Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, megőrülök?

Mit tegyek, megőrülök?

Figyelt kérdés
Apám terrorizál. Pszichológushoz is járok 1 éve. 9 éves koromba elköltözött 200 kmre, felém se nézett csak zaklatott telefonon akkor is. Most haza költözött kb 5 percre lakik tőlem. Megőrül egyszerűen, fél ház övé elvileg és lakáskulcsot akar kérni. Itt én nem mernék tovább élni. Kiskoromban anyukámra kést fogott szemem láttára. Felhív olyanokat mond, hogy pszichopata vagyok, anorexias hogy nézek ki. Egyéb trágár szavakat használ ordítva. Megfenyegetett engem üzenetbe, és a barátomra is ráirt nagyon durván megfenyegette. Ezek az üzenetek megvannak, hangfelvétel is van mikor átjött és dühöngött.

2018. ápr. 12. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentsd fel.
2018. ápr. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha valóban ennyire súlyos a helyzet, akkor mindenképpen kérj tájékoztatást szakembertől a jogi lépési lehetőségekről a lakás használatának ügyében. (Mivel nem lakja a lakást, van-e joga akármikor megjelenni a rész-tulajdonjogtól függetlenül. PL.: ÉN kiveszek egy lakást albérletbe, ami nyilvánvalóan nem az enyém, nos attól még nem jelenhet meg és állíthat be a tulaj akármikor, szerintem...)

Az említett fenyegetésekkel kapcsolatban pedig mindenképpen keresd fel a rendőrséget, ott is fogsz szerintem korekt tájékoztatást kapni, hogy jelen esetben pl. mekkora eséllyel tudnál egy távoltartási végzést elérni a rendelkezésre álló bizonyítékok alapján.

A "csodára", hogy majd megjavul a helyzet, szerintem semmiképpen ne várj.

2018. ápr. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tegyel feljelentest arendorsegen. Utana mar nem fog zaklatni...
2018. ápr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltunk gyámügyön, rendörségen elmondták, hogy bejöhet bármikor meg ha nem engedjük be mi követünk el bűncselekményt. Utánunk jött gyámügyre apám és azt mondták családsegítősök, hogy nekik azt mondta apám, hogy meg akar változni. De mindenkinek előadja magát, de már harmadik esélyt adtuk neki
2018. ápr. 15. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!