Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzek megkönnyebbülést...

Csak én érzek megkönnyebbülést, amikor felnőtt fejjel olvasom, hogy most kezdődik az érettségi időszak, de én már túl vagyok rajta?

Figyelt kérdés
24 vagyok, egyetemista, de soha nem mennék vissza abba az időszakba, amikor azt a sok ostobaságot kellett bemagolni/tanulni, izgulni azon, hogy vajon mit fogok kapni/húzni. Életem legrosszabb 2 hónapja volt. Minden reggel 6-kor felkelni remegő gyomorral, felvenni az öltönyt, amibe fél óra után beleizzadtam, végighallgatni minden vizsga előtt a kötelező köröket és látni azokat az arcokat, akiktől már minél jobban szabadulnék végre meg. Kosztolányi verselemzés/esszéírás/valószínűségszámítás/levélírás stb. Brrr. Azt nem mondom, hogy sokkal könnyebb az egyetem, de a kötetlenség - és az a tudat, hogy magamért felelek és nincs ki számon kérje rajtam (max jön a kreditbüntetés :D) - sokkal nagyobb felszabadultságot jelent. Persze a vizsgaidőszaknak sem úgy állok neki, mint valami sörözéssel egybekötött hétvégi meccsnézés, de teljesen már az atmoszférája és közel sem annyira fojtogató, mint volt anno az érettségi. Alapból ideges típus vagyok és az sem segített, hogy alapvetően nem szerettem a középsulis osztályomat és örülök, hogy soha többé nem lesz ilyen tortúra. Max az államvizsga, de addig még el kell jutnom és ki tudja egyáltalán sikerül-e, mert az érettségi óta a motivációm is lecsökkent. Talán kissé kárörvendő is vagyok, amikor olvasom, hogy sokan még csak most szenvednek az érettségivel. Igaz semmit nem értem még el az életben (munka, diploma, fizetés stb.), de akkor is... Na summa summarum örülök, hogy végre nem kell többet érettségiznem. :D Nem tudom ti hogy vagytok vele.

2018. máj. 6. 12:14
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
34%

Normális képességű embernek az érettségi vicc, és nem pedig kínszenvedéses tortúra, szóval a kérdéssel leginkább a saját képességeidet minősíted, de mindegy.


"Életem legrosszabb 2 hónapja volt. Minden reggel 6-kor felkelni remegő gyomorral, felvenni az öltönyt"


Te 2 hónapon át érettségiztél? :D Minden reggel felkeltél 6-kor, felvetted az öltönyt, bementél a suliba és vártad, hogy van-e már érettségi?

2018. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%
Hát nem tudom milyen szakon vagy, de én inkább minden nap újra érettségiztem volna az összes tárgyból, csak megússzam a vizsgaidőszakot, mikor két napig aludni se tudok a rengeteg tananyagtól, mikor kb 2 hónapra van 16-18 vizsgám, van amire 300 tételt kell tudni.. az egész érettségire nem kellett annyit tanulnom összesen mint itt egy vizsgára.
2018. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
65%

"Normális képességű embernek az érettségi vicc, és nem pedig kínszenvedéses tortúra"


Akinek számítanak a pontok az egyetemre annak igen.


"Te 2 hónapon át érettségiztél? :D Minden reggel felkeltél 6-kor, felvetted az öltönyt, bementél a suliba és vártad, hogy van-e már érettségi?"


Inkább neked vannak értelmi problémáid.


Amúgy egyetértek. Teljesen felesleges a sok magolás, sok felesleges információ, aztán úgy is elfelejted. De aki nem felejti el, az sincs előrébb.

2018. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

"mikor kb 2 hónapra van 16-18 vizsgám, van amire 300 tételt kell tudni"


Hát ha a SOTE-n tanulsz orvosnak vagy valami jogi képzésen, akkor ne csodálkozz. Én infós képzésen vagyok egy vidéki egyetemen és kis túlzással elég átismételni a gyakorlati anyagot meg az előadásjegyzetet átbogarászni.


"Te 2 hónapon át érettségiztél?"

Jó nem két hónap, hanem 1 hét + a szóbeli napja (ha jól emlékszem), de az előtte tartó készüléssel, fakultatív órákkal és az érettségi hét minden napjára jutó vizsgákkal nekem 2 hónapnak tűnt.


"Normális képességű embernek az érettségi vicc"

Ez alatt mit értesz? Nem azokhoz kell mérni magamat, akik +450 ponttal jutnak be a BCE-re meg BME-re.

2018. máj. 6. 12:41
 5/24 anonim ***** válasza:
91%

Engem teljesen hidegen hagy, bennem nem hagyott maradandó nyomot az érettségi. Meglepetések nem voltak rajta, előtte évben gyakorlatilag a tételeket tanultuk a tanárainkkal.


Másrészt az egyetemi vizsgaidőszak már első félévben sokkal durvább volt amihez képest az érettségi csak délutáni teázás. Igaz a BME Építész karon soha nem voltak könnyű vizsgák. Mindig furcsa volt, hogy főiskolás ismerőseim arról panaszkodnak, hogy 5 vizsga volt 1 napon és abból "csak" 4-es lett kettő, pedig előtte este mennyit tanult rá. Mi meg 2 hétig készültünk egy épületszerkezettan vizsgára, mégis 115 emberből 110-et meghúztak.

2018. máj. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte leszek és le is írom: igen, szoktam rá gondolni, hogy "jajjszegények", mert világ életemben utáltam egyes tantárgyakat. Matekot főleg, egyszerűen hülye voltam hozzá. A többi ment magától, szerettem is a többit tanulni.


Szóval igen, szoktam gondolni rájuk. Vén fejemmel az érettségi feladatokat is meg szoktam nézni, aztán a megoldásokat is. :)

2018. máj. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
34 éves nő vagyok, mégis átérzem amit írsz :) Szép emlék az érettségi de a mai napig érzem a gyomorideget ha rágondolok. Pedig nagyon jó tanuló voltam, érettségim is 4,8 lett átlagban. Az egyetem és utána okj is kemény volt (de még mennyire!) mégis borzongással vegyes nosztalgiával gondolok vissza az érettségire :)
2018. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

#7: "de a mai napig érzem a gyomorideget ha rágondolok"

Igen, és ehhez valószínűleg az is hozzájárul, hogy hiába tűnik utólag könnyűnek, de akkor még kis kamasz gyerekfejjel féltél a jövőtől és azt érezted minden ezen áll vagy bukik (ami részben igaz is, mert a felvételi pontokhoz nagyon kellett). Azóta viszont az ember sok mindent megél. Tudja, hogy az egyetemi felvételi sem életbiztosítás (mellét verő BME-s, aki 1 félév után kizúg), az életben sok kis apró ge***ég van, amit le kell küzdeni (államvizsga, állásinterjú stb.), de az ember fejében akkor is úgy marad meg az érettségi, mint az az időszak, ami rohadtul meghatározta az illető jövőjét és egyetlen lehetőség volt csupán (ugye egyetemen min. 3-szor lehet vizsgázni egy tárgyból egy félévben).

2018. máj. 6. 13:01
 9/24 anonim ***** válasza:
11%

Vidéki info szak? :D

Képzelem mennyi pont kellett oda, biztos nagyon kemény lehetett az érettségi... Az meg csak hab a tortán, hogy az egyetemen még tanulnod se kell.

De most komolyan, miért ilyen bohócszakra mentél? ELTE proginfo vagy BME mérnökinfo? Oké, hogy hiány van programozókból, de csak olyanokról, akik tényleg értenek is hozzá.

2018. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

"ELTE proginfo vagy BME mérnökinfo?"


Oda nem volt elég a pontom, ennyi. Pedig 4-esnél rosszabbat egy tárgyból sem kaptam érettségin és mégis...

2018. máj. 6. 13:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!