Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok arról, ha...

Mit gondoltok arról, ha valakinek olyan betegsége van, hogy inkább véget vet az életének, mintsem vele éljen?

Figyelt kérdés

Én mániás depresszió szélsőséges változatával küzdök. Sokszor hosszú órákig-napokig kínoz a szorongás. Ezt nem lehet elviselni sokáig. Próbáltam gyógyszert szedni, teljesen zombi lettem tőle, leálltam.


Szóval a kérdésemnek inkább az etikai oldala érdekelne.

Szerintem joga van egy embernek azt mondani, hogy elég.


2018. ápr. 26. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Én is depressziós vagyok, de nem akarok végetvetni az életemnek. Tudni kell szenvedni is.
2018. ápr. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Joga van, viszont tudsz változtatni az életeden.


Én is szorongó vagyok, de nem adom fel. Annyi sok jó dolog történhet még veled, bármikor megismerkedhetsz egy szuper emberrel, érhet olyan impulzus, ami által kimozdulsz az állapotodból.


Értékes ember vagy, az hogy megölöd magad, az semmire nem megoldás.. csak menekülés.

2018. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Azt megírhatnád hogy mennyi idős vagy!
2018. ápr. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
22F
2018. ápr. 26. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Könnyebb utat választod, menekülsz, gyáva vagy. Tudsz változtatni, nem csak egy féle gyógyszer van, nem csak egy féle orvos, nem egy választás... Vannak, akiknek néhány hónapjuk van hátra, szegények és ágyban fekszenek hatalmas fájdalmakkal. Szívesen helyet cserélnének veled. Hülye mátír.
2018. ápr. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha a betegség fájdalmas, kezelhetetlen és gyógyíthatatlan, megértem valahol.

A depresszió viszont nem ilyen, annak oka van, amit megszüntetve leküzdhető, vagy idővel magától is elmúlhat. Egy környezetváltozás, egy új hobbi, egy új munkahely is kikezelheti, próbálkozni kell.

Akik a saját lelki problémájuk miatt tönkreteszik az összes szerettük életét, a legönzőbb emberek a világon.

2018. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen van így. Engem egy ember szeret és miatta nem akarok semmi rosszat magamnak.

De ha ő nem lesz, akkor senkit sem fogok érdekelni.

Ezzel is számolni kell.

Nem mindenki olyan szerencsés, hogy vannak szerettei.

És nem is úgy működik a világ, hogy ha keresel, akkor találni fogsz.

Én azért nem áranék magamnak ebben az esetben sem, mert nem akarok rossz példát mutatni másoknak. De úgy engem már régóta nem érdekel a saját életem. Csinálom a dolgom, szenvedek a magánytól és elvagyok.

2018. ápr. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Keresned kéne elfoglaltságokat amik lekötnek
2018. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

én is voltam depressziós pár évig, kb veled egyidős vagyok


akkor úgy gondoltam én is, hogy ez egy megoldás, de inkább csak pillanatnyi gyengeség volt, azóta szerencsére kilábaltam belőle


az öngyilkossághoz elég egy gyenge pillanat, de ahhoz, hogy feláll, kigyógyulj, megerősödj, na ahhoz kell erő!


nálam pont egy gyógyszer volt ami annyira elviselhetetlen volt, hogy azt mondtam: "ennyi elég volt, véget vetek ennek a dolognak" és tettem érte és ki is jutottam belőle


választhatod az egyszerűbb utat, vagy tehetsz azért, hogy jobb legyen!

2018. ápr. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
Etikailag én még mindig úgy gondolom, hogy az élet, mint létjog nem a mienk. Ha így lenne dönthettünk volna róla, hogy akarjuk-e, vagy hogy milyen feltételek mellett vállaljuk. A világban minden mindenre hatással van és nem tudjuk felmérni melyiknek mekkora. Nem azért nem lehet akármikor meghalni mert másoknak hiányoznánk, hanem mert nem látjuk át a saját szerepünk jelentőségét. Ha csak egy átlag életkort nézünk, mondjuk el lehet élni vagy 70 évig. 22 évből az első 10-ről elmondható, hogy nem igazán kapott az ember döntési szabadságot, azután is elégge korlátozott és befolyásolható, vagyis van már vagy 6 olyan éved, amiben tudatosan is létezel. A tizedét sem élted meg az egésznek, mégis mi alapján hozhatnál racionális döntést magadról? Nincs könnyebb vagy nehezebb út, csak kevés és még kevesebb információ. Az nem döntés ha azt se tudod mit csinálsz.
2018. ápr. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!