Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Főleg gazdagok! Hogy képes...

Főleg gazdagok! Hogy képes valaki pénz miatt barátkozni/járni a másikkal?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem értem ezt az egészet. Hogy működik ez az egész? Mert ha valaki pénzt kér annak azért elég egyértelmű jele van amit szerintem a leghülyébb is le tud vágni.


Amúgy meg a gazdagok már csak azért is a többi gazdaggal barátkoznak, mert több a közös téma és a közös időtöltés is könnyebb. És biztosan a gazdagok között is van, aki eladósodik meg elveszti az állását és emiatt leszegényedik és emiatt a legközelebbi emberekhez fordul segítségért, de azért abban remélem mindannyian egyetértünk, hogy szegények és középosztálybeliek között sokkal gyakoribb az, hogy pénzt kéregetnek (vagy csak próbálnak) a másiktól.


Én ezt álproblémának tartom és a gazdagok túlérzékenységének.



#gazdag #barátság #kapcsolat #pénz #barátkozás #szegény #emberi kapcsolat #gazdag-szegény ellentét #osztálykülönbségek
2018. ápr. 2. 01:51
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Gazdagok között versengés van, ott is ugyanaz a mérce mint a szegények körében "ki a gazdagabb" "kinél zöldebb az udvar" ott is ugyan azok a gondok vannak.


Én nem vagyok gazdag úgymond közepes szinten vagyok, de itt is tudom már hogy csak a pénzem miatt akarnak lenni velem a lányok. Bármit is mondanak tudom hogy ezvan, de nem csak ők a haverjaim is amúgy leszarnak.


Szerintem megértenéd ha gazdag lennél, hogy miért ennyire bizalmatlanok.

2018. ápr. 2. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy dolog a versengés. Vannak azonban más szempontok is. Úgy mint te is jobban megérted magad egy hozzád hasonló iskolai végzettségű, műveltségű egyénnel, így van ez a gazdagsággal is. Van az a mondás, hogy a pénz nem boldogít, de jó ha van. Vegyük alapul a műveltséget. Képzeld el magad egy olyan kapcsolatba ahol nagy különbséggel próbálsz barátkozni. Valaki aki egyetemet végzett nagy valószínűséggel a saját szintjén keresi a barátkozásokat.

Ugyanígy van ez a gazdagsággal is. Csak míg az egyetemi diplomát nem hallottam még, hogy írígyelnék a gazdájától, a bankbetétről szinte mindenki azt gondolja, hogy nálam jobb helyen lenne

2018. ápr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, van egy olyan olvasata is a történetnek, hogy adott egy barátság, ahol a két fél még az iskolában lettek barátok. Az egyiknek felível 13 év távlatából a pályája, sokkal többet (sőt jelentősen többet) keres mint a barátja, akinek nem ívelt fel a pályája, sőt sehol sem tart.


Egy idő után már nem tud teljesen őszinte lenni a szegényebb sorsú baráttal, mert vagy mesél az életéről, ami a másik szemszögéből csak irigységet szül, vagy mesél a problémájáról, ami megint a másik szemszögéből arcbacsapás, az ő problémájához képest...


Akkor egy idő után azon kapod magad miután ha te vagy a szerencsésebb fél, hogy sosem vagy őszinte, hogy kíméld őt, de évek múltán ez már nem barátság. Ha ér öröm, nem akarod fájdítani a szívét, nem mondod el neki, ha ér bánat, ha el is mondod neki, az érzed, nem ért meg igazán...


Akkor miért nem TERMÉSZETES folyamat, hogy a hasonlóval barátkozom. Aki megérti az örömöm megérti a problémám is. Anélkül, hogy tudnám, neki sosem adatik meg.


Nehéz helyzet.

2018. máj. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!