Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Régi beszélgetéseken gondolkod...

Régi beszélgetéseken gondolkodom amiket elszúrtam, hogy állhatnék le? Elég zavaró.

Figyelt kérdés
Azon veszem észre magamat, hogy már fél órája is akár egy héttel ezelőtti beszélgetéseket pörgetek le a fejemben amiket pl félreértettem, hülyeséget válaszoltam stb. Rendesen zavarba jövök. Nagyon kellemetlen, hiába mondom, hogy "na állj le, engedd el" akkor is egy idő után újra azon vagy egy másikon kattogok. Van, hogy éjszaka jön elő és akár aludni se tudok. Mit tegyek?

2018. ápr. 25. 05:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy időszakom. Kinőttem. Este lefekvéskor telefonon ment zene, esőhang vagy showder klubot hallgattam és ezekre aludtam el.
2018. ápr. 25. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mindenkivel, vagy csak a számodra fontos embereken agyalsz?

Mondasz példát?

2018. ápr. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A megtörtént dolgokon már nem tudsz változtatni és emiatt felesleges frusztrálni magadat! Az viszont nagyon jó,ha vissza tudsz emlékezni a beszélgetésekre: ennek alapján és a hozzátartozó metakommunkáció figyelembe vételével szűröm ki,azokat a személyeket akik hazudnak vagy igazat mondanak illetve milyen kapcsolat van közöttünk.Egy kis gyakorlás és hamar meg fogod fejteni,ki akar neked jót vagy rosszat adni!
2018. ápr. 25. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez valamilyen szinten mindannyiunkban megvan, nálad talán kicsit intenzívebben.

Bármilyen zavaró is, ez egyrészről hatékony kommunikációfejlesztő mechanizmusa az agynak, tanulsz az esetekből folyamatosan és a jövőben kevesebb ilyen szituáció fog előfordulni ezáltal.

Másrészről ez idővel enyhülni fog, fiatalkorban ez sokkal erősebb, mint később.

Ha mindenképp tenni akarsz ellene, meditációs gyakorlatokkal meg lehet tanulni szűrni, elcsitítani a gondolatokat.

2018. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok segítséget :) azt figyeltem meg, hogy például ha a legjobb barátnőmmel, családdal beszélek és akkor fordul elő valami az nem zavar, viszont ha egy új emberrel találkozok, munkatársakkal vagy olyannal aki tetszik akkor már zavaróan intenzív
2018. ápr. 25. 23:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Módosítanám az írásomat. Első vagyok.

Régóta meglévő ismerőseimnél maximum a pozitív beszélgetéseket pörgetem vissza agyilag, de hát az maximum két kör és nem is zavaró.

Új ismerősöknél csak akkor vagyok így, ahogy te, ha az illető barátnőjelölt, és valami nagyon félreviheti az egészet. Jó beszélgetés után boldogan fekszek le, de viszont ha valami gond adódik, még helyben addig nem nyugszok, ameddig nem sikerül elrendezni. Úgy nem hagyok abba beszélgetést, hogy valakinek rossz érzése van. Ha mégis muszáj, mert az illető nagyon menni akar, akkor aznap már nem sok evés és alvás vár rám. De ez nagyon ritka már szerencsére.

2018. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!