Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hogy bírjátok elviselni a...

Ti hogy bírjátok elviselni a budapesti tömegközlekedést?

Figyelt kérdés

Körülbelül fél éve járok pszichológushoz, és egyre inkább körvonalazódni kezd, hogy az egyik nagy problémám az életben, hogy túl félénk vagyok, aki nem mer konfrontálódni másokkal, nem áll ki magáért és hagyja, hogy mások azt csináljanak vele, amit akarnak.


Ahogy ez körvonalazódott, egyre inkább észreveszem, hogy ugyanezt csinálják velem az emberek a tömegközlekedésben is, de az utóbbi időben megpróbáltam kiállni magamért és nem hagyni magam.


Ti hogy tudjátok kezelni a bunkó embereket a tömegközlekedésen?


Mondok pár személyes példát az utóbbi 1-2 hétből.


1.) Lehel tér, metrópótló, este 7 fele. Bent áll egy busz, már elég sokan vannak rajta, de azért szállnak még fel, én pedig a megállóban az ajtó mellé állok, hogyha jön a következő, akkor egyből fel tudjak szállni és legyen helyem. Várok ott 3-4 percig, jön az új busz, szállnék fel, erre egy idős kakadúhajú néni (nem az a gyenge, lassan mozgó, hanem az az agresszív fajta) betolakszik elém. Ettől teljesen felment benne a pumpa, nehagytam magam, én is mentem előre, és hát kicsit megvállaztam a nénit, aki meg elkezdett mérgelődni, hogy majdnem ellöktem, meg majdnem beesett a busz alá (alacsonypadlós busz), stb. Volt egy kis lelkiismeretfurdalásom, de volt egy sor, miért kell tolakodni, ha meg tolakodni akar, akkor készüljön hogy mások is fognak.


2.) Deák tér metróaluljáró. Szállnék ki a metróból, erre egy 6-7 éves gyerek sprintel a legutolsó metrókocsi irányába, de nem néz semerre, hanem maximális erőből rohan. Mindenki igyekszik félreugrani előle, meg méltatlankodnak, én viszont gondoltam, hogy most nem hagyom magam megfélemlíteni, mentem tovább, és bumm nekem jött a gyerek. Annyira nem fájt, de a gyerek elesett, és elkezdett ott bömbölni, nemsokára jöttek is a szülei, de szerencsére nem voltak mérgesek, hanem csak elnézést kértek a gyerek viselkedése miatt. Mondtam neki, hogy még mindig kevésbé fájt, mintha az oszlopnak ment volna neki (vagy beesik a metró elég, de ezt nem mondtam).


3.) Lehet tér, mennék lefelé a lépcsőn, sietnék, ott áll a metró lent, de nem tudok, mert előttem egy srác lassan tipeg, ugyanis a telefonját nyomkodja, a fülében pedig zenét hallgat. Mondom neki, hogy elnézést, de nem hallja, megpróbálnám megkerülni, erre ő is pont erre megy, itt megint elkapott az ideg, bumm megvágtam elé, kicsit nekemment, elnézést kért, de ennyi.


Igazából egyrészt büszke vagyok magamra, hogy kiállok magamárt és nem hagyom elnyomni magam, de félek, hogy egyszer verekedésbe fogok keveredni.


Ti hogy tudjátok elviselni ezt a sok bunkót a tömegközlekedésen?


2018. máj. 5. 12:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit túllőttél a célon. Az, hogy kiállsz magadért, nem azt jelenti, hogy mindenki mást legázolsz. Legyél türelmesebb. Nem dolga az embereknek, hogy mindent a te kedved szerint csináljanak. Kedves dolog félreállni, ha sietsz, de nem kötelező. A gyerek meg gyerek, tekintettel kell rá lenni, nyilván igyekeznek a szülők megnevelni, de kívülről nem tudod megítélni, hogy rosszul csinálják, vagy egyszerűen nehezebb esetről van szó. Ha balesetveszélyes helyzetet látsz, akkor azt neked is meg kell próbálni elkerülni. Persze ha egy kisgyerek a vesztébe rohan, akkor kisebb baleset neki veled ütközni, és nagyon jó, ha van benned ehhez elég lélekjelenlét.


Dolgozz azon, hogy ne menjen föl benned a pumpa minden apróság miatt. Ezen lehet fejleszteni, nem egy megváltoztathatatlan adottságról van szó.

2018. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te már inkább agresszív vagy mint önmagáért kiálló ember. Mindenkiben az ellenséget látod... egy 6-7 éves gyerek szalad és te azt a szóhasználatot teljesen komolyan alkalmazni tudod, hogy "nem hagyom magam megfélemlíteni"??? Normális vagy? Legközelebb mi lesz? Ha egy csecsemő bömbölni kezd harci kiáltásnak véled?


Én vidéki vagyok, a budapesti tömegközlekedés számomra egy álom volt ehhez képest amikor ott voltam. Itt nem egyszer akartak megverni vagy megkéselni, ott csak rablással próbálkoztak, de még a cigányok is mások, el tudtam velük poénkodni és lemondtak a megfélemlítésről... pár hajléktalannak volt még ott nagyon nagy arca, de az könnyen elrendezhető volt.

Szerintem sokkal jobb a budapesti tömegközlekedés mint a vidéki.

2018. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Te _erre_ vagy büszke?

Olvadni is gáz volt.

2018. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Olvasni *
2018. máj. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
67%
A tömegközlekedés tipikusan az a helyzet nekem (és szerintem még másoknak is), amikor rájövök, mennyire utálom az embereket. A fentieken kívül kedvencem még, amikor beállnak az ajtóba olyanok, akik eszük ágában sincs leszállni, és még egy "elnézést"-re sem hajlandók utat engedni, aztán ők vannak felháborodva, hogy keresztülnyomakodsz rajtuk. Tipikusan a középkorú és öregasszonyok szokása ez.
2018. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Gyúrni kell vállra (én is heti 2-3x járok kondizni), és akkor aki nem áll beljebb azt kicsit a vállaiddal beljebb segíted.

Tanítani kell az embereket az udvariasabb viselkedésre.

2018. máj. 5. 16:15
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Azzal tanítod őket hogy egy gyökér vagy? Addig fogsz vállazgatni amíg egyszer ki nem ütnek miatta. :D
2018. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
5#, 6# ti nem bírjátok azt mondani hogy elnézést? Érdekes módon nálam erre mindig felfigyelnek és arrébb állnak. Persze ha te olyan bunkó vagy hogy ellököd az embert, ne lepődj meg hogy nem kérnek elnézést.
2018. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem, mert nem hallják, ugyanis ott a füles a fülükben.
2018. máj. 5. 16:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor megbököd a vállukat, de nem fellököd őket. -.-" Ti állatkertben szocializálódtatok?
2018. máj. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!