Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha erős lelkileg az ember,...

Ha erős lelkileg az ember, akkor nagy az akaratereje?

Figyelt kérdés

És csak akkor? Ha nincs valami más motivációja esetleg valamit elérni. Tehát akkor akarok valamit nagyon, akkor vagyok fejben, gondolatban erős, ha lelkileg erős vagyok? Pl. ha már elértem, hogy túlsúlyosként lefogyjak, meg más dolgokban is erős vagyok, akkor az akaraterőm is nagyobb lesz általában? Bár már ezekhez is kell akaraterő és lelki erő, tehát ezt valahogy erősíteni kell fokozatosan. Ez picit 22-es csapdája. És a testi erő, fittség, jó fizikai állapot is hatással van a lelki erőre?

Nálam sokszor az elhatározás, a gondolat is hiányzik, már arra is nehéz rávennem magam, hogy akarjak valamit. Bár én mentálisan beteg vagyok, és úgy tudom, az a betegség is nagyon legyengíti az akaraterőt, motivációt, stb. (skizofrénia)



2018. ápr. 28. 08:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a lelkierő és az akaraterő bár nagyon hasonlítanak, még is két külön fogalom.

De az igaz, hogyha sikereket ér el az ember (lefogy például, vagy jól néz ki, jó fizikumú, sikerül neki valami amit szeretett volna) akkor nőni fog az akaratereje. Mert látja hogy mit ért el eddig, és ez motivációt ad neki arra hogy folytassa, és még jobb legyen.

Az akaraterődet pedig betegség ide vagy oda, lehet fejleszteni :D Interneten számos cikk van ami erre ad tanácsot, de szerintem könyvek is vannak erről. Ne hagyd hogy a skizofrénia meghatározzon.

2018. ápr. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eléggé különbözik a két fogalom, “erős lelkileg” - ezt arra is mondják, hogy kemény dolgokat elvisel, túl vészeli magát nagy problémákon. Nagy erővel bíró embernek vannak céljai, ami mellett kitart, elakar érni valamit.

Pl. aki túlsúlyosként le tud fogyni szigorú fogyózással, annak nagy az akarat ereje, ha közben meg olyan környezete volt, aki emiatt kegyetlenül piszkálta is és gúnyolták, akkor lelkileg erős, aki ezt túléli anélkül, hogy valami traumái lennének a későbbiekben.

Szerintem az a különbség, hogy van aki bizonyos szempontból tud változtatni magán, célokat elérni, pl. egy jó munkahely, otthon teremtése és miegymás, DE közben lelkileg, belül maradhat összetörve, lehet így is antiszociális, öngyűlölő, önbizalomhiányos, vagy bármilyen lelki baja lehet, így nem valami önfeledten boldog a céljai elérésével sem.

2018. ápr. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 Nagy *akaraterővel..

így akartam írni, javítom

2018. ápr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Aki erős lelkileg,az kimutatja az érzéseit.
2018. máj. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk van, hogy nem teszek meg valamit, lustaságból, gyávaságból... ekkor én egyből gyengének érzem magam, nem megy annyira a gondolkodás, nem olyan erősek a gondolataim, nem érzem át őket annyira, az akaraterőm nagyon meggyengül.
2018. máj. 31. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!