Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan, aki külföldre...

Van itt olyan, aki külföldre ment ki, hogy új életet kezdjen? Sikerült hátra hagyni a múltat?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy bizonyos események történtek, ami miatt muszáj volt "elmenekülnie". Mert nem tudott a problémáival, töbkrement emberi kapcsolataival megbirkózni pl.

2018. ápr. 19. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs honvágyad, megváltás!
2018. ápr. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Igen, van, jó magam is külföldön élek, és rajtam kívül nagyon sokan.
2018. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Aki "gyökértelen" annak való. Magyarul ha valakinek huszon x vagy harminc x év alatt sem sikerült sem családi vagy baráti kötelékeket teremtenie, normális állást találnia, az próbálja meg hátha másutt sikerül. Nekem sok ismerősöm ment ki, egyik csak sír hogy haza akar jönni, másiknak szerencséje lett és ott ment ferjhez. A többi hazajött mert rájött hogy kint mindig csak egy csicska magyar lesz aki kiszolgálja az ottaniakat (pincér, mosogató, csavargyáros szalag melletti munkás, stb.) Szóval emberfüggő de az a tapasztalat hogy aki itthon egy rakás szerencsétlenség akit senki sem szeret igazán az mas országban sem lesz más ember.
2018. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
jelen! engem a rendszer üldözött el, pedig abszolút jól megvoltam otthon, biztos és jó egzisztenciával, és kezdhettem mindent elölről, csak ugye itt legalább szabad vagyok, még ha a nulláról is, nagy érték a szabadság ...
2018. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
22%
Utolsó ez mit takar? Kint mivel vagy szabadabb? Sosem értettem ezt.
2018. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%
"csak" annyi h koncepciós eljárást indítottak azt le akartak csukni mert kicsit bele nyúltam a sűrűjébe az államgépezet mocskait illetően, és el akartak tenni az útból
2018. ápr. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Jelen
2018. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Én csak költözni fogok, de a családom volt kint volt/van és van több ismerősöm is aki szintén kiment.


3 családtagom külföldön él és sosem jönnének vissza, elmondásuk szerint minden sokkal jobb ott.

Anyám és tesóm voltak kint Hollandiában, üvegházban dolgoztak, nehéz volt a munka, de a környezet is ezerszer barátságosabb volt meg ugye a fizetés is a háromszorosa volt annak amit itthon kaptak volna a végzettségükért, emellett a fogyasztói cikkek nagyja olcsóbb volt mint itthon, az hosszú történet, hogy miért kellett hazajönniük.

Egy családbarát ismerősünk mosogatónak ment ki Németországba, majd postás lett belőle (vagy futár, nem emlékszem pontosan), ott is maradt, mert sokkal kiegyensúlyozottabban, boldogabban éli az életét.

Egy másik ismerős gázszerelőként van ott, ugyanaz a véleménye mint az előbbinek.

A volt szomszédunk pincérnek ment ki, teljesen jól meg van ott.


És még sorolhatnám, egy olyan ismerősöm sincs, aki negatív élményekkel tért volna vissza azon kívül, hogy a magyar közvetítőcégek mégsem tartották be az ígéreteiket. Úgy néz ki mi csak hátba szúrni tudjuk egymást. :)

2018. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
IGEN, PONTOSAN EZ AZ, h természetesen a nagy nyugat se fenékig tejfel, és sokszor még keményebben kell dolgoznod, csak önmagában már az hatalmas élmény h megszabadulsz az átkozott magyar mentalitástról és teljesen kicserélve, újjászületve érzed magad, és nem érted, miért nem lépted ezt meg korábban. sajnos a magyarok nagyon be vannak zárva a szűk kis világukba, a jó kis uram-bátyám rendszerbe, és el se tudják képzelni, milyen az, amikor egy szabad országban élnek.
2018. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Melyik országra gondolsz úgy, mint szabad ország?
2018. ápr. 20. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!