Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért "utálom" az embereket?

Miért "utálom" az embereket?

Figyelt kérdés
Nem szándékos a dolog, de eléggé lenézem az emberek 90%-át, némely embertől szinte hányni tudnék. Tudom, hogy ez nem helyes...

2018. ápr. 11. 22:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is utálom őket. Mindenkin átgázolnak, leráznak másokat, kihasználnak másokat.
2018. ápr. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Utálom az embereket, ahogy képmutatóan viselkednek mindenütt, mosolyognak egymásra és megjátsszák magukat. Nem szeretek közösségbe járni, legyen az vendégség, idegenek vagy régi haverok. Mindig egyedül vagyok itthon, egyedül sétálok az utcán, nem találkozom és nem beszélgetek senkivel. Nem szeretem, hogyha bárki rám néz, olyankor elnézek másfelé vagy lesütöm a fejem, teljesen zavarban vagyok. Inkább nem beszélek semmit, minthogy azt mondjam, amit kellene. Családtagjaimmal sem beszélek semmit, ha hívnak telefonon, akkor a legszükségesebbeket válaszolom: "aha, oké, igen, nem, szia". Konkrétan egyszavas válaszokat mondok amikor csak lehet, hogy minél kevesebbet kelljen kommunikálni. Ideges vagyok, ha mással kell beszélnem, nem bírok a szemébe nézni, és furcsán viselkedek olyankor. Rettentően félek bármilyen társas kapcsolatot, kommunikációt megélni.


Teljesen tanácstalan vagyok, a suliban nem tanulok semmit, nem barátkozok, itthon sincs semmi olyan, amivel nyugodtan és boldogan eltölteném az időt. Üresnek érzem magam. Folyamatosan nihilista gondolataim vannak: semminek nincs értelme, az élet hiábavaló, a küzdés hiábavaló. Csak sodródok az "árral", és igazából nem is várok semmi jót vagy "megváltást".


Egyfolytáb an öngyilkossági gondolataim vannak, azt tervezgetem, hogy kinek és hogyan fogok utolsó üzeneteket hagyni, hogy a lehető legnagyobb hatást érjem el vele. Ennek ellenére tudom, hogy aki csak beszél róla, az valószínűleg nem meri megtenni. Ezért várok egy különösen rossz pillanatra, ami hátha a tettlegességig felerősíti bennem ezeket a gondolatokat.


Ugyanakkor mégis érzem, hogy jó lenne olyannak lenni, mint a többiek, barátkozni, szórakozni járni, röhögni, sétálni a parkban. Viszont félek minden idegentől, magamat kevésnek tartom hozzájuk képest, azt érzem, hogy át kell hágnom egy hatalmas akadályt, hogy az "elfogadásukat" megnyerjem. Ehhez az akadályhoz pedig nincs sem erőm, sem kitartásom, sem bátorságom. Csalódtam úgy általában az emberekben, kialakítottam magamban egy külön világot, amibe bezárkóztam, és senkit nem látok szívesen benne.


Azt mondják, hogy a legjobb barátok érdeklődése/nézetei hasonlóak, nos, én ilyen témákról szívesen beszélgetnék bárkivel, de érthető módon az átlag ember nem a nihilizmusról, filozófiáról és öngyilkosságról szeret beszélgetni. Akiket eddig ezekkel a témákkal traktáltam, mind közönyössé váltak velem szemben, kialakították a depressziós, magába forduló, magát sajnáltató ember képét, és ilyen barátot senki sem akar magának.


Egy alkalommal voltam pszichológusnál (de nem ezért, hanem egy másik ügy miatt), és a szakvéleményben fél oldalon keresztül csak ezeket a komplexusokat sorolja: introvertált attitűd, szorongás, félelem-élmények megélése, konfliktuskerülés, depresszív hangulat, stb. Ez több, mint 2 éve volt, azóta úgy érzem, még rosszabb a helyzet. A vélemény szerint szakember segítségére van szükségem, de nem voltam senkinél, és félek is elmenni. Nem tartom megoldásnak, hogy egy vadidegennek mindent elmondjak, aki aztán jó pénzért okosakat mond cserébe.

2018. ápr. 11. 22:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia szüleiddel nem tudod megbeszélni?

Szerintem normális ha néha utálod az embereket, de ha mindig na az nem jó.

Valószínűleg azért, mert mások, mint amilyen te vagy, de neked is van/lesz egy párod az életben, akivel ezeket meg fogod tudni beszélni. Ne add fel az öngyilkosság meg fszság. Ha az embereket nem is szereted szeresd a természetet/állatokat.. Ezt a gyönyörű világot itthagyni nem szabad.1 lehetőséged van rá, hogy leéld de az csak rajtad múlik, hogy milyen lesz. Sok mindent ki kell próbálnod, megélned. Országok, új ízek annyj minden várhat rád.

2018. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%
Hmm hasonló helyzetben van a legjobb barátom is. (Ha jól érzem) Én igyekszem mellette lenni ám ő el lök magától. Én szívesen meg hallgatlak. Az érdeklődési köröd pedig hasonlít az enyémhez. Ha van kedved írj nyugodtan.
2018. ápr. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem az embereket utálod, hanem magadat nem szereted! Írod, hogy nem csinálsz semmit, napról napra így élsz, mégis mi változna? Lépj ki a komfortzónádból és csinálj valamit végre!
2018. ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2018. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem csípem őket, kivéve 1-2 személyt.
2018. ápr. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom, miről írsz, mert ugyanebben a cipőben járok már 3 éve.

Azt kapom meg mindig, amit most neked is leírok: önsajnálat! Ráadásul tudom és tisztában vagyok vele, hogy igazuk van. Se erőm,se energiám - egyelőre.

2018. ápr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!