Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Állandó boldogtalanság,...

Állandó boldogtalanság, stressz, rosszkedv ellenszere?

Figyelt kérdés

Kicsit bonyolult a történetem,de megpróbálom érhetően felvázolni miről is lenne szó.

2 évig dolgoztam gyakornokként az egyetem mellet és elnyertem egy féléves ösztöndíjat külföldi tanulmányokra. Alig vártam, hogy végre indulhassak, hogy ne kelljen többet dolgoznom, világot láthassak. Lassan, de eltelt ez az egy év várakozás, két hete vagyok külföldön és már azt várom, hogy mikor mehetek haza. Pedig az eredeti terv az volt, hogy itt maradok és itt keresek munkát, de annyira boldogtalannak érzem magam. Miért nem találom a boldogságot akár hol vagyok? Sosem tudom élvezni a pillanatot, mindig a jövőn aggódom, pedig sok jó dolog történik velem. Úgy gondolom túl stresszelek mindent és így a jó részek kimaradnak. Tudom, hogy az én gondolkodásmódommal van a hiba, de nem tudom hogyan tudnám megváltoztatni. Volt valaki hasonló helyzetben és hogyan sikerült kilábalni belőle?



2018. ápr. 12. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
41%

kicsit leegyszerűsítem, de értitek mire gondolok

ha fiú vagy: punci

ha lány: farok

2018. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
70%

Az első válaszoló jól leírta a szexuális frusztráltságra való ellenszert :D végülis az is egy stresszforrás, ha az ember nem tudja min levezetni...


Én voltam hasonló helyzetben. Fősulin szétstresszeltem magam, annyira rettegtem mi lesz ha nem fejezem be, mi lesz ha soha nem lesz barátom, mi lesz ha mindenki rámun és elvesztem a barátaimat, mivan ha végleg megutálom magam.

Rájöttem, hogy a jövőtől való rettegés az egyik legbutább dolog. A jelenben kell élni, mert az is csak egy pillanatig tart... Aztán elkezdtem magamnak másféle kérdéseket feltenni: Mi van ha nem érdekelne mások véleménye? Mi lenne, ha nem akarnék tökéletes tanuló, hanem csak elég jó tanuló lenni? Mi van ha nem akarnék görcsösen párt találni és szórakoztatni a barátaimat?

Kerestem hobbit, többet mozgok, kerékpározom, ha egyedül vagyok, akkor sem az jár a fejemben, milyen szánalmas dolog ez, hanem örülök, hogy egyedül is feltalálom magam, elfoglalom magam és jól érzem magam. Előbb végiggondoltam mitől érzem jól magam, elég volt csak pár apróság, bugyután hangzik, de ilyen h madárcsicsergés, napsütés a falevelek között, séta közben az arcomat fújja a szellő, egy másik ember visszamosolyog ha rámosolygok, finom étel, amit én készítettem magamnak, a kemény testmozgás utáni zuhany és pihenő.

Gondolj vissza mennyire vártad azt az időszakot, ahol most vagy. Biztos találsz a helyzetedben élvezhető dolgokat is. Ha meg nem akkor gondolj arra, hogy a problémás helyzetek is csak erősítik a jellemünket és egyszer innen is lesz kiút. Sok sikert! :)

2018. ápr. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Aki szép az úgyis dug mindenkivel.
2018. ápr. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!