Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges hogy egy buta...

Lehetséges hogy egy buta emberből okos legyen?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy egy olyan ember, aki em tudott írni, a szorzótáblát se ismerte, mindig bukott, egy okos, intelligens ember legyen, aki mondjuk nagyon szép verseket regényeket ír, jeles tanuló és sugárzik belőle a tudás? Ilyen van? Hogy lehetséges?
2018. ápr. 22. 22:54
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Ha úgy érted a butát hogy alacsony az intelligencia szintje, akkor abból sosem lesz okos ember, akármennyit foglalkozzanak vele.

Ha valaki csak le van maradva valamilyen okból, akkor azt fel lehet hozni.

2018. ápr. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először akaratlanul is a Virágot Algernonnak című könyv ugrott be, de szerintem akárkin lehet "javítani" a való életben is.

Ha tényleg a képességeivel van baj, akkor is jócskán tud még fejlődni az illető, ha szorgalmas, van benne akaraterő, és kitartó. Meg talán kell az is, hogy külön figyelmet fordítsanak rá.

Az alkotás meg első sorban ráfordított idő, és tapasztalat kérdése. A legintelligensebb emberek is hátrányban vannak azokkal szemben, akiknek az írás az élete értelme.

2018. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon összetett kérdés. És mivel a pszihológia jelenleg is fejlődő tudomány, ezért nem is fogsz határozott választ kapni.

Sokan különválasztanak különböző inteligenciákat. Bizonyos emberek szerint van olyan hogy érzelmi inteligencia, humán inteligencia vagy reál inteligencia. Én nekem a személyes véleményem hogy nincs ilyen. Ugyan az a probléma megoldó képessége van az embernek ami egy rendszeren belüli gondolkozás képességét jelenti. Ez más egy mérnöknél, egy programozónál és egy művésznél. De alapvetően ugyan az. Egy jó művész is logikusan építi fel a műveit, amihez kell a gondolkozási képesség. Azért jobb valaki a művészetekben ugyan akkora intelligenciával, mint az élet más területein, mert egyszerűen az egyik rendszert jobban ismeri mint a másikat.

A rendszerbeli jártasság fejleszthető, de a problémamegoldó képességről mennek a viták. Szerintem nem.

Képzelj el egy számítógépet. Attól fúggetlenül hogy milyen szoftvert futtatsz rajta, ugyan olyan erővel tud csak maximum "gondolkozni".

Van az embernek egy potencia szintje. Úgy el tudunk butítani embereket hogy nem kapják meg a kellő környezetet hogy a bennük rejlő lehetőséghez felérjenek. Például nem megfelelő oktatással. De ha valakiben alapvetően biológiailag nincsenek meg a képességek akkor nem hiszem hogy bármennyi erőlködéssel ki lehet tolni ezt a határt.

Természetesen bármekkora is neked ez a potenciál, szeretnéd a maximumot kihozni belőle. Amin belül lehet, kell és jó dolog is fejlődni. De sajnos egy 80-as IQ-ból nem hiszem el hogy sok tanulással 120-140-et lehet faragni.


De ez tőlem egy olyan kijelentés amire én örülnék a legjobban ha valaki megkérdőjelezhetetlenül rácáfolna.

2018. ápr. 22. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!