégse kellő, de véletlen megvett terméket dobnának ki. Fogamzásgátlásról és felelősségről meg egyik se hallott.

Ennyire kifordult a világ?


2018. márc. 30. 16:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%
Igen, teljesen normális. Miért, az esetleg jobb lenne, ha a nem kívánt gyermek egy olyan környezetben nevelkedjen fel, ahol nem megfelelően bánnak vele? Legyen szó arról a családról, amelyben született, vagy árvaházról... A kegyetlen gyermekkor a legtöbb esetben egy lelkileg egészségtelen embert farag. Az az embrió amit megölnek nem érez semmit. Nincs tudatánál. Az anya döntése, hogy mit kezd a testével.
2018. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%
Beszélnek róla,de valójában megtenni nem egyszerű és nem könnyű.Csak gyakran muszáj,mert egy sokkal nagyobb rosszat kerülnek el vele. És hiába a védekezés egyik sem 100-os,no meg igaz ami igaz sok a felelőtlen ember is. De annak meg tényleg jobb ha nem születik meg egy nem várt gyereke.
2018. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
79%
Igen, sőt, ma már házasság előtt együtt élnek a fiatalok, a szoknya nem takarja a nők bokáját, nem járnak misére az emberek, és olyan is van, aki hiába veszi a szájára Isten nevét. Botrány.
2018. márc. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Ne vigyük át vallási témába. Egyfelől nem vagyok vallásos, mellélőttél. Másfelől nem is kedvelem a szélsőséges keresztények. De attól még gondolhatom azt hogy ez morálisan nem normális dolog.
2018. márc. 30. 17:16
 5/29 anonim ***** válasza:
67%

Materiális sík: igen, normális, sokkal felelősségteljesebb a nem kívánt gyereket elvetetni, mint megszülni és rosszul tartani. Az ún ratkókorszak sem volt senki előnyére.


Spirituális sík: aminek meg kell történnie az megtörténik, aminek nem, az nem fog és kár aggódni miatta (Buddha) erre lefordítva: mindenki akkor és oda fog születni, ahová és amikor kell. Pont.

Tehát ha nem kell világra jönnie, akkor el is vetélhet akár az anyuka, illetve a sorsban, karmában támogatott és egyben elkerülhetetlen lesz az abortusz. Ha meg kell születnie, akkor fogja a műtő ajtajában "meggondolni magát" és kihordani, megszülni.

2018. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
72%

Egyetertek az elso valszoloval. Hidd el, a gyereknek sokkal jobb ha meg se szuletik ,mint az hogy egy lelki nyomorekkent elje le az eletet. Ha valaki nem szeretne a gyereket, akkor annak megvan az oka. Gondolj bele, pl ha valaki szegenysegben el, jo lesz az a gyereknek ha nyomorogva, nelkulozve tolti a gyerekkorat? Vagy egy masik pelda, az anya nagyon nem szeretne a gyereket ,megis megszuli moralis okokbol. A gyerek anyai szeretet nelkul no fel, elhanyagoljak a szulei. Az ilyen gyerekekbol valoszinuleg boldogtalan, mentalis betegsegekkel kuzdo emeberek lesznek, akik szenvednek az eletben.

Tudom mirol beszelek, a csaladi hatterem miatt en is egy lelki beteg ember lettem es azt kivanom, barcsak ne szulettem volna meg, barcsak vetettek volna el. Nem mindenkinek ajandek az elet. Ha valaki ugy erzi nem tudna megfelelo hatteret biztositani a gyereknek, az vetesse el, mert ez a legjobb dontes mindenki szamara.

2018. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
59%

Megközelíthetjük ezerféle síkról, nem is tartom szép dolognak, de az abortusz hosszú távon kell. Sokan vagyunk. A Föld túl van így is népesedve, lesz még ennél rosszabb is, mi lenne még itt, ha nem létezne fogamzásgátlás és abortusz?

Az égvilágon semmi nem természetes amit csinálunk, a kihalási rátánk sem természetes, valahol vissza kell tartani a népességnövekedést. Ez még mindig jobb, mint a hitleri módszerek. Evvan.

2018. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%

Mi az, hogy fogamzásgátlóról és felelősségről nem hallottak? :D Képzeld el, fogamzásgátló/óvszer használata mellett is teherbe lehet esni. Elég ritka, de megesik.

Vagy mondok jobbat, van, akit megerőszakolnak és az erőszakolójától esik teherbe. Azt a gyereket is meg kéne szerinted a nőnek tartania?

2018. márc. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
92%

Az abortusz nem az embrióról szól, hanem arról, hogy minden embernek joga van ítélkezni a saját teste felett. Ez alól te sem vagy kivétel.

Ha engem mondjuk meglőnek, és valószínű hogy el is vérzek, az életem pedig azon múlik, hogy TE adsz-e vért, az ég világon senki sem kötelezhet téged semmire.


Ha meghalsz egy balesetben, és tele van a tested az amúgy tökéletes állapotban lévő szerveiddel, simán elásnak a föld alá úgy ahogy vagy, annak ellenére hogy neked már nem kellenek a szerveid, viszont másoknak extra évtizedeket adhatnának.


Az embrió meg nem ember, csak egy önálló életre képtelen ember kezdemény; minden értelemben véve egy parazita (ezt nem sértésnek szánom, ez tény) így értelemszerűen jogai sincsenek.


Ha tényleg érdekelne az emberi életek megmentése, akkor nem csak emiatt az 1000 éves anti-abortusz propaganda miatt hőbörögnél, hanem azért vernéd az asztalt, hogy szükség esetén mindenkitől vegyék el a teste feletti ítélkezés jogát.


Rengeteg dologot lehet tenni az abortuszok ellen úgy, hogy nem veszed el a nőktől a legalapvetőbb emberi jogukat. Pl akarhatnál jobb szexualis felvilágosítást, vagy ingyen óvszert mindenkinek, nem pedig tönkretenni emberek életét egy még alig létező kis sejtcsomó miatt. Ráadásul ha az abortusz illegális lenne, akkor sem változna sokat az abortuszos nők száma, csak klinikai környezet nélkül több nő halna bele a vetélésbe. Az is alaptalan hülyeség, hogy a nők úgy járnak az abortuszklinikara, mintha cukrászda lenne...


Egy embriót továbbá helytelen gyereknek hívni. Olyan, mintha egy apró kis magot hívnál fának.

2018. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Nem ítélem el azokat akik az abortusz mellett döntöttek.


Nem vagyok benne biztos, hogy megvan rá a kellő képességünk és elegendő információnk, hogy ilyen döntést hozhassunk.


Nem gondolom, hogy egyedül a nő magánügye ez a döntés. A nő teste, de nem csak a nő sejtjei és nem csak a nő lehetséges utódja.


Nem tudom megítélni mi, mikortól lesz élet. Ha úgy vesszük, mi is csak paraziták vagyunk ezen a bolygón.

2018. márc. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!