Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Legyen önbizalmad, légy...

Legyen önbizalmad, légy magabiztos! De mégis hogy?

Figyelt kérdés

Jó pár éve önbizalomhiányban szenvedek. Mindenki mondja, hogy legyél elégedett önmagaddal, ne érdekeljen, hogy más mit gondol rólad, ha te szereted magadat, akkor ez majd a kisugárzásodon is meg fog látszódni. De én megfordítanám ezt. Hogy legyen önbizalmam, amikor egy lánynál, nőnél sem érzem azt, hogy fontos lennék neki? Jobb esetben van aki kedvel, de annál is egy vagyok a sok közül. Egy időben erőt vettem magamon, és próbálkoztam felélénkíteni a régi nő ismerőseimmel a kapcsolatot, vagy újakat szerezni, de hosszútávon egyikkel se tudtam komoly kapcsolatot, vagy barátságot kialakítani.

Igazából csak az érdekelne, és azért írom ki ide ezt, mert kíváncsi vagyok, hogy én látom ennyire rosszul? Ha nem kapok pozitív visszajelzést a világtól, akkor hogy nőjön az önbizalmam?



2018. ápr. 17. 18:55
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 25/F.
2018. ápr. 17. 18:56
 2/6 anonim ***** válasza:

Önismereted mélyítésével.

Egy filmjelenetet idézek neked:

- Én, kérem, mérnökember vagyok, nem szoktam képzelődni! Csak azt látom, ami ott is van!

- Hm... érdekes felfogás... :)

- Tudja, hova tűnhetett??

- A magyarázatokat ne kívül keresse! Hanem belül...

("Végtelen Történet 2" c. film)


Miért másoktól függ az önbizalmad?

Ha Hitler élne és azt mondaná neked: "Ez igen, jól csinálod! :)", akkor szerinted jó úton jársz...?

2018. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kettes vagyok, folytatom: akinek van kellő önbizalma számos téren, tegyük fel, pl a csajozás terén, hidd el, akkor se lesz oda érte minden nő, és ez nem is baj! Ahány ember, annyiféle ízlés. Ez is mutatja, hogy

nem a külső visszajelzésen múlik se az önbizalom, se a benső érték!


Most pedig nézzük meg, mit NE tegyél, ha párkapcsolatot akarsz: először is NE költözz falura, ahogy velem történt. xD De a lényeget tekintve: NE legyen célod, hogy visszajelzéseket kapj, se az, hogy barátnőt szerezz. Többek között ez a hozzáállás kell ahhoz, hogy lehessen csajod, még ha ez látszólag önellentmondó is.


De az is hiba, ha átesel a ló túlsó oldalára: "á, ugggyaaan, nekem nem is kell nő... :)" - ez ugyanis önbecsapás, esélyesen.


Ami kell a hozzáállásodhoz, pl az, hogy tudd, mire vágysz, de NE törekedj rá, hanem CSUPÁN TEREMTSD MEG RENDSZERESEN A KÖRÜLMÉNYEIT a lehetőség létrejöttének!


Csajozás esetén ez azt jelenti, hogy kerülj olyan közegbe, ahol sokféle nő van, valamint általad vágyott korosztályból, és lehetőleg ne költözz falura, általában a tősgyökeresek összefognak, és távolságot tartanak mindig a "gyütt-mentekkel". Azt is jelenti csajozás esetén a megfelelő hozzáállás, hogy BESZÉLGESS mind több nővel.


És, mint említettem, NE várj el semmit. Sőt, add, amit tudsz! De ez esetben se ess a ló túlsó oldalára, tehát NE legyél mártis, NE engedd, hogy kihasználjanak.


OPTIMUM KERESÉSE.


Csak beszélgess, beszélgess emberekkel, fárfiakkal és nőkkel. Aztán van, akihez közelebb kerülsz, van, akihez kevésbé, sőt, ez a távolság változhat is bárki kapcsán. A JELENNEL TÖRŐDJ FŐLEG. Kell gondolj a múlt hibáira is, hogy okulj belőle, és egy kicsit tervezhetsz is, mellékesen, de A JELEN KÖSSÖN LE téged!


Túlzottan válogatós se legyél.

Ha valakivel szexelsz, de váratlanul odébb áll, akkor örülj, hogy volt egy futó élményed. Ha többször ismétlődik, akkor annyi ideje már a barátnőd.

Persze nem muszáj szexszel indítani, ez csak egy példa volt.


Ha ezt mind betartod, és ha persze jó helyen laksz, akkor belátható időn belül lesznek alkalmi viszonyaid,

majd pedig / és / vagy tartós kapcsolatod.

2018. ápr. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Korrigálom és kiegészítem a hármas hozzászólásomat:

* mártis -> mártír

* férfiakkal is beszélgess: sose tudhatod, hogy kin keresztül ki más emberrel hozz össze téged az élet... DE NE sumákságból, ne elvárásból tedd, ne ravaszságból, mert visszaüt...


"Ami kell a hozzáállásodhoz, pl az, hogy tudd, mire vágysz, de NE törekedj rá, hanem CSUPÁN TEREMTSD MEG RENDSZERESEN A KÖRÜLMÉNYEIT a lehetőség létrejöttének!"


Ehhez a soromhoz megemlítek egy szakállas, egyszerű viccet, hátha ebből jobban ráérzel:


Móriczka naponta könyörög istenhez: "istenem, kérlek, add, hogy ötösöm legyen a lottón!!". Amikor már hónapok óta hiába könyörög, mert nem nyert, isten leszóla' az magasból vala:

"Móriczka! Legalább annyit tegyél meg, légszíves, hogy veszel végre egy lottószelvényt..."

2018. ápr. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kerdesedre a valasz kulcsa benne van a hozzaszolasodban: "ne érdekeljen, hogy más mit gondol rólad".

Szerintem ez a legfontosabb. Barki is vagy ma, barminek is lat a kornyezeted, holnap, vagy egy ev mulva lehetsz mas! Ezt semmi sem akadalyozza.


Torekedj arra, hogy ugy, elj, hogy szamodra ertekes dolgokkal foglalkozhass. Igy sikereket fogsz elerni az eletben, ami neked jo es masoknak pedig vonzo lesz. Ne azert csinalj dolgokat, mert azok altalaban masoknak ertekesnek szamitanak.


Dolgozz magadon. Sportolj, fordits figyelmet a megjelenesedre.

Fordulj udvariasan, erdeklodessel es nyiltan a nok fele, de ne fuss utanuk, mert attol elriadnak.


Nem kellenek a jatszmak. Ne halgass a szokasos macso tanacsokra, ne legyel bunko, rossz szandeku vagy erzeketlen. Nem minden no erdemes a figyelmedre. Majd talakozol olyannal, aki igen. A tobiektol pedig tanulhatsz.


A vilag nem egy jotekonysagi egylet, nem adnak pozitiv visszajelzeseket elert sikerek nelkul. Valojaban a vilag egy nem tul baratsagos hely, mindennapi versenges es kuzdelmek jellemzik. Ezt az emberi tarsadalom cukormazas kontosbe burkolja es hajlamosak vagyunk rola elfelejtkezni. Ha valamiben jo vagy, jonni fognak a pozitiv visszajelzesek is, mintegy mellektermekkent. Korulbelul ennyit es ernek, ezert ne a a pozitiv visszajelzes hajszolasa legyen a celod, hanem az onfejlesztes.


Vegezetul: az emeri faj nemek kozotti megoszlasa neked kedvez. Tobb no van, mint ferfi.

2018. ápr. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Önszeretet gyakorlással.


És úgy hogy ne külső megerősítésektől függj.

2018. ápr. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!