Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak a magyar emberek...

Miért vannak a magyar emberek rossz véleménnyel a külföldön dolgozásról, legalábbis egymás szemében?

Figyelt kérdés

Ilyeneket szoktak mondani:

,,itt sincs kolbászból a kerítés'' (azért kint dolgozunk és élünk már vagy 8 éve)


,,Fiam/lányom ne menj már külföldre dolgozni'' (ezt még értem is, hiszen a vidéki szülők kicsit másképp látják a világot..)


,,itt élünk Berlinben és a kajapénz nem jön ki, nem hogy gyűjteni'' (természetesen azért mi is már 10 éve itt vagyunk, és nem is tervezünk hazajönni)


,,kint sincs kolbászból a kerítés" (és ismétetlen még olyan emberek is mondják, akik soha nem dolgoztak külföldön)


,,aki külföldre megy az hazaáruló, az gyáva és anyagias'' ''pedig a boldogságot nem lehet pénzből megvenni'' (De ha semmi sem köt ide?)


stb.


Egyszerűen csak nem értem, miért kell ez a viselkedés. Miért nem lehet azt mondani, hogy: ,,Menj csak ki, legalább új környezet, új kultúra, talán valami olyannal gazdagodsz ami nem csak pénz'' vagy ,,Menj csak ki, ha 35 év ittélés után semminek és senkinek nem sikerült idekötnie, akkor majd hátha ott''

vagy

,,Menj csak ki, állítólag a nyugati-kultúrák más értékrendet képviselnek, még én is elgondolnék rajta, hogy megtapaszalnám, de a 3 gyerek mellett már legfeljebb majd csak utazások során, de neked nincs se szeretőd se gyereked, hát menj, ha úgy is akarsz''


Vagy mesevilágban élek? :D


2018. ápr. 27. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen mesevilágban élsz. Egy igazi hazafi nem hagyja cserben a stb stb stb. Persze csak vicceltem. Szerintem jó lehet kint én is kint szeretnék élni. :)
2018. ápr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyeseknek keserű a szőlő. Ők irigykednek, hogy te jól élsz kint ő meg nem teheti meg, hogy kiköltözzön szóval ezért inkább azt mondja, hogy "ááh külföldön is rossz az élet".


Azt én sem értem, akik évek óta élnek kint, miért mondják, hogy ugyanolyan rossz mint otthon. Bár szerintem ezzel azt akarják elérni, hogy ne jöjjön mindenki ki nyelv és szakma nélkül. Ezért inkább azt mondják, hogy itt sincs kolbászból a kerítés. Egy értelmes, tanult ember úgyis tudja, hogy ez nem igaz.

2018. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mert irigyek és gyökerek,mivel nekik max mosogató karrier lenne kint 1200 euróért na igen nekik nem lesz kolbászból a kerítés de még kovácsolt vasból sem.


Nekem is kedvencem,amikor a sok ruppótlan ezzel vigasztalja a saját nyomorát,hogy pénzért nem lehet boldogságot venni,dehogynem.


Utazás,nyaralás,élményeket akkor miből vesznek,erre lennék kíváncsi.

2018. ápr. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Aki elszórja a pénzt annak tényleg nincs kolbászból. Tulajdonképp kolbászból van, csak ők megeszik. Lehet félretenni elég sokat amíg nem kap el a gépszíj és kezdesz el pazarolni, úgy élni mint az ottaniak.
2018. ápr. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az ördög mondja a viccben: Ha az egyik megpróbál kimászni, a többiek visszahúzzák.

Nálunk akkor szidják egymást az emberek, ha az egyiknek 1 forinttal több van mint a másiknak.

2018. ápr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!