Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy néhány...

Miért van az, hogy néhány ember sosincs megelégedve azzal, amit csinál?

Figyelt kérdés

Tehát adottak emberek, akik szépek/helyesek, kedvesek, sokan szeretik őket, magas végzettséggel rendelkeznek, van pénzük, sikeresek a munkájukban, folyamatosan kapják a dicséreteket meg a kinevezéseket, vagy már letettek valamit az asztalra, vagy még csodás jövő előtt álló fiatalok; szóval rengeteg, és gyakorlatilag csak pozitív visszajelzést meg dicséretet kapnak, mégis azt hiszik valamiért, hogy nem elég jó, amit csinálnak, hogy az őket ajnározó emberek csak hazudnak, valójában ők mindig csak kudarcot vallanak, csalódást okoznak, vagy ha valamit jól csináltak, akkor úgy vannak vele, hogy "oké, de csinálhattam volna sokkal jobban is, ez még nem elég".

Nem tudom, érthető-e, de rengeteg ilyen ember van a környezetemben, és érdekel, hogy ennek mi az oka, vagy egyáltalán hogy hívják ezt a jelenséget.


2018. máj. 1. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Imposztor-szindróma.
2018. máj. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is ilyen ember vagyok, de nekem a gyerekkoromra vezethető vissza. Hatalmas önbizalomhiányom van amiatt, hogy akármit csináltam, akármennyire törtem magam, hogy a szüleimnek segítsek, mindig azt kaptam vissza, hogy nem vagyok elég jó, hogy bénázok, hogy nem vagyok jó segítség. Mellesleg nem tudtam kiolvasni a szüleim gondolatát, így jöttek az olyan mondatok is, hogy "azt hittem, mire hazaérünk, te levágod itthon a füvet", "semmit sem csinálsz idehaza", stb. Arról nem is beszélve, hogy apa nagy ötlete az volt, hogy tanuljak villamosmérnöknek, hogy mehessek vele maszekban falat vésni és kábelt fektetni, ennek ellenére mégis szoftverfejlesztőnek tanultam, ráadásul két évet csúsztam is az egyetemen.


Azóta nekem jól fizető állásom van, a kollégáim és a főnököm kiváló szakembernek tartanak, mégis rettegés fog el egy értékelésnél. Ráadásul úgy érzem, hogy még mindig nem bizonyítottam be azt, hogy érek valamit, mint ember.


24/F

2018. máj. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én eddig csak olyan esetekkel találkoztam, hogy valakik nagyon jók voltak a munkájukban, tehetségesek voltak, de valamiért nem ismerték el őket. Amit te emlìtesz, az egy pozitìvabb jelenség, ami előfordulhat az életben.
2018. máj. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ismerek ilyen embereket. Igazából elégedettek azzal, amit csinálnak és van önbizalmuk, csak szimplán eljátsszák az elégedetlent, hogy még több biztatást és elismerést kapjanak. Megszokták és még többet akarnak.

Nemrég egy ilyen emberke az egyik külső tulajdonságával kapcsolatban tette negatív megjegyzést magára. Ráhagytam és egyetértettem vele. Hirtelen előbújt a durci belőle, hogy mit képzelek magamról és hasonlók. Nos, általában ennyire "elégedetlenek".

2018. máj. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ne haragudj, de ha pl marhajól sikerült a szakdogám és publikáltatni akarják, az most egy achievement? hagyjuk már, alap, hogyha valamire ráállsz azt tisztességesen megcsinálod. gondolom ők is ilyenek. most a 0-ért nem fogok senkit hátba veregetni é nem is fogom elvárni, mert ez az ALAP... ha valamit csinálsz, csináld JÓL.

nekem is folyton mondják, hogy elégedetlenkedek. miért legyek elégedett? mert az alap dolgot, megcsinálom jól?! ez lenne az ALAP.

2018. máj. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Ja, tök alap, hogy mindenki szakdogáját publikálni akarják... :D
2018. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!