Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez helyes életcél 19 évesen?

Ez helyes életcél 19 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem igazán tudom eldönteni, hogy helyes-e ez az út, de 19 éves fiúként (lassan talán férfiként?), nem a klasszikus "életpálya" amit kinéztem magamnak.

Talán a középosztályhoz sorolnám a családunkat, az igazán gazdagoktól elég messze vagyunk, de nem élünk rosszul.

Én viszont nagyon gazdag szeretnék lenni, legalább magyar viszonylatban, és ennek megfelelően alakítom a dolgaimat. Egy nehéz, és talán elismert szakon tanulok az egyetemen, ami jó fizetéssel kecsegtet. Ha elvégzem és elhelyezkedem, akkor is minél hamarabb saját vállalkozást/vállalkozásokat szeretnék indítani, és semmiképpen sem valakinek a cégében dolgozni.

Eddig ez még simán mondható normálisnak, de például családot sem feltétlen szeretnék alapítani.

Volt egy-két szerelmi csalódásom, így barátnőt csak rövid távra és nem titkoltan külső alapján választok. A későbbiekben, ahogy fejlődik a külsőm a személyiségem, és persze a pénztárcám is vastagszik, úgy egyre jobban kinéző nőket szeretnék magam mellett, de akkor sem feleségnek.

Baj, hogy így gondolkodom? Elvégre ha nem élem magam bele egy kapcsolatba sem, úgy csalódás sem érhet.


Ismertek olyan embert aki így gondolkodik/gondolkodott korábban? Hol tart most, jó élete van?



2018. máj. 5. 18:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

ha te ettőlérzed jól magad akkor miért ne.

Én is hasonlóan érzek. bár én a béka segge alatt vagyok egy gödörbe.

2018. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

En ismerek ilyen embereket számszerint kettőt....

Mindegyik 30+-os, és mondhatni nagyon a gödörben vannak.....

Szépen el is tervezték anno, hogy mit hogyan.... jól is indultak, csak aztán jött az amivel te sem számoltál, legalábbis nem irtad.... mondhatni a tipikus mondás, hogy "ember tervez isten vegez".

Őket a pénz tette szegénnyé. Jól indult a vállalkozásuk, nagyon jól (étterem, kávézó, cukrázda, disco).... elkezdtek nagy lábon elni, amit már nem tudtak kitermelni, árakat emeltek, gagyikat rendeltek, aztán nyitasra rá 2 éven belül bezártak....es mind a kettő 8 órában dolgozik valami cégnél, mert céges buszon szoktam őket látni....


Azzal nincs semmi baj, hogy tervezel, de mindig legyen "b" terved, és ne beszélj magas lóról.... kicsit már benned van.


Például "Volt egy-két szerelmi csalódásom, így barátnőt csak rövid távra és nem titkoltan külső alapján választok"


Inkább titkold..... ez nagyon gyermeteg gondolkodasra vall....


Vagy,


"Egy nehéz, és talán elismert szakon tanulok az egyetemen, ami jó fizetéssel kecsegtet."


Ugye ami még jó fizetéssel kecsegtet azzal lehet 5-10 év múlva annyit fog érni, mintha nem is lenne.....

Változnak a dolgok, elég gyorsan....

2018. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Most talán helyes életcél, de remélhetőleg ahoogy öregszel ez megváltozik.


Öregen, betegen a pénzed nem lesz melletted és nem ad testi-lelki támogatást. Sok felszínes kapcsolat mellett aaz ember könnyen magányossá vállhat, akármilyen gazdag is.

2018. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Én nő vagyok, és rengeteg olyan férfit ismerek, aki nem akar családot. Nőt se igen, de talán elviselnek egy nőneműt maguk mellett, akinek már van felnőtt gyereke, vagy még nem akar, mert túl fiatal.

Olyanról nem tudok, aki csak a külsőre menne, de lehet, hogy azért nem, mert ezezket a gondolataikat szerintem nem osztják meg velem a pasik.

2018. máj. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

A te életed, azt csinálsz amit akarsz. Ha másoknak nem ártasz vele akkor minden helyes, a kérdés hogy neked megéri-e. Saját vállalkozással is csak segítenél az embereken. Munkát teremtenél, a piacot fejlődésre motiválnád és elérhetőbb vagy minőségibb alternatív termékeket vagy szolgáltatásokat biztosítanál. Mert ha nem ezt teszed akkor nem lennél piacképes.

Szerintem semmi baj a világlátásoddal. Nem vagyunk egyformák. Amíg nem mondod meg másoknak hogy kell élniük addig szerintem nekik sincs joguk megmondani hogy te hogy élj. Ha találsz ilyen nőket akik erre hajlandóak, akkor miért ne?


Viszont arra készülj fel hogy a jó vállalkozás beinditása az nem egy döntés kérdése. Ha tényleg ezt szeretnéd ahoz rengeteget kell kockáztatni és éjjel-nappal toppon lenni. Akkor semmi más nincs az életedben, csak a vállalkozás. Ha nem így csinálod akkor is lehet valami kis cégecskéd, de amíg nem csak annak élsz addig nem lesz nagy. És ha annak élsz az se garancia hogy bejön. Nagyon szívósnak kell lenni.

2018. máj. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Persze azt nem tudhatom, hogy 5-10 év múlva is jó lesz-e a fizetés a szakmában amit tanulok, de ezt egyik szaknál sem tudhatnám biztosra.

Így olyat választottam ami érdekel is, és most úgy tűnik, hogy jól lehet vele keresni. Persze benne van, hogy mire végzek, és gyakorlatom is lenne, addigra meg nem fogják megfizetni. B tervnek erre mondható, hogy van egy más jellegű szakmám, így ha a diploma nem jön be, akkor talán az. Akkora pechem talán nem lesz, hogy mindkét szakma bedől:D

Biztos, hogy az ember könnyen elszáll, ha jól kezd menni és könnyen lehet adósság a vége, de talán lehet okosabban is csinálni, hiszen viszonylag sokan vannak, akik elég régóta élnek magas szinten, a vállalkozásaik pedig évek óta jól mennek.


Az, hogy lesz-e mellettem valaki öreg koromban, háát nem tudom.

Ha most tételezzük fel, egy korombeli nőt elveszek feleségül, mire oda jutok, hogy megöregedtem és ápolásra szorulok, addigra simán lehet, hogy ő is megöregszik és ápolásra szorul. Persze ez csak elmélet, van akit nem kell ápolni, illetve fordítva is lehet a dolog.

Csupán arra akartam rávilágítani, hogy mondjuk egy 80 éves beteg embernek, nem biztos, hogy nagy segítséget tud nyújtani a szintén 80 éves, feltehetően nem makkegészséges férje/felesége.

Ha pedig direkt egy jóval fiatalabb nőt választ valaki, akkor pedig a nő marad egyedül öreg korára, ilyenre is láttam példát.


Valamint ami a legjobban nem tetszik a házasságban, hogy igazán boldog házaspárokat én nem látok, nem ismerek. Ugye ha egy házasság nem működik akkor vagy elválnak, vagy egymás mellett maradnak és folyamatos a veszekedés stb.

És azt látom, hogy akik legalább 20-25 éve házasok, vagy élettársak, már nem olyanok mint egy boldog pár, hanem mint két ember aki amúgy szereti egymást, de nincs semmi extra a kapcsolatukban. Nehéz ezt megfogalmazni, mert sokszor nem is veszekednek, csak egyszerűen üresnek tűnik kívülről az egész.

Ezért nem látom például nagy problémának, ha valakinek több párja is van élete során, és akkor amíg működik 5-8-10 évig együtt vannak, aztán ha már nem az igazi a dolog akkor továbbállnak. Mert ha az 5 év jó volt, de utána a maradék 30 csak ilyen "megvagyunk" állapot lenne akkor mi értelme?

2018. máj. 5. 19:07
 7/17 he84 ***** válasza:
Hmm, érdekes életcél a maga módján. Csak részben helyes, részben viszont nem. Az helyes és még oké, hogy egy saját vállalkozást szeretnél és több pénzt ezáltal. Az viszont nem helyes, hogy barátnőt csakis külső alapján, szépség alapján választasz. Ha bármelyik barátnőd akár véletlenül is megtudja, hogy te csakis a külseje miatt vagy vele és nem is igazán szereted őt, akkor nagy eséllyel annyi a kapcsolatodnak. Nem árt, ha ezt a kockázatot beleszámítod és aszerint viszonyulsz hozzá, vagy pedig változtass és ne csak a külső számítson. Na meg ahogy öregszünk, a külső fokozatosan romlik. És nem biztos, hogy sok fiatalabb, szép nő fog rád tapadni, ha már öreg leszel. Ráadásul a belső, a jellem sokkal fontosabb hosszútávon, mint a külső. Ha hiszed, ha nem, ez akkor is így van. És ne haragudj, de hogyha csakis külső alapján akarsz barátnőt, akkor felszínes vagy és nem is igazán érdekel téged láthatóan a másik nő valódi jelleme, tulajdonságai, hanem csak dekoratív babának, szociális segélynek akarod őket. A sok rövidtávú párkapcsolatodba pedig előbb-utóbb bele fogsz unni, legalábbis nagy esély van rá. Talán egy ideig mehet a dolog, meg érdekes is egyes férfiaknak, de hosszútávon nem valami jó ötlet. Egy előttem szóló nagyjából elmondta, hogy miért nem jó. Sajnálom ha netán durva voltam, csak őszinte vagyok, nem akartalak megbántani, de azért gondolkodj el komolyan mindezeken, amiket írtam neked!
2018. máj. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 he84 ***** válasza:
És még annyit, hogy a korábbi csalódások barátnőkben nem ok arra, hogy csak külső alapján válassz a jövőben. Mindenki más, rosszakat fogtál ki, de az is lehet, hogy valamennyit te is rontottál, senki se hibátlan. Plusz a nagyon szép nők, pláne ha sminkelik magukat, túl sokat adnak magukra, azok általában plázacicák, vagy hasonlók. Az ilyen nők felszínesek és belül némiképp üresek. Persze tisztelet a kivételnek, ami elég ritka. Ne legyél te is felszínes.
2018. máj. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
nem lehet elégszer elmondani a kezdő vállalkozóknak hogy ne a pénzt célozzák hanem az innovációt :(
2018. máj. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A párválasztási "szokásaimmal" azért jutottam idáig, mert korábban abszolút nem így tettem, és úgy sem lett jó vége a dolgoknak. Nem mondom, hogy nem szép lányokat választottam korábban, mert ez nem igaz, de nem a cicababákat és a mindenki által irigyelt lányokat hajkurásztam. A személyiség is fontos volt, rengeteget beszélgettünk, és tényleg sok szeretetet, érdeklődést mutattam feléjük. A vége mégis az lett (mindkét esetben), hogy valami miatt szakítottak velem. Megunták egy idő után a kapcsolatot, találtak egy számukra jobb (vagy jobbnak hitt:D) fiút és vége lett. Persze lehet mondani, hogy két olyan lányt fogtam ki, amilyet nem kellett volna. De ezt az elején nem tudtam megmondani, hogy egy év múlva ráunnak a dologra.

Szóval valahogy ez vezetett oda, hogy inkább a külső számít. Persze valamilyen szinten fontos a személyisége, hiszen természetesen beszélgetünk, és nem árt ha a kölcsönös szimpátia is megvan, mert ezek nélkül maximum egyéjszakás kalandig juthatnának el a dolgok.


Illetve, nem is feltétlen kell, hogy párkapcsolatban éljünk. Sok harmincas, de még negyvenes embert ismerek, akik "barátság extrákkal" szerű viszonyban élnek. Van valaki akivel hetente x alkalommal találkoznak, együtt ebédelnek mondjuk, nyilvánvalóan lefekszenek egymással, de nem házasok, nincsenek hivatalosan együtt, nincs közös gyerekük, szimplán jól érzik magukat egymással mondjuk heti kétszer. Ilyen esetben, pedig külső vonzalmon és egy kölcsönös szimpátián kívül másra nem is nagyon van szükség.

2018. máj. 5. 19:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!