Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A tetszés/vonzalom és a...

A tetszés/vonzalom és a szerelem között van valami állapot?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 23:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a tetszés és a szerelem között vannak fokozatok. A tetszésnek vannak fokozatai talán. És egy pont után már akkora mértékű a tetszés -és a vonzalom, hogy már szerelemnek nevezhető -énszerintem. De nemtom.
2018. ápr. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*nem időbeli pont-ra gondolom, hanem mértékbeli. Hogy olyan mértékben odavagy érte, hogy az már szerelem.

Viszont a tetszés/vonzalom az lehet csak külső is. És én azt tekintem csak szerelemnek, amikor az illető lelkébe is totál bele vagyunk szerelmesedve; azért is odavagyunk. És megveszünk, hogy vele legyünk. Szóval a sima tetszés az még lehet csak külső, de a szerelem az, amikor már a belsőjével együtt kívánok a másik személy társaságát; nem pedig csak jó rajta a szemeid legeltetni, mert jól esik; hanem vele akarsz minél több időt eltölteni, kívánod, hogy veled legyen, hogy bármit csináljatok együtt; mert örülsz, hogy egy ilyen édes emberre bukkantál, tán még lelkitárs is; nem csak édes; aki a személyiségével is totál elvarázsolt.

2018. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Fellángolás: mikor valaki tetszik, és nagyon szeretnél szerelmes lenni belé, de nem ismered, vagy nem passzoltok eléggé, hogy ez valódi legyen.
2018. ápr. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1-2.vagyok A fellángolás valóban közötte lehet, de én másként fogalmaznám meg. Számomra az is szerelem (érzésben minden egyezik vele), de az gyorsan (pár hónap alatt) átsöpör rajtad, és már el is múlik, odébb illan. És ez szerintem mindig utólag derül ki, hogy ez most nem szerelem volt, hanem fellángolás, mert pár hónap alatt kiapadt.
2018. ápr. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!