Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyek a kedvenc életről...

Melyek a kedvenc életről szóló idézeteitek?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 17. 23:04
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ha vannak sajátjaitok, azt is írjátok le!
2018. ápr. 17. 23:05
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Van-e élet a halál előtt?
2018. ápr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Az életet nem kel komolyan venni, úgysem jutc ki belőle élve
2018. ápr. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Van sok, de most csak egyet:


"Mennyi értelme van az ember életének? Fogas kérdés, nem vitatom. Talán annyi, amennyit ki tud hozni belőle saját maga és mások épülésére."

/Reményik László/

2018. ápr. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Eltűnnek a sötétben. Mind eltűnnek a sötétben…"

— Southpaw (Mélyütés) 2015, Billy Hope

2018. ápr. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
"A cél halál, az élet küzdelem, és az ember célja e küzdés maga."
2018. ápr. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"Az élet tiszteletével kezdődik a sokat és üres frázisként emlegetett igazi szeretet. A családi szeretet is. S ennek alapja az öröm, hogy a másik a világon van, és hogy találkozhattunk. S ennek az érzésnek a másik alapja az öröm, hogy én is a világon vagyok, engem is lehet szeretni, s hogy a találkozásunk erről is szól. Semmiféle gyűlölet, önutálat nem fér bele a szeretetbe. A mérgelődés, a harag, a féltés, az aggódás bőven belefér, de a gyűlölködő elutasítás nem." (Popper Péter)
2018. ápr. 18. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Víz mélyén az ősi törvény,

melyet őriz pörgő örvény:

Érte lettél, ez kötelez,

s miatta vagy, amíg lehetsz."

(FNS)


Egy nagyon kedves -tulajdonképpen- tanáromtól származik valamikor nagyon régről. Remélem, nem haragszik meg érte, hogy itt közzé tettem.

2018. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Rockyból :

"A világ nem csak napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen, undok hely, és bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek, ha hagyod, és soha nem engednek felállni.

Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet. De nem az számít, mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont, és muszáj menni tovább! Csak így lehet győzni! Ha tudod, hogy mit érsz, menj és küzdj meg azért, ami jár és közben viseld el a pofonokat! Ne mutogass másra! Ne mondd, hogy nem Te vagy a hibás, hanem ő ,vagy ő, vagy akárki! Ez gyáva duma, és Te fiam nem vagy gyáva! Te jobb vagy annál!"

2018. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

#7: Úgy olvastam végig a Popper Péteres idézetet, hogy a végére üvöltve sírtam :'(


A Rocky-s idézetnél is jöttek a könnyek rendesen :'(

2018. ápr. 18. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!