Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Takarítás mániámmal megfojtom...

Takarítás mániámmal megfojtom a családomat. De mit tehetnék?

Figyelt kérdés

17 éves pakolás és rendmániás lány vagyok. Valahogy az elmúlt egy évben alakult ki nálam mindez,mikor elvesztettem a legjobb barátaimat.amint hazaérek az iskolából,nem bírom elviselni a mosatlant vagy a lejárt (tiszta) mosogatógépet, és muszáj kipakolnom,majd ismét be. Este gyakran elővesznek a szüleim takarókat a tv-zéshez,reggel az az első,hogy pontosan összehajtom őket,megigazitom a foteleket,hogy szimmetrikusan álljanak.

A szobámban és mások házában abszolúte nem csinálok ilyesmit,nem is akarok takarítani.

Anyukamnak az agyára megyek,hogy pszichés problémám van.

De közben meg imádok takarítani, nélkülem nem lenne rend.


2018. ápr. 12. 21:13
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyo vele,hogy ez amolyan rituale számomra. De nem bírom ki,hogy ne rakjam a helyére a dokgokat,ne hajtsam össze.
2018. ápr. 12. 21:15
 2/20 anonim ***** válasza:
65%
Látogass meg! Utálok takarítani XD
2018. ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy keresd fel az iskolapszichológust!
2018. ápr. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem is menj pszichológushoz, hátha tud veled kezdeni valamit még így a korai stádiumba.
2018. ápr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%
A kenyszerbetegseg nem vicc, idoben kell elkezdeni a kezelest. Te is tudod hogy nem oke amit csinalsz, ne vard meg amig komolyabb problemaid lesznek ebbol.
2018. ápr. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
86%

" muszáj kipakolnom,majd ismét be. Este gyakran elővesznek a szüleim takarókat a tv-zéshez,reggel az az első,hogy pontosan összehajtom őket,megigazitom a foteleket,hogy szimmetrikusan álljanak."


Ha úgy érzed belülről, hogy KELL (mert különben valami rossz történik), akkor ez a kezdődő kényszerbetegség tünete. Fordulj szakemberhez!

2018. ápr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
38%
Miért csak a lakás többi részében raksz rendet, a saját szobádban miért nem is akarsz takarítani?
2018. ápr. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Metionin ***** válasza:
74%
Kezdődő OCD-nek tűnik, főleg így hogy egy bizonyos ideje van meg. A trauma hatására az életed rendje felborult, ezt próbálod tudat alatt kompenzálni rend=biztonság címszó alatt. Érdemes lenne felkeresni a sulipszichológust.
2018. ápr. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
16%
Leszel a feleségem?
2018. ápr. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

:D Igen, de mindig a sulis kérdéseknél szokott feltűnni. :D


Amúgy ahogy előttem is írták többen, ez egy enyhébb és kezdődő OCD-nek néz ki.


Amúgy próbáld ki, hogy egyik nap direkt nem csinálod meg a megszokott dolgokat, és ha emiatt szorongani kezdesz, vagy épp egész nap ezen kattogsz, akkor a saját érdekedben még most próbálj segítséget keresni. Nekem több évig volt, a végére jóformán minden napomat tönkretette.

2018. ápr. 13. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!