Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy az igazán...

Miért van az hogy az igazán gazdag emberek átlagos dolgokat vesznek?

Figyelt kérdés

Pl. a szomszédom, egyedüli gyártulajdonos, egy 5 éves középkategóriás kocsival jár és legutóbb arról panaszkodott hogy vett egy telefont 80 000 forintért, mennyire drága volt és pénzkidobás.

Az utcában lakik még egy gazdag fickó, neki 5 étterme van és egy 12 éves toyota yarissal járkál egész nap, szakadt farmerban.

Én az a gazdag embereket úgy képzelem hogy van egy luxus autó, egy luxus ház, balcsin egy nyaraló meg egy vitorlás, menő ruhák, csúcskategóriás telefon, stb.


2018. máj. 3. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Én erre azt szoktam mondani, hogy okkal van nekik több, mint másoknak. Pénzszórással nehéz pénzt felhalmozni.
2018. máj. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Te csak ezt látod, a többit meg nem.
2018. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Bár mennyire nehéz elhinni, vannak emberek akiket nem érdekel a pénz, és nincs vásárlási lázuk se. Jó régen láttam egy mukit, milliárdos és 30 éves öltönyét vette fel minden nap.
2018. máj. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Hagyjuk már ezt a spórolás miatt gazdag dumát. Senki nem lett attól gazdag. Csak az ilyennek minek a pénz? Díszesebb lesz majd a koporsója ? Ott ül rajta mint a Dagobertbácsi,aztán semmire nem használja,nem forgatja bele a gazdaságba, nem vesz rajta semmit ,más meg éhezik és az ő vagyonának a 100adrészének is örülne és esetleg nem lakoltatnák ki tennék az utcára , ez az igazságtalanság.


Akkor inkább többre értékelem azt aki szórja,legalább akitől vesz árukat azokat támogatja ezzel,nem csak hörcsögmódra tömi a zsebét.

2018. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Akinek sok pénze van, máshogy áll hozzá.

Plusz a szomszédodat pl lehet, hogy nem érdeklik a telefonok. Én jól keresek, megengedhetném magamnak az éppen aktuális csúcskategóriás telefonokat, mégis egy tízezres butatelefonom van, gombokkal meg minden. Mert nem érdekel a drága, meg azt se, hogy ki mit gondol róla.

2018. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérlek, mert csak az gondolja azt, hogy a villogás és a felesleges luxus menő, akinek ez nem adatik meg. Aki ebben él, annak olyan megszokott, mint Béla bácsinak a vályog parasztház. Nincs értéke, nem érdekli, nem ebből becsüli meg a másik értékét (amit mondjuk én nagy baromságnak tartok).

Ezért van az, hogy minéál szegényebb valaki, annál jobban érdekli, hogy márkás cucca legyen. Húgom a pasijával egy db minimálbérből tengődik albérletben, de a két Iphone befigyel. Ők meg száraz párizsis kenyéren élnek. Mi jóval átlag felett keresünk, én pl. a legolcsóbb kínai okostelefont használom, mert leszarom magasról, hogy más mit szól hozzá. Tudja ugyanazt, sőt még többet is, mint az Iphone. Amit meg nem, azt nem is használom. Én is pénzkidobásnak érzek minden olyat megvenni, amire nincs szükségem. Ez ugyanúgy vonatkozik a márkanévre és a felesleges funkciókra is.

2018. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%

"Ott ül rajta mint a Dagobertbácsi,aztán semmire nem használja,nem forgatja bele a gazdaságba"


Ez ilyen formában mértéktelen baromság. Az igazán gazdag emberek nem csak "ülnek" a pénzükön, pont hogy a gazdaságba forgatják. Csak míg az átlag proli használt BMW-vel akar villogni, addig egy gazdag ember befektet, vesz még 3 üzletet, 2 éttermet, csinál 3 vállalkozást.

2018. máj. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, egyébként, hogy továbbvigyem az eszmefuttatásom... erre mondhatnánk azt, hogy "az oroszlánt nem érdekli, mit gondolnak róla a majmok". :)

Akinek nem kell márkás cuccokkal kompenzálnia a szegénységét, azt pont nem fogja érdekelni, hogy mit gondol róla az, aki képes a saját kárára ész nélkül vásárolgatni a külsőségeket. Aki meg vele egyenrangú az a viselkedéséből fogja felmérni, mert pénzből mindkettő megvehet bármit... nem számít. Nincs értéke.

2018. máj. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

vannak ilyenek..van eszük..abból gazdagodtak meg


ők általában saját maguk építettek fel mindent maguknak..


én meg keverem a dolgokat..


-12 éves autóm van mert jobban megy, megbízhatóbb, kevesebbet eszik, nem kell sajnálni..és még jól is néz ki :)


-viszont kell a 150.000 ft-os Huawei mert kevesebbet kell tölteni, már 2 éve jól megy, jó a kamerája,... tehát tartós


-aztán nem fáj ha 500.000 elmegy öltönyre mert ha egyet megszeretek nyúzom 15 évet


-és..nem sajnálom jó élelemre a pénzt mert ott magamba fektetek be + élvezeti cikk


-vagy pl minden lelkifurdalás nélkül megveszek egy használt laptopot mert 6x annyit tud mint 2x annyiért egy mai..tehát ez is tartós..


az ilyen emberek viszont tévedés, hogy csak ülnek a pénzükön..


csak nincs kiírva a szakadt farmerre, hogy mennyit forgat a tőzsdén v mennyit tart külföldön

2018. máj. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért nem villog drága cucokkal, mert nincs annyi likvid tőkéje, hanem minden pénzt visszaforgat a vállalkozásaiba.
2018. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!