Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit csinálnál a helyemben,...

Te mit csinálnál a helyemben, hogyan tegyem rendben az életem?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólam, hogy jelenleg 23 éves vagyok.


Az életemet ott szúrtam el, hogy nem érdekelt a tanulás, így gyakorlatilag 8 általánosom van.


Lenne lehetőségem most 2 év alatt estin letenni az érettségit, de ahhoz el kéne költöznöm jó messzire innen, mert csak ott lehet ennyi idő alatt, itt a közelben nem, ráadásul a suli is szimpatikus, és mivel 3 éve dolgozom, így lenne rá pénzem egy albérletre ott, plusz ott is lehetne munkát vállalni... Utána pedig egyetemre mennék, bár igaz 25 évesen kezdeném akkor...


A másik problémám pedig, hogy nem igazán vagyok egy szociális ember, és nincsenek barátaim. Bár szerintem ez annak tudható be, hogy nem foglalkoztam eleget a sulival, és gyakorlatilag mindig rossz közösségbe kerültem, ahol nem nagyon volt hasonló érdeklődésű ember, mint én.


Szerintetek érdemes lenne? Nem lenne késő elkezdeni?

Abban biztos vagyok, hogy megtudnám csinálni, és az egyetemet is majd.

Itt a motiváció fenntartását érezném gondnak, illetve azt, hogy hihetetlenül lusta vagyok, valószínűleg ezért nem sikerült a múltban sem elvégeznem.


Köszönöm a segítséget.


2018. márc. 31. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nagyon műveltnek tűnsz a soraid alapján. Mindenképp érdemes lenne érettségit letenned. Aztán egyetemmel is próbálkozhatsz.
2018. márc. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon értelmesen írsz! Sose elég késő elkezdeni. Csinálj valamit az életedből. Van esélyed biztosan! :)
2018. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Most már eljutottam szerencsére oda, hogy anélkül is olvasok irodalmat, történelmet, filozófiát stb. hogy nincs kötelezően előírva. Igaz nem az érettségi tananyagot, de szerintem így már az is érdekelni fog, így talán könnyebb lesz megtanulni...

2018. márc. 31. 22:20
 4/16 anonim ***** válasza:
A te példádból is látszik, hogy az értelem nem iskolai végzettséghez kötött. Jól esett olvasni a kérdésed, végre valaki, aki tud fogalmazni és helyesen írni. Lassan ez már ritkaságnak számít. Szerintem mindenképpen szerezz végzettséget és tanulj olyat, ami tényleg érdekel. Hajrá :)
2018. márc. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Költözz csak, és ne keveredj rossz társak közé a jövőben

Motiváció hogyan legyen?

A pénz is motiválhat

Meg ha mindennap futsz, az is segíteni fog

2018. márc. 31. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Csak akkor,ha tobb penzt kereshetsz vele.

N

2018. ápr. 1. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha tudod finanszírozni akkor persze. 8 általánossal 23 évesen kb ki is merítetted a karrierlehetőségeidet... Szóval ez a szint vár rád még 50 évig, ahol most tartasz (fizetés, szakmai sikerek stb stb) 25 évesen simán elkezdheted az egyetemet, egy BSc diploma 28 évesen meglesz, sokan vannak akik ennyi idősen diplomáznak (csúszás, nem vették fel elsőre stb stb)
2018. ápr. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Több pénzt kereshetek majd vele a későbbiekben természetesen, de nem ez a fő motiváló cél, hanem maga a szakma, maga a munka, hogy élvezetes lesz számomra és szívesen csinálom.


Igen, nagyjából 28 éves koromra lenne meg a BSc de a cél MSc, ha jól megy akár doktori is, mert maga a témakör olyan szinten érdekel.

2018. ápr. 1. 09:24
 9/16 anonim válasza:
Ha ennyire érdekel a szakma akkor vágj bele! Ne bánd meg x év múlva hogy miért nem próbáltad meg, egy életed van! Sok sikert kívánok hozzá!
2018. ápr. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi.


Egyébként sincs sok veszíteni valóm, mert ha netán nem sikerülne valami, akkor ugyanúgy visszalehet menni a gyárba dolgozni vagy akár más helyre, mivel ott hiány van szinte mindig.

2018. ápr. 1. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!