Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok magabiztosabb...

Miért nem tudok magabiztosabb lenni?

Figyelt kérdés
Végzős diák vagyok, és úgy érzem semmi sem sikerül, nem elég jó. Kitünő tanuló vagyok, persze már rég tudom,ez semmit sem jelent, de tanultam érte, az osztálytársaim többségénél többet, és az eszem is jól fog, sokan támogatnak, ám ha más elér valamit azonnal elkap egy görcsös érzés, talán a féltékenység, vagy nem tudom, és eszembe jut, hogy én nem vagyok ennyire jó, engem nem vesznek majd fel, nem érem el a céljaimat. Pedig egy ideig úgy érzem eleget teszek, aztán hirtelen nem, és még több kellene, de annyira elfog az a görcs,hogy mikor tanulok eszembe jut, hogy ez meg ez biztos jobban tudja, és többet fog írni, nekem meg majd épp hogy sikerül. Persze, ilyen erővel féltékeny lehetnék a Nobel díjasokra, pedig azt sem valószínű hogy elérem, ahogy a velem összehasonlítottak sem, ezzel nyugtatnám magam, de nem felel meg, mindig hiányzik az a magabiztosság, hogy lesz*rjam mások véleményét, és csak a saját életemre koncentrákkoncentráljak. Mikor az jut eszembe, hogy nem vesznek fel, mondom majd jövőre, hányaknak nem sikerül elsőre, és mégis rosszul alszok, rémálmok gyötörnek, mert nem tudok elvonatkoztatni. Segítsetek kérlek, hogy zárjam ki őket, hogy ne zavarjanak, hogy higyjem el magamról, hogy okos vagyok, és hogy mindig van esély, de mindig lesznek nálam jobbak is, csak ők a saját útjukat járják... Köszönöm mindenkinek előre!
2018. ápr. 17. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen hülye vagy... (már bocsi. és nem "sértés")
2018. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Visszaolvasva leesett :/ Kicsit elkapott a hév...
2018. ápr. 18. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!