Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit csinálnátok, ha kb.500...

Ti mit csinálnátok, ha kb.500 méteren belül két "sukár csávó" kunyerálna pénzt tőletek az utcán? Hogyan ráznátok őket le? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap délután nagyon kivágta nálam az a biztosítékot, hogy éppen csak kilépek a vasútállomás ajtaján, alig megyek 50 métert, aztán azzal a szöveggel jön oda hozzám egy, hogy "Csá, tesó! Tudnál segíteni?" Zsigerből mondtam neki, hogy elhúzhat másfelé, mert tőlem nem kap semmit.

Ezután alig mentem 500 métert aztán jön velem szemben egy szintén "sukár csávó" (értsd: cigány) azzal a szöveggel, hogy "Szevasz, ne haragudj..." De már félbe is szakítottam. mert nagyon begurultam. Ingerült hangnemben azt vágtam a pofájához, hogy inkább dolgozni kéne, nem pedig az utcán sétáló emberektől koldulni. Nekem sem az égből hullik a zsebembe a pénz.

A csúcs az volt, mikor pár hónappal ezelőtt Szegeden a belvárosban egy padon ülve jön oda hozzam egy ugyancsak "sukár csávó" (25-30 között lehetett) olyan hűde laza vagány stílusban, mintha 10 éve kocsmacimborák lennénk, hogy "Szevasz, tesó! Helló, szia!..." közben öklös kézfogásra tartva a jobbkezét. Nála is belefojtottam a szót, és egyből a tudtára adtam, hogy húzzon a fenébe, mert nem adok neki egy fillért sem.

Egy kokszos már azzal elássa magát nálam, ha "tesónak" szólít, ekkor vége a dalnak. Teljesen fehérbőrű vagyok, nincs bennem semmi más vér.


2018. ápr. 1. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nemcsak a kokszosok ilyen pofátlanok. Nekem a kedvencem az, hogy 300 forint hiányzik a vonatjegyéhez, mert szeretne hazamenni. Simán lerázom őket, pedig nő vagyok. Régebben cigit kunyeráltak egyfolytában, először még adtam is, de azt is meguntam. Álljon már meg a menet...

Jól tetted, hogy így reagáltál!

2018. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Ja, az lemaradt, ha este, sötétben egyedül vagy, akkor inkább szólni se szólj, mert baj is lehet belőle. Nekem is csak nappal, amikor sok ember van körülöttem, akkor van nagy szám. :)
2018. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerűen.

"Szia tesó ne haragudj" Ne aggódj nem haragszom.

"Csá bocsi látom sietsz de..." Jól látod szia.

"Bocsánat szívműtétre gyűjtök" Oké gyűjtsön csak.

"Szevasz tesó nem kamuzok cigire/piára gyűjtök adnál egy kis aprót?" Szerinted én miből fogok akkor cigizni meg piálni?

"Kedves fiatalember munkanélküli vagyok és..." Értem uram, mikor tudna jönni állásinterjúra?

Cigány vagyok egyébként, engem is ugyanannyira felcsesz ha letesóznak ezek a majmok.

2018. ápr. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as, ez teljesen korrekt. A válaszaid pedig tényleg jók. Alkalmazni fogom őket. Mármint a "kéréseikre". Alkalmazni fogom őket.


1-2. voltam.

2018. ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
* - Alkalmazni fogom őket, az egyiket hagyjátok figyelmen kívül. Kétszer írtam le véletlenül.*
2018. ápr. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én bele szoktam nézni a szemükbe utána nem szólok semmit aztán tovább megyek, hirtelen azt sem tudják mi a f**z olyan buták de nem mernek többet oda jönni.
2018. ápr. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudnál adni 200 ft-ot? Bocs de nincs nálam pénz, mindenhol bankkártyával fizetek, az meg sajna otthon maradt. Én ennyivel elintézem.
2018. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt is alkalmazom ,hogy jön a "szevasz tesó" ,és én megelőzöm ,hogy dejó hogy jöttél, nagyon kellene egy kis pénz cigire nem tudnál adni nekem,vagy legalább egy szálat kölcsönbe holnap megadom ?


Szóval én tarhálom le hamarabb . Na ilyenkor is lefagy a rendszer vagy csak röhögnek hogy wazze te csóróbb vagy mint én :D

2018. ápr. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt olyan hogy az őrsön az aluljárótól a hévig (kb 7 méter) 3 is odajött hozzám.

Határozottnak kell lenni és elhajtani a gcibe.

Van egy kevésbé határozott barátom. Ő egy nap míg velünk lógott budapesten szépen lassan eladományozott 3 ezret.

2018. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én úgy nevezem, hogy "egy átlagos hétköznap Szegeden" :D

Sokat járok a belvárosban, a klinikák felé és nincs nap, hogy ne állítanának le páran, hogy pénzt kunyeráljanak. Vagy az ágynemű/zokniárus cigányok, vagy a tolószékes faszi, vagy a "rákos beteg vagyok" táblás öreg hapsi, vagy a cigány jósnő, vagy az évente terhes csövi nő minden nap betalál. Nekem nem gond lekoptatni őket azzal, hogy "bocs, nem tudok segíteni", pedig fiatal lány vagyok, nem egy kigyúrt pasi :D

2018. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!