Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mikor/Hány évesen döntötted...

Mikor/Hány évesen döntötted el, hogy orvos szeretnél lenni?

Figyelt kérdés

Mikor döntötted el, hogy orvos leszel? Mi miatt döntöttél így?

Kérem olyanok válaszoljanak, akik orvosok vagy medikusok!



2018. máj. 6. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
17. Több pálya is érdekelt, külker, vegyészet, pszichológia, műfordítás stb, szerettem a nyelveket, a kémiát, matekot, irodalmat, imádok utazni, karitatív dolgokat csinálni. Nem tudnám pontosan megmondani, miért az orvosi mellett döntöttem, nem is jártam biosz faktra, nagyjából minden együtt volt az ok. Egyszerűen otthon érzem magam a kórházban, anno gimisként dolgoztam nyáron segédnővérként, még a fertőtlenítőszag is jólesik. Az irodalom végül megmaradt hobbinak.:-)
2018. máj. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

22.


Bár három szakma és egy biztos, jó állás (lassan család is) mellett már nem mernék bevallalni 6-8 évet. Ráadásul vidékről iskolába járni. Nehéz. Talán majd egyszer. Soha se lehet tudni.

2018. máj. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan 13-14. Anyám az egészségügyben dolgozik, mindig érdekesnek találtam a munkahelyén az orvosi témájú könyveket, szórólapokat. Már általánosban is az emberi test volt a kedvenc témám biológia órán. Az orvosi témájú filmek, sorozatok voltak a kedvenceim. Gimibe már biosz tagozatra mentem, itt is az embertan volt a kedvencem, inkább a fizika-kémia-biológia irány vonzott, mint a humán tárgyak, úgyhogy nem is volt kérdés, hogy orvosira megyek. Gimnázium vége felé lettem közelebbi kapcsolatban a volt gyerekorvosommal, aki addigra már nyugdíjba ment és tőlünk pár házra lakott. Sokat segített, végig támogatott (sajnos már meghalt), ma már az ő személye a fő motivációm, mert hihetetlen rendes, türelmes, empatikus, nagy tudású orvos volt.
2018. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!