Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változtathatnék az...

Hogyan változtathatnék az életemen? Hogy tudok tenni azért, hogy több önbizalmam legyen? 16F

Figyelt kérdés

Sziasztok! Körülbelül egy év és néhány hónapja szakítottam az első barátnőmmel. Azóta nagyon nehezen de sikerült egy éve feldolgoznom, és úgy érzem magam, hogy nincsen esélyem sem ismerkedni, sem pedig lányok közelébe kerülni. Mára már beismertem magamnak, hogy nem merem felvállalni magamat az iskolában sem, önbizalmam a nullán van, ha ki kell mennem az utcára. És azt szeretném, hogy ezt megváltoztassam és elérjek arra a szintre, ahol most eben a korban kéne lennem. Sokan mondták nekem, hogy magammal törődjek érezzem jól magam és ne más véleménye érdekeljen, ne feleljek meg másnak. Nos, nekem ez a legnehezebb betartani és komolyan venni. Hiába értem és tudom, hogy ezt kéne, nem tudok nyugodtan elmenni itthonról, mert azt érzem folyton közösségekben, hogy engem néznek, nézik, hogy mekkora egy nyomorék jött már megint ide. A kinézetemmel nem nagyon tudok itt tenni, mert a vékonyságomat örököltem szóval semennyi sem akar rám ragadni sehogy sem, bármit is sportolok. Tudom, hogy a lányok is azt szeretik, ha tudok egyedül élni, kiegyensúlyozott és bátor vagyok magamhoz képest. Viszont a változáshoz vezető ilyen utat nem találom. Nem tudom, hogy célszerű elkezdeni, hogy hatásos legyen. Például nem merek amiatt biciklizni mert nem szeretném magam elpuffantani az úton. Hiába tudom az alap szabályokat, olyan helyen lakom, ahol egyből egy forgalmas hegyi út van, és kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy mennyit fogok bénázni és hogy leégek az autósok előtt. De muszáj ezen változtatnom, mert így jogsim sem lehet, hogy ennyire zárkózott vagyok. Annyi mindent kell kijavítanom, hogy nem tudom, hogy kell kezdeni, és hogy hogy jutok el addig, hogy bátran merem magam felvállalni, és kiállni az utcára.


Bármilyen tanácsot, választ szívesen fogadok, minden apró gondolat számít! És köszönöm mindenkinek aki válaszol!



2018. ápr. 3. 11:39
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Ne haragudj, de nem olvastam tüzetesen végig. A legjobb vagy legjellemzőbb tanács, amit bárki tud vagy fog adni az, hogy keres fel egy pszichológust. Ott nincs az iskolában? Sokat segít, hidd el nekem.
2018. ápr. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kezdj el sportolni, futni, keress magadnak egy kreatív hobbit, ami érdekes a többi ember számára is, és lehet róla beszélgetni, nézz a Youtube-on motivációs vagy pszichológiai videókat, könyveket is olvashatsz!

Gary Chapman, Bagdy Emőke, Almássy Kitti, Pál Feri, Szabó Péter

2018. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A depressziónak van gyógyszeres kezelés e
2018. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hmm, ahogy olvastam magamra ismertem valamilyen szinten. sosem volt még barátom, de az önbizalmam a nullán van és ha utcán vagyok csak azzal tudok foglalkozni hogy mikor fogok elesni vagy bárhogy máshogy leégetni magamat. utána olvastam és rájöttem hogy nekem szociális zavarom van. nem beszéltem erről még senkinek, és nem is tudok, de mindenképp azt javasolják hogy beszélj róla és küzdd le, mert később ez átmehet durvább betegségekbe.
2018. aug. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Istenem, ki volt az az állat aki azt a tanácsot adta hogy menj el pszichológushoz??

Tele vagy gátlásokkal, egy pszichológussal valószínűleg a legvadabb álmaidban sem szeretnél egy légtérben tartózkodni.

Na ja. Tele vagy gátlásokkal. Amiket leírtál, az abszolút én vagyok, illetve voltam ;)

Nem foglalkozom mások véleményével. Rájöttem hogy sokkal boldogabb és kiegyensúlyozottabb lennék ha nem azon rágódnék állandóan hogy ki mit gondol rólam, vagy hogy az a srác rajtam mosolygott-e éppen.

Én sokat változtattam a külsőmön. Ez is segít.

Izmot nem tudsz felszedni? Ez hülyeség, ilyen nincs. Ha nem is leszel Dwayne Johnson, egy kis alakítgatást megér a dolog.

A ruháidra nagyon figyelj oda.

Ne kelts feltűnést, viszont ne is próbálkozz túlságosan normálisnak és észrevétlennek tűnni.

Ne legyél mindig egyedül.

Edzőterem!! Ha van rá lehetőséged, mindenképp menj el. Legelőször soha nem egyedül.


Sok sikert, drukkolok neked :))

2018. aug. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvass Csernus Imre könyveket,rengeteget ír a témákról,a kapcsolatokrol,párkapcsolatokrol,baratsagrol,mindenről. Sok témát boncolgat,kifejt,leir. Tuti tipp!
2018. aug. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!