Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tettetem hülyének magam?

Miért tettetem hülyének magam?

Figyelt kérdés

Ez talán ötödikben kezdődött, amikor új suliba kerülten. Megváltozott a környezet, az emberek, és nehezebb lett az iskola, és azt vettem észre, hogy mindenki okosabb nálam, és jobb dogákat ír, mint én. Talán ez okozhatta azt, amilyen most vagyok. Az egész osztály hülyének gondol, a barátaimnak hülye kérdéseket teszek fel, holott tudom rá a választ. Nem azt mondom, hogy okos vagyok, mert most el nem tudnám mondani Newton III. törvényét, vagy esetleg azt, hogy mik azok a telített szénhidrogének, de az alapműveltségem, szerintem nagyobb, mint az osztálytársaimé. Legalábbis a 90%-ánál én okosabbnak tartom magam.

Mégis, ha kérdez a tanár, akkor úgy teszek, mintha nem tudnám a választ, pedid de, és úgy meg szeretném mutatni mindenkinek, hogy okos vagyok, de egyszerűen nem tudom magam rá venni arra, hogy bemondjam a választ.

Ugyanezt csinálom otthon is, múltkor apa kérdezett valamit, amire tudtam a választ, de mégse mondtam, és nem tudom, hogy miért..

Az utóbbi időben talán javult ez a helyzet, de valahogy úgy beleéltem magam a hülye szerepébe, hogy nem bírok okos lenni.

Hogyan vegyem rá magam, hogy ne kérdezzek hülyeségeket, és, ha tudom a választ, akkor bemondjam?



2018. ápr. 26. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom az egész amiatt kezdődött, hogy be tudj illeszkedni az új környezetbe.

Felvettél egy bizonyos szerepet, majd lassacskán rá kellett jönnöd, hogy te magad lettél a szerep.

De ezellen csak te magad tehetsz bármit is. Merj önmagad lenni, kezdj el kibontakozni. Legyél büszke arra amit tudsz, és mutasd meg ezt másoknak is.

Lehet, hogy most a barátaid elnevetgélnek veled, és azom hogy milyen butus vagy, de hidd el, sokkal jobban fognak értélelni, ha megmutatod, hogy kit tudsz.

A lényeg, hogy mindezt ne felvágva tedd, és közben fordíts sok időt a barátaidra is, hogy pozitívan érzékeljék a változást.

Szorítok :)

2018. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Önbizalomhiány.
2018. ápr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
Mert lehetsèges hogy tènyleg hülye vagy nem "tetteted".
2018. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is onbizalomhiany.

Ne hagyd magad!

Legy bator es eros! 😊

2018. ápr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Hát nem tudom, hogy az önbizalomhiány mennyire játszik ebben közre, mert régen úgy hittem, hogy elég kevés önbizalmam van, de mostanában szeretek kicsit kihívóbb ruhákba járni, aminek mondjuk mélyebb dekoltázsa van, sőt igazából én meg vagyok elégedve magammal, rájöttem, hogy nem kell csontsoványnak lennem, ahhoz, hogy szeressen valaki. Ráadádul otthon órákig el tudnám nézni magam a tükörben, mert ott szép vagyok. Néha már nárcisztikusnak érzem magam. Egyszóval önbizalom az évek során ragadt rám, de megpróbálok még többet összegyűjteni, és megosztani az emberekkel a tudásomat!:)
2018. ápr. 27. 07:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Teljesen téves gondataid vannak az önbizalomról. Lehet, hogy tényleg nem vagy valami eszes.
2018. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyszeruen csak belebonyolodtal ebbe az erzesbe es ha nem maszol ki gyorsan belole,lehet,hogy "ugy maradsz"!

Eroltesd meg magad!

En is csodaltam magam a tukorben,de onbizalmam mindekozben nem volt!tenyleg nem erted...

Olvass sokat,akar pszichologiat,a bolcs gondolatok nem fognak artani 😊

2018. ápr. 27. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!