Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor INTJ vagyok vagy sem?

Most akkor INTJ vagyok vagy sem?

Figyelt kérdés

Többször is kitöltöttem már a tesztet különböző helyeken is és a legtöbb helyen az jött ki hogy intj vagyok. Van, ami igaz rám abból amit ír, de elég sok minden nem. Például azt írja jogy az intj-k nagyon stratégiai gondolkodók, én viszont nem nagyon mondanám el ezt magamról. Az sem igaz rám hogy hideg természetű lennék, mert nagyon is hirtelen haragú vagyok és nagyon könnyen fel tudok idegeskedni. Az introvertáltságom pedig nagyon függ a társaságtól és a hangulatomtól. Pl van amikor szinte teljesen antiszociálisan viselkedek, máskor viszont élvezem hogy új embereket ismerhetek meg. A szervezettségem is eléggé hadilábon áll. Szeretem megtervezni a dolgokat, mégis szinte mindent az utolsó percre hagyok és sokszor nagyon rendetlen és szétszórt vagyok.

A másik ez a lángelme dolog. Az igaz, hogy az iskolában elég jól tanulok,viszont nem vagyok az aki mindig mindent tud, vagy nem mindig értem meg olyan könnyen pl a mateket vagy a fizikát amit a többiek igen.

Vannak esetek amikor nagyon perfekcionista vagyok, máskor meg szinte semmi nem érdekel és összecsapom a feladataimat.

Az sem igaz, hogy érzéketlen vagyok. Sokszor nem tudok együttérezni az emberekkel, még akkor sem ha nagyon közel állnak hozzám, vagy nem tudom őket megvígasztalni. Viszont sokszor csak úgy elsírom magam egy könyv vagy valami zene miatt, ami nagyon tetszik.

Nem nagyon szeretem a társaságokat vagy inkább csak ha nagyon kevesen vagyunk és sokszor nem nagyon tudok együtt beszélgetni a barátaimmal. Nagyon sokszor úgy érzem hogy nem igazán tartozom közéjük vagy hogy nem értenek meg. A legtöbb szünetben is inkább egyedül ülök és zenét hallgatok vagy gondolkozom.


Nagyon sokszor úgy viselkedek, mint egy ENTP, de az csak bizonyos helyzetekben van, általánosan nem nagyon illik rám

16/l



2018. ápr. 10. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezektől még simán lehetsz INTJ... vagy csak nem elég őszintén töltötted ki a tesztet.

Nem feltétlen kell egy INTJ-nek a reál tárgyak irányába hajlania, van aki humán beállítottságú.

És vannak beszédes introvertáltak és félénk extrovertáltak. Olvasd el a betűk jelentését, mert az extrovertált nem az aki bef.sik, ha egyedül van, és az introvertált ne az aki egy barlangban él önkéntes száműzetésben.

De az is lehet, hogy két betű között vagy. Láss engem, én INTX vagyok, az utolsó betű ahány helyen kitöltöttem, mindig 50-50 arányra jön ki.

De az ember közösségben is moderálja magát. Én magamról tudom, hogy az INT személyiség teljesen illik rám, helyzettől függően J vagy P végűként viselkedek.

Viszont az egyik osztálytársam meg nézett egy nagyot, mert azt hitte, hogy inkább extrovertált vagyok. (Jó vicc XD)


De a leírások és az általánosítás miatt nehogy elhidd, hogy az INTJ-k hidegszívű szörnyek... minden személyiségtípusnak van előnye és hátránya is... az ENTP pedig...

Az ENTP ismerőseim 90%-a kibírhatatlanok, és ők is inkább messze elkerülnek engem...

Remélem segítettem! Üdv:15/L

2018. ápr. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*90%-ban
2018. ápr. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem ezt a tesztet töltötted ki, akkor javaslom ezt:


[link]


Itt lehet "súlyozottan" válaszolni, azaz mennyire értesz egyet, vagy nem. :)

Inkább időzz el egy kérdésen jobban, mint hogy felületes legyen a válaszadás és esetlegesen "csalódás" érjen a végeredménnyel kapcsolatosan! :)


Többször kitöltve nálam totálisan beletrafált (INFP-T), mert MINDEN aspektusa igaz rám amit az oldalon vagy más hasonló jellegű leírásokban elolvastam eddig erről a személyiségtípusról! ^^


39F :)

2018. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


16 évesen az MBTI közel sem ad valós információt a típusodról! Sajnos ezek a tesztek a sztereotípiákon alapulnak (ami nem feltétlen rossz viszonyítási alap, de emiatt vagy sokszor bizonytalan, hogy valóban pl. INTJ vagy-e) Mindenki viselkedése más, természetesen észre lehet venni benne az adott típusra jellemző mintákat, de magában sokat nem mond az illetőről, mert amiket ezekben a tesztekben olvasol, többé-kevésbé bárkire ráhúzhatóak. Továbbá a teszt nem a kognitív funkcióid alapján sorol be, hanem az

I-E/N-S/T-F/J-P preferenciák alapján, ami a teszt kitöltése során az éppen aktuális hangulatod alapján is sokat változhat. Olvass utána a kognitív funkcióknak, és teljesen más szemszögből ismered meg ezt a rendszert. Így nem lesz benned egyfajta megfelelési kényszer a viselkedésedben, hanem kognitív szinten érted meg magad.

Na természetesen egyik teszt sem lehet 100%-ban igaz, mert tudományos módszert, ami alapján besorolhatnak, még nem fejlesztettek ki az MBTI-ra, így a pontossága megkérdőjelezhető.

Pár oldal linkje amit szerintem érdemes lehet megnézni, hátha segít:

[link] Ez a típuselmélet másik megközelítési módja (ha kitöltöd, és INTp jön ki, akkor az "megegyezik" az MBTI-ben az INTJ-vel. Idézőjelesen egyezik csak meg, mert más a rendszerük ami alapján értékelnek)

https://www.youtube.com/user/DaveSuperPowers Újra elkezdte gyártani a videókat az MBTI-ről, és szintén más szemszögből közelíti meg a kiértékelést. Régebben a jól ismert kiértékelést magyarázta, aztán pár évvel később előállt egy sajáttal, amit tudományosnak vél. Rádbízom mennyire érzed annak, de mindenesetre van valóságalapja.


Egyenlőre ennyi ami eszembe jutott a témával kapcsolatban, ha kérdésed van, ne habozz!

2018. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megnéztem a kognitív funkciókat, és ugye az INTJ-nek Ni Te Fi Se. Nekem inkább Ti van, a többi passzol, de ugye egyszerre Ti és Fi nem lehet...

2018. ápr. 10. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztos vagy benne, hogy Ti-t használsz, és a maradék biztos hogy ugyanaz, akkor Ni-Fe-Ti-Se, azaz INFJ vagy. De mondom, 16 évesen még nem fejlődtek eleget a kognitív funkcióid, hogy biztos legyél a típusodban. Az első kettő az biztos hogy látható rajtad, de a maradék kettő csak később fedezhető fel :) A youtube-os link amit küldtem, ott magyarázza is, hogy Ni-Se keretet használ mind az INTJ és az INFJ, de a kettő köztes funkció az 60-40/40-60 arányban oszlik meg, kinél hogy. Ha a domináns funkciód tudod, akkor már a sémát ismered, onnantól egyszerűbb.

Illetve, az egyén/törzs/rendszerezés/gyűjtögetés alapvető emberi tulajdonságok közül melyik az amit ki nem állhatsz, és melyik az ami a legfontosabb számodra? Ez is sokat segíthet, ha a videók alapján is próbálod magad belőni.

2018. ápr. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!