Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mihez kezdenél az életemmel...

Te mihez kezdenél az életemmel a helyemben?

Figyelt kérdés

Jelenleg 22 éves férfi vagyok.


Az életem minden területe kudarc.


Nincsenek barátaim. Nincs párkapcsolatom.

Nincs iskolai végzettségem, csak 8 általános.


Betanított munkát végzek egy gyárban, amit gyűlölök.


Elvagyok hízva, rossz az egészségem.


Ha az említett dolgokból állna az életed, te mihez kezdenél? Hogyan változtatnál? Mi az, amit először helyreraknál?


2018. ápr. 22. 11:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Először talán a munkán változtatnék. Keresnék valami szakmát, ami érdekel, és egy iskolát, ahol el lehet azt a képzést végezni. Ha tényleg utálnám, amit csinálok, nekem ez lenne a legfontosabb. Közben elkezdenék jobban figyelni az egészségemre, változatosabban ennék, többet mozognék. Szabadidőmben eljárnék otthonról, ismerkednék, esetleg keresnék valami új hobbit, ami szórakoztat vagy kikapcsol, ha arra van szükségem. :)
2018. ápr. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt a szürke ceruzát kidobnám, hogy ne satírozzak vele tovább, vagyis megváltoztatnám a felfogásom. Elkezdenék azzal foglalkozni ami történik és nem azzal amit hiszek a történtekről. Néznék minden nap állásokat ha nem is azért mert fel akarok mondani de jó tudni mik a lehetőségeim. Ha esetleg találnék olyan munkát ami jobb fizetést és kevesebb energiát követel akkor jelenteznék rá a saját érdekemben. Amint több energiám marad, és marad ha kidobtam azt a ceruzát mert nem sanyargatom magam egész nap, akkor nézelődök ingyenes vagy akár fizetős képzések után, hogy legyen valami bizonyítványom. Ha ez nem is jön össze elsőnek mert az önbizalmam mértéke még nem teszi lehetővé, akkor edzegetek munka után minden nap. Fokozatosan rászoktatnám magam a rendszeres mozgásra és így szép lassan lefogyok. Nem engedném meg magamnak, hogy összevissza gondolataim legyenek hanem egy célra fókuszálnék és ez a fogyás lehetősége és eredménye lenne. Közben a pénzem is megmaradna amit elköltöttem volna olyan dolgokra amikre nincs is igazán szükségem.

Ha tartom magam az elhatározáshoz és nem kukázom ki azt a ceruzát akkor azt venném észre, hogy fogytam és jól nézek ki+ lett egy csomó spórolt pénzem az önbizalmam pedig helyreállt. Ezzel a szintel ezekkel az új szokásokkal és önfegyelemmel nekivághatok egy iskolának amit hasonló kitartással és céltudattal el is végzek tovább gyarapítva az önbizalmam.


Sok sikert és kitartást hozzá ha úgy döntesz, hogy elkezded ezt a változást.

Minden fejben dől el.

2018. ápr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben, én is az iskolával kezdeném és a munkahelyváltással, köszönöm.
2018. ápr. 22. 11:59
 4/10 anonim ***** válasza:
Esti vagy levelező iskolát kezdenék először, mivel ez tart a legtovább. Megpróbálnék minél előbb új munkahelyet keresni. Ha nem utálod a munkád, sokkal jobb lesz a közérzeted, és a mozgás is jobban megy majd. Először egy keveset mozognék minden nap, majd egyre többet. Ha munka után nagyon fáradt vagy ehhez, csináld reggel felkelés után egy fél órát, utána egy fehérjedús, rostos reggeli, ami alatt kipihened magad valamennyire, és nap közben energikusabb leszel. A barát és pár találás sajnos nem ilyen egyszerű, ehhez szerencse is kell. Munkahelyen, iskolában biztos hogy van esély.
2018. ápr. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

1. tanulni kéne, érettségi, szakma

2. valami sportot el kéne kezdeni a túlsúly és az egészséged miatt, vannak ingyenes lehetőségek, gyalogolni, futni ingyen is lehet, de a túlsúly mértéke miatt nem mindegy, mibe kezdesz bele, mert a túl nagy terhelés tönkreteheti az ízületeidet, esetleg online kérd ki tapasztaltabbak véleményét

3. ha már sikerült egy számodra jobb szakmát szerezned, akkor lehet munkahelyet is váltani, jobban fizető munkát találni, hogy legyen pénzed az egészséged kezelésére (itt már be kell kalkulálni a pénzt, mert vannak olyan problémák, amiknek elég nagy a kiadása), ehhez hozzátenném, hogy már most érdemes egészségpénztárban gondolkodnod, mert ha tudsz valamennyit félretenni, később ezek a kiadások lejjebb faraghatók ezzel a megoldással, vagy azért, mert ebből fizethető, vagy azért, mert még kedvezményt is biztosítanak, ha pénztártag vagy


Ha elkezdesz jobban lenni, és jön a pozitív változás, majd te is alakulsz, és könnyebben alakulnak az emberi kapcsolatok is.


Ösztönzésképp egy kis videó:

[link]

2018. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hobbit is keress ami alkotó szerelő építő , szállj szembe a félelmekkel blokkokkal . Víziszony esetén úszás tanulás . A mániákat pl kényszerű tv nézést szüntesd meg .
2018. ápr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Első az egészség. Kondi terem, minőségi ételek

hurr durr, de drága..

Egyetemista vagyok, havi 30e forintból kajálok abszolút egészségesen. Egyáltalán nem drága ha buta az ember.

2018. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia!elsőnek magadat kell rendbe rakni.Minden tőled indul és hogy mit gondolsz magadról.Ezt mutatod kifelé is.Ezt látják mások.Aztán jöhet egy szakma kitanulása ami után jó munkád lehet, jobb életed mert többet tudsz keresni, lesz nőd, családod.Kétkezi munkásokból van kevés.Aki szakmunkás.ács asztalos, kőműves, ilyenek.Sokat lehet velük ám keresni.
2018. ápr. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Életmodot váltanék,megprobálnék fogyni egészségesen élni. osem késő szakmát letenni,én pl okj-n szereztem a szakmám + érettségire is lehet járni.

Te életed,neked kell változtatni nem másnak

2018. ápr. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
k. gábor?
2018. ápr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!