Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy egy embernek...

Lehetséges, hogy egy embernek úgy is (vagy addig is) legyen egészséges önbizalma, ha nem ért még el semmit az életben ami büszkévé tette volna?

Figyelt kérdés

Sok embernek úgy látom, hogy van önbizalma, ismerem is őket, de szerintem “nem lehetne” úgy különösebben mire mert semmi különöset nem ért el az életben, és külsőre sem a legjobb.


Én most ezt azért kérdezem mert jelenleg nagyon semmit nem értem még el akit szerettem volna, magyarán nem tudok mire büszkének lenni, se a külsőm se az igazi még hiába dolgozok már rajta.


Lehetséges, hogy addig is meríthetek valamiből önbizalmat?

Ha igen akkor a helyemben hogyan tennétek?

Vannak olyan emberek akik hasonló helyzetben vannak mint én még is van önbizalmuk?



2018. ápr. 28. 20:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban fontos, hogy legyen az embernek önbizalma, mert valahogy "el kell adnia magát" pl.: munkahelyen, álláskeresés közben. Fontos, hogy emellett legyen akarata. Én azt mondanám, hogy legyen a környezetedben valaki, akinek ez megvan és vagy kérj tőle tanácsot, vagy másold le a stílusát.
2018. ápr. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne. Akik alá nindent adnak a szüleik, janiknak erzik magukat, kozben semmit nem értek még el maguktol.


Az önbizalom gyökere valahol a szülőkben rejlik amugy is. Ha azt erzed hogy van kire számitanod, akkor tudatlanul is van önbizalmad

2018. ápr. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Aki szeretetben, érzelmi biztonságban nő fel, annak általában automatikusan kialakul az egészséges önbizalma, hite saját magában. Ehhez nem kell semmit letenni az asztalra, csak szerető családba kell születni.
2018. ápr. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Na én ebben pont hiányt szenvedtem sajnos, viszont a nagyszüleimtől megkapom a kellő támogatást. Bár sajnos az nem ugyan az:)
2018. ápr. 29. 00:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A család és szülők tényleg rengeteget számítanak. Meghatározzák az ember énképét, önbizalmát.


Én például alkoholista apa mellett soha egy jó szót nem kaptam, érezhetően önbizalom hiányos vagyok. De ugyanazokat a vonásokat látom másokon is, akik hasonló helyzetben nevelkedtek. Van egyfajta gátlásosság, szorongás, távolságtartás ami érezhető.


Ezzel szemben vannak ismerőseim akik igazi, szerető, támogató családból jöttek. Szó szerint rendíthetetlen az önbizalmuk. Az ilyen emberekről szokták itt hangoztatni, hogy "majd megtudja milyen az élet", "majd pofon vágja az élet". Hát nem. Az ilyen emberek sokkal lazábban, könnyebben veszik az akadályokat. Ha a világ dől körülöttük össze, akkor sem inganak meg.

2018. ápr. 29. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az egészséges önbizalommal nincs semmi probléma,függetlenül attól,hogy mit ért el az illető az életben.Azzal van a probléma,ha valaki belepofázik olyanba amihez nem ért,vagy nem tett érte semmit.Az egészséges önbizalom az önszeretettel függ össze.Akkor most ne szeresse magát valaki,mert a környezete szerint ezt meg azt kellett volna már elérnie?
2018. ápr. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem el különösebb kiemelkedő sikereket az életemben, ezért sincs akkora önbizalmam, legtöbbször bizonytalan vagyok. De jelenleg dolgozok rajta, próbálok változtatni, minden erőmmel ahogy csak tudok.

Ha valaki sikeres az életben, megtanult/megdolgozott érte, annak bátran lehet egészséges önbizalma, és lehetnek elvárásai is. Mert megengedheti magának, mondhatni jogosan.

Viszont nagyon sok ember félreértelmezi az egészséges önbizalmat és a magabiztosságot a nagyképűséggel és az arroganciával.

2018. ápr. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!